مراکز دانشگاهی به سمت تولید ربات حرکت کنند

گرگان- نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: نیاز کشور ایجاب می کند مراکز علمی و دانشگاهی به سمت تولید رباتیک و هوش مصنوعی حرکت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، نورمحمد تربتی نژاد پیش از ظهر پنجشنبه، در کنفرانس ملی ربات های پروازی، با اشاره به اهمیت و نقش ربات در زندگی امروز، اظهار کرد: نیاز کشور ایجاب می کند مراکز دانشگاهی به سمت ساخت این گونه ربات ها ورود پیدا کنند و دولت و مجلس هم از دانشگاه ها در این راستا حمایت کنند تا بتوانیم در سطح جهانی پیشرفت کنیم و مرزهای دانش را گسترش دهیم.

تربتی نژاد گفت: در قانون برنامه ششم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که در مجلس به تصویب رسیده است اعتبارات پژوهشی خوبی برای این برنامه ها به خصوص شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس گفت: احتمال دارد در روند توسعه ربات ها تا سال ۲۰۵۰ به قدری پیشرفت کنند و هوشمند شوند که هوش رباتیک از کنترل انسان خارج شود و ربات هایی ساخته شوند که انرژی خود را کنترل کنند.

وی افزود: باید قوانینی طراحی شود تا خطری که ربات ها مخصوصاً ربات های نظامی می تواند برای انسان داشته باشد، محدود شود.

تربتی نژاد اظهار کرد: گفته می شود که ربات ها موجب افزایش بیکاری در جهان می شوند بنابراین باید قوانینی وضع شود و دولت ها تصمیماتی اتخاذ کنند تا از قشری که بیکار شده اند حمایت صورت گیرد.

کد خبر 4344780

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =