وزیر بهداشت به همدان سفر می‌کند

همدان - رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان بابیان اینکه وزیر بهداشت نیمه اسفندماه به همدان سفر می‌کند، گفت: بار سنگین هزینه‌ها در اجرای طرح تحول سلامت تامین نشد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدحبیب الله موسوی‌بهار ظهر پنج شنبه در جمع پزشکان استان همدان با بیان اینکه اساس کار بر نگاه حمایتی و احترام به اعضای هیئت علمی است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی همدان در پرداخت‌های پزشکان و کارکنان جزو استان‌های متوسط به بالا است.

وی با اشاره به اینکه افزایش طول امید به زندگی ماحصل تلاش نخبگان جامعه است با ابراز ناراحتی از اینکه بار سنگین هزینه‌ها در اجرای طرح تحول سلامت تامین نشد، گفت: در سطح وزارت برای حل این موضوع تلاش می‌شود.

امسال در مدت ۱۰ ماه هشت کارانه پرداخت شده است

موسوی‌بهار به تفاوت دریافتی اعضای هیئت علمی و غیر هیئت علمی اشاره کرد و گفت: امسال در مدت ۱۰ ماه هشت کارانه پرداخت شده به طوری که هر ۳۸ روز یکبار یک کارانه پرداخت شده است.

وی با تشریح مشکلات پرداختی بیمه‌ها به حوزه درمان با تاکید بر تعهد دانشگاه برای توزیع منابع در حداقل زمان ممکن عنوان کرد: اگر آهنگ پرداخت کارانه‌ها با همین وضع پیش برود و در صورت بهبود وضعیت هر ۳۰ روز یکبار پرداخت می شود.

احتمال حضور وزیر بهداشت در نیمه اسفندماه در همدان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان از احتمال حضور وزیر بهداشت در نیمه اسفندماه در همدان خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی برای دیدار پزشکان و یا نمایندگانی از آنها با وزیر بهداشت، معاون درمان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با بیان اینکه فاصله ایجاد شده در پرداختی‌های پزشکان تعدیل می‌شود، عنوان کرد: وزیر بهداشت در دور جدید وزارت طرح تحول را مجددا ارزیابی کرد و اصلاحیه‌ها را انجام داد.

محمدرضا عبادیان با بیان اینکه بخش قابل توجهی از طرح تحول سلامت بر تعهدات سازمان‌های بیمه‌گر بنا نهاده شده بود، گفت: عملکرد دانشگاه در بخش‌های مختلف از نظر جذب منابع برای ساختمان‌ها، تجهیزات پزشکی خوب بوده و پزشکان و پرستاران شرایط خوبی برای ادامه خدمت دارند.

مطالبات پزشکان و پرستاران در زمان کمتری پرداخت شود

وی ابراز امیدواری کرد: مطالبات پزشکان و پرستاران در زمان کمتری پرداخت شود و فاصله‌های ایجاد شده تعدیل شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با بیان اینکه در بودجه ۹۷ منابع پایداری برای وزارت بهداشت در نظر گرفته شده است، گفت: هزینه‌های هیجانی طرح تحول در حال تعدیل است و به نظر می‌رسد سال ۹۷ سال نابسامانی نیست.

بهروز رحیمی گفت: طرح تحول سلامت به اصلاح نیاز دارد و باید نگاه توسعه‌ای و رشد دانشگاه اتفاق بیافتد.

وی افزود: با همه شرایط الویت اصلی دانشگاه پرداختی‌های پرسنلی است تا بخشی از زحمات همکاران بهداشت و درمان جبران شود.

کد خبر 4209992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =