نگویید نظامی‌ها نمی‌فهمند و کشور را نظامی می‌کنند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آنقدر نگویید نظامی‌ها نمی‌فهمند و کشور را نظامی می‌کنند. این حرف‌ها عوام‌فریبی است. آیا در چهره شهید باقری نظامی‌گری می‌بینید؟

به گزارش خبرنگار مهر، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم بزرگداشت شهید حسن باقری گفت: در آستانه دهه فجر هستیم، در چهل سال پیش با رهبری امام خمینی (ره ) و با تحول عظیم در نفوس جوانان ما سرنوشت کشور و جامعه ما تغییر و یک حکومت فاسد شاهنشاهی از بین رفت.

وی افزود: شهید حسن باقری انسانی است که به واسطه انقلاب تغییر یافت، پس برای شناخت انقلاب و جنگ باید او را شناخت. جوانان انقلابی به دنبال شناخته شدن و فرماندهی و ریاست نبودند، آنها به دنبال خدمت و سربلندی انقلاب بودند.

رضایی با اشاره به چگونگی آشنایی با شهید باقری که توسط رهبر معظم انقلاب به ایشان معرفی شد گفت: باقری را رهبری که آن زمان نماینده امام در ارتش بودن معرفی کردن و قرار شد از او برای ایجاد واحد اطلاعات سپاه استفاده کنیم، از همان جلسه بود که به او گفتم از این به بعد اسم تو حسن باقری هست و به کسی نگو غلام حسین افشردی هستی.

وی افزود: این در شرایطی بود که کشور دچار بحران‌های متعددی در گوشه و کنار کشور بود. در چنین شرایطی افرادی نظیر شهید باقری امنیت و اطلاعات کشور را پایه‌گذاری کردند و اطلاعات سپاه درست شد.

وی با اشاره به حمله عراق به کشورمان اظهار داشت: وقتی رژیم بعث عراق به کشور ما حمله کرد، بلبشویی در کشور ایجاد شده بود و هیچ کس نمی‌دانست ارتش عراق کجاست و چگونه وارد خاک کشور شده است. من به حسن باقری گفتم اطلاعات سیاسی و امنیتی در تهران باقی می‌ماند و اطلاعات نظامی را در خوزستان راه بیانداز و ایشان به اهواز آمد و در اهواز مستقر شد و اطلاعات نظامی را به خوبی ایجاد کرد.

فرمانده سپاه در دفاع مقدس اضافه کرد: شهید باقری اطلاعات دقیقی به من می‌داد و من با اطلاعات دقیق او به جلسه شورای عالی دفاع می‌رفتم و این اطلاعات آنقدر دقیق بود که حتی بنی‌صدر هم از دقت آنها به فکر فرو می‌رفت.

رضایی با اشاره به حضور خود در خوزستان بیان کرد: من، شهید باقری، سردار رشید، سردار صفوی و شهید صیاد شیرازی هسته اولیه تصمیم‌گیری در عملیات‌ها تا قبل از عملیات والفجر بودیم و شهید باقری چهره متفاوت این جمع بود. او از یک طرف یک شخصیت اطلاعاتی بود و از طرف دیگر، هم تحلیل‌گر سیاسی و نظامی بود.

وی با بیان اینکه شهید باقری در آن زمان تحلیل کرده بود که امریکا عراق را کنار گذاشته، ایران را محاصره کرده و اعراب را در مقابل ایران قرار می‌دهد، یادآور شد: این تحلیل در خاطرات شهید باقری است. آنقدر نگویید نظامی‌ها نمی‌فهمند و کشور را نظامی می‌کنند. این حرف‌ها عوام‌فریبی است. آیا در چهره شهید باقری نظامی‌گری می‌بییند؟ نظامی‌گری او انقلابی و الهی بود و ایشان سیاسی هم بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود به ذکر خاطرات عملیات‌ فتح‌المبین و بیت‌المقدس اشاره کرد و ادامه داد: شهید باقری و برادر احمد متوسلیان در آزادی خرمشهر آنقدر که سختی کشیدند، هیچ کدام از فرماندهان ما به آن اندازه سختی نکشیدند.

رضایی با بیان اینکه یکی از چهره‌هایی که نماد ایمان کامل است، شهید باقری است، عنوان کرد: شهید باقری خالص خالص بود. او از نبوغ نظامی کامل برخودار بود. شهید باقری از فرماندهان مقتدر ما در جبهه ما بود. اگر کسی صحبت‌های مرا در مراسم چهلم حسن باقری گوش کند، فکر می‌کند او فرمانده من بوده است و واقعا همینطور بود.

وی درپایان تصریح کرد : خدا نکند ارزش‌ها در کشور عوض شود و صف‌ها و وحدت درکشور ما کمرنگ شود. وقتی در کشور اختلاف و مسئله‌ای پیش می‌آید مطمئن باشید، به خاطر کمرنگ شدن آن ارزش‌ها است.

کد خبر 4209468

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =