روحانیت، همراه کارگران و محرومین است/صدای بیگانه را خفه می‌کنیم

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: صدایی که به نیابت از ترامپ و نتانیاهو برخیزد، صدای مردم نیست بلکه صدای بیگانه است و ملت ایران آن را خفه خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیداحمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه های امروز با اشاره به اعتراضات اخیر در ایران با بیان اینکه آنچه این روزها بر کشور گذشت جلوه ای از عقده گشایی های آمریکایی ها بود اظهار کرد:‌ دنیای استکبار این روزها دَم به دَم در حال شکست خوردن است؛ داعش دست پرورده خودشان بود و می گفتند برای آزادسازی موصل، ۳۰ سال زمان لازم است اما دیدیم که به کمک ایران، این شهر هشت ماهه آزاد شد.

وی افزود: آن قدرتی که این ها را ناکام گذاشت جمهوری اسلامی بود. این ها پول های زیادی خرج کردند تا سوریه شکست بخورد؛ قصه این است که پول را عربستان داد، طراحی را آمریکا انجام داد و قرار بود از اتاق آمریکا از هرات و اربیل کم کم سلاح به ایران بیاید و به قول خودشان در بهمن ماه کار را تمام کنند.

آیت الله خاتمی ادامه داد: یکی از تفاله های طاغوت گفته بود ۲۲ بهمن به ایران می آییم، من به این تفاله ها می گویم که جای تان ایران نیست و اگر بیایید قلم پای تان را می شکنیم و بعد چوبه دار را برای تان آماده می کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه اغتشاشات از اعتراضات به حق آغاز شد، گفت: مردم به عملکرد موسسات اعتباری اعتراض داشتند و می گفتند اگر اینها مجوز ندارند پس چرا پنج سال پیش روی شما کار کرده اند و چرا کرکره شان را پایین نکشیدید.

آیت الله خاتمی اضافه کرد: اگر در جایی ساخت و ساز غیرمجازی شود شهرداری فردایش لودر می آورد و آنجا را خراب می کند، این موسسات چگونه به فعالیت های خود ادامه دادند؟

وی افزود: ما هم مانند مردم می گوییم مرگ بر گرانی؛ چه کسی است که از گرانی خوشش بیاید؟ کارگر می گوید من چند ماه است حقوق نگرفته ام. اینکه حرف مردم باید شنیده شود، حرف صحیحی است اما در این شلوغی ها، حقیقت نباید گم شود.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه روحانیت همراه کارگران، محرومین و آن هایی است که مشکل معیشتی دارند اظهار کرد: در این میان نباید بازی جناحی درآورد؛ مردم، آزادی می خواهند و خواستار شنیدن صدای شان هستند. صدایی که به نیابت از ترامپ و نتانیاهو برخیزد، صدای مردم نیست بلکه صدای بیگانه است و ملت ایران آن را خفه خواهد کرد.

 وی تصریح کرد: آموزش دیده های ضد انقلاب، سوار این موج شدند اما کسانی که مشکل داشتند و مالباخته بودند، خط شان را از ضد انقلاب جدا کردند.

آیت الله خاتمی ادامه داد: این نشانه بدبختی ترامپ و رئیس جمهور فرانسه است که از این جریانات ذوق زده شدند. آموزش دیده های ضدانقلاب قصد داشتند، کشته و فتنه ایجاد کنند. برخی از سربازان گمنام امام زمان (عج) را کشتند و به هر جایی که نشانی از دین داشت اعم از دفاتر ائمه جمعه، سازمان تبلیغات اسلامی و شورای حل اختلاف حمله کردند. این، دیگر کار معترضان نبود بلکه کار ضد انقلاب بود.

خطیب نماز جمعه امروز تهران تصریح کرد: از سال ۷۸ تاکنون ما سه فتنه داشته ایم، فتنه اول، فتنه کوی دانشگاه بود، فتنه دوم، فتنه سال ۸۸ و فتنه سوم، فتنه چند روزه اخیر در سال ۹۶. این سه فتنه، سه تشابه و یک تفاوت با هم داشتند. یکی از شباهت ها این بود که در هر سه، آمریکا و رژیم صهیونیستی جلودار بودند؛ گروهک های منفور ملت مانند سلطنت طلبان که پرونده بزرگی از غارتگری، جنایت، شکنجه و مبارزه با دین دارند، این روزها اندکی امیدوار شده اند.

وی افزود: سلطنت طلبان آرزوی آمدن به ایران را به گور خواهند برد. در این سه فتنه، آمریکا، رژیم صهیونیستی و اخیرا عربستان، با هم در حمایت از اغتشاشگران مسابقه گذاشته اند. ترامپ روانی وقتی صبح از خواب بیدار می شود، اولین چیزی که می نویسد، حمایت از اغتشاشگران است.

آیت الله خاتمی ادامه داد: دومین شباهت این بود که به نام ملت به کشور خیانت و به مقدسات اهانت شد. سومین وجه تشابه این سه فتنه، اقلیت بودن این جریانات بود. اقلیتی بسیار ناچیز می خواستند و می خواهند صدای خود را صدای ملت جا بزنند.

وی تاکید کرد: در فتنه اخیر، دشمنان بسیار زود خود را رو کردند و با سرعت چهره ضد ایرانی و ضد اسلامی خود را نشان دادند و آمدند به پرچم جمهوری اسلامی که نماد عزت و غیرت یک ملت و مزین به الله اکبر است، با کمال وقاحت اهانت کردند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: نیروی انتظامی بشارت داد که این جنایتکار را دستگیر کرده و این جنایتکار مستحق اشد مجازات است.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: همه جریانات سیاسی اعم از اصلاح طلب و اصولگرا، اغتشاشات اخیر در کشور را محکوم کردند. حتی آن هایی که چندان علاقه ای به دین نداشتند، این جنایت را محکوم کردند.

وی با اشاره به نقش فضای مجازی در تشدید بحران در روزهای اخیر، گفت: همه شما دیدید که فضای مجازی آتش بیار معرکه بود؛ فضای مجازی بود که دَم به دَم می گفت کجا شلوغ است و باید چه شعارهایی داده شود.

خطیب نماز جمعه تهران در همین باره تاکید کرد: شما دیدید که وقتی فضای مجازی محدود و بسته شد، فتنه فروکش کرد. اینکه مقام معظم رهبری می فرمایند، فضای مجازی امروز هزاران توپخانه به سمت ملت ایران درحال شلیک دارد، مفهومش این است که باید این توپخانه را از کار انداخت.

آیت الله خاتمی گفت: آیت الله مکارم فرمودند به جای این لجنزار متعفنی که به نام تلگرام است، فضای مجازی سالم در اختیار جامعه قرار بگیرد و امنیت، اخلاق و ایمان جامعه را حفظ شود. نگویید که موقتا قطع کرده ایم و دوباره برمی گردیم؛ اگر این شیاطین بازگردند، دوباره «همان آش و همان کاسه» خواهد شد.

وی تصریح کرد: ما معتقدیم که فضای مجازی یک ظرفیت است و می تواند در نوع خود فرصت یا بحران باشد. دیدید که در کشور ما تبدیل به بحران شد. حرف ما این است که فضای مجازی وجود داشته باشد اما سِروِر آن در داخل باشد و خودتان مدیریتش را بر عهده بگیرید.

آیت الله خاتمی گفت: کشورهایی نظیر چین و روسیه فضای مجازی آوردند و مدیریت آن را خودشان به دست گرفتند. چرا اینترنت ملی را نمی آورید؟ تا آنجا که اطلاع دارم تمام ظرفیت ها برای این کار مهیاست. ننویسند و نگویند که ما با فضای مجازی مخالفیم؛ خیر؛ ما با فضای مجازی که کلیدش دست نظام باشد موافقیم. فضای مجازی که کلیدش دست آمریکا باشد، ملت ایران موافق آن نخواهد بود.

خطیب نماز جمعه تهران خطاب به مسئولان گفت: شما را به خدا به خطبه ۲۷ امیرالمومنین (ع) گوش فرا دهید. مولا می فرمایند اگر اجازه دادید که دشمن به خانه تان ورود کند، ذلیل خواهید شد. مسئولان محترم! مقام معظم رهبری می فرمایند، فضای مجازی تبدیل به قتلگاه دین و اخلاق جوانان شده است. شما را به خدا به داد برسید.

وی گفت: از وزیر جوان ارتباطات تشکر می کنم که در این عرصه مدیریت کرد، خصوصا یکی از کانال های ضدانقلاب که بنزین و نفت روی این اغتشاشات اخیر می ریخت را تعطیل کرد. همین جا می گویم اگر آقایان این فضا را باز کنند و دوباره اغتشاش پیش بیاید، نزد خدا و نزد ملت جوابی نخواهند داشت.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: از همه نیروهای مسلح تشکر می کنم. فرمانده ارتش هم پیام داد که اگر دستور داده می شد، ما هم وارد می شدیم اما نیازی نبود. نیروی انتظامی افتخار آفرید و در همه شهرها با حفظ صلابت، اقتدار، عدالت و رأفت به صحنه آمد. حتی سربازان گمنام امام زمان (عج)، وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران در این جریانات شهید دادند. ما به این بازوهای توانمند ملت افتخار می کنیم.

وی اظهار کرد: حضور حماسی شما مردم این بار هم کارساز بود. همه شهرها به پا خواستند و تظاهراتی پربصیرت که مدنظر رهبری بود را به راه انداختید.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: از دستگاه قضایی انتظار داریم که با فریب خورده ها با رأفت و رحمت برخورد کند؛ اینها فریب خورده اند اما آنهایی که معاندانه وارد صحنه شدند و هنوز بر موضعشان هستند، اینها آمریکایی هستند و نباید به آمریکایی ها رحم کرد.

آیت الله خاتمی ادامه داد: معنی رحم نکنید این است که مجازاتی برای اینها در نظر بگیرید که عبرت آموز باشد. باید گردابی برای این ها ایجاد کرد تا آن هایی که داخلش شده اند، بیرون نیایند و آن هایی که بیرون هستند، هوس ورود به آن را نکنند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی، انقلاب خدایی است، گفت: حمایت و عنایت خداوند با انقلاب اسلامی است. وقتی خنثی شدن توطئه های دشمنان را فهرست کنیم، یک ساعت طول می کشد. خداوند به این انقلاب بسیار لطف کرده و لطف خواهد کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: چراغ راه در مقابل فتنه ها با ولایت است. ما هستیم و ولایت، از او به یک اشاره و از ما به سر دویدن. 

کد خبر 4191434

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • y DK ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
   0 0
   هواپیماها ی آمریکا و عربستان هر روز چندین زن و کودک را در یمن عمدی می کشند حتی در رسانه ها هم مطرح نمی شود سازمان ملل آلت دست آمریکا و اسراییل است
  • مهدی IR ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
   0 0
   امیدوارم دخالت و اعلام نظر خارجی ها مطالبات اقتصادی مردم را بفراموشی نسپارد
  • هم میهن IR ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
   0 0
   اصلا شما نظری را انتشار نمی دهید....