مصادره زمین مسجد مسلمانان در روسیه توسط دادگاه یکاترینبورگ

دادگاه منطقه اورال دادخواست مسلمانان یکتاترینبورگ روسیه را برای ساخت مسجد جامع در این منطقه رد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حدود ده سال پیش یک سازمان مذهبی در روسیه تصمیم گرفت در خیابان ستپان رازین  شهر یکاترینبورگ مسجد جامعی را بنا کند که در همین راستا تقریبا ده سال پیش سنگ اول ساخت این بنا نهاده شد و برای ساخت این مسجد حدود ۲۶ میلیون روبل هزینه شد، اما در سال ۲۰۱۰ تامین مالی ساخت این بنا متوقف شد.

پس از آغاز به کار ساخت این مسجد دولت محلی مدعی شد زمین این مسجد جزء اموال دولت است و مدیریت وزارت حفاظت از اموال و دارایی‌های منطقه "سوردلوفسک" تصمیم بر فروش این قطعه زمین گرفت و از سازمان مذهبی "نور- عثمان" خواست که این زمین را تخلیه کنند.

پس از این ادعای دولت، دادگاه منطقه اورال ابتدا به نفع مسلمانان حکم داد، اما مدتی بعد مدیریت وزارت حفاظت از اموال و دارایی‌های منطقه سوردلوفسک در دادگاه موفق به کسب حکم تخلیه این زمین و توقف ساخت مسجد شد.

در این حکم آمده است: "سازمان مذهبی «نور- عثمان» موظف است که در عرض مدت زمان یک ماه قطعه زمین را تخلیه نماید."

امیدواری مسلمانان به حمایت قانون از حقوق آنها

به گزارش Znak.com  آرتور محی‌الدین رئیس سازمان اسلامی نور-عثمان گفت در منطقه سوردلوفسک حدود هفتصد هزار مسلمان زندگی می‌کنند و داشتن یک مسجد بزرگ و شایسته از جمله حقوق آنان می‌باشد.

وی افزود: این تصمیم دادگاه می‌تواند واکنش‌های جدی به همراه داشته باشد، اما در هر صورت ما تابع قانون هستیم و امیدواریم با تعامل و گفت‌وگو و با مدیریت منطقه به نتیجه مطلوب برسیم.

محی الدین ادامه داد: این زمین برای ساخت یک مجموعه ورزشی اختصاص یافته است و مسلمانان این منطقه پس از این باید به مسجد کوچکی که دارند اکتفا نمایند و از داشتن مسجد جامع بی بهره بمانند.

کد خبر 4068378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =