ثبت ۳۰۲ مورد ازدواج و ۶۳ مورد طلاق در شبستر

شبستر- رئیس اداره ورزش و جوانان شبستر از ثبت ۳۰۲ مورد ازدواج و ۶۳ مورد طلاق در شبستر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن دهقان در چهارمین نشست ساماندهی امور جوانان این شهرستان گفت: اداره ورزش و جوانان به تنهایی نمی‌تواند مشکل ازدواج جوانان را برطرف کند، برای حل این مسئله به یک اتحاد مدیریتی از سوی سازمان‌های مختلف نیاز است و ما به عنوان ورزش و جوانان باید  ساماندهی آن را بر عهده بگیریم.

وی با بیان اینکه در موضوع ازدواج تمام سازمان‌ها درگیر هستند و وظایفی برعهده دارند، گفت: مشکلات اقتصادی، مسکن و اشتغال از جمله مشکلات اصلی ازدواج هستند که  باید در سازمان‌های مرتبط با خودشان برای جوانان حل شوند و اگر این مشکلات کاهش یابد شاهد صورت گرفتن ازدواج‌های بیشتر  خواهیم بود.

وی افزود: در راستای یکسان سازی محتوای آموزشی قبل، حین و بعد ازدواج برای زوجین جوان، نمایشگاه و جشنواره ازدواج، دستور العمل اجرایی برنامه های هفته ازدواج از کلیه دستگاهها خواست با توجه به اول ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و هفته ازدواج اقدامات لازم انجام و نتیجه را به دبیرخانه ارسال نمایند .

دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان شبستر خاطرنشان کرد: با توجه به تحقیقات و پژوهش های انجام یافته بیشترین تاثیر که در بحث طلاق تاثیر گذار بوده بحث مسائل فرهنگی می باشد و بحث اشتغال و سایر موارد در اولویتهای بعدی قراردارند.

دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان شبستر در ادامه میزان کل جمعیت شهرستان شبستر را ۱۳۶۴۱۵ نفر عنوان کرد و اظهار داشت: نشست گفتمان جوانان دانشگاهها و ستاد ائمه جمعه، برگزاری کارگاههای آموزشی قبل، حین و بعد از ازدواج و استفاده از برنامه های الگوساز و ظرفیت های فرهنگی از جمله برنامه های پیش بینی شده در هفته ازدواج است.

وی جمعیت جوان این شهرستان را ۳۳۸۸۳ نفر عنوان کرد و اظهار داشت: ۸۳/۲۴ درصد جمعیت این شهرستان را جوانان تشکیل می دهند و با توجه به اینکه سن جوانی از ۱۵ تا سن ۲۹ سالگی است از این تعداد ۱۷۲۸۱ نفر آقا و ۱۶۶۰۲ نفر خانم جمعیت جوان شهرستان را تشکیل می دهد.

دهقان در ادامه از ثبت ۱۶۱ مورد طلاق در سال ۹۶ خبر داد و با نگرانی از افزایش طلاق افزود: در سال ۹۵ میزان طلاق ۲۰۳ مورد بود و از طرفی در سال گذشته ۹۱۳ مورد ازدواج ثبت شده که نسبت به سال ۱۳۹۵ میزان ازدواج در سال گذشته ۱۵ درصد کاهش نشان می دهد.

دهقان میزان آمار طلاق ثبت شده در چهارماهه اول سال جاری را ۶۳ مورد عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به ثبت ۴۷ مورد طلاق در مدت مشابه سال گذشته این رقم ۱۲ درصد افزایش نشان می دهد. همچنین در مدت مزبور در سال جاری ۳۰۲ مورد ازدواج ثبت شده که در مدت مشابه سال گذشته که ۳۴۲ مورد ثبت شده این میزان سه درصد کاهش نشان می دهد.

وی ضمن ابراز نگرانی از افزایش آمار طلاق و کاهش ازدواج تصریح کرد: برگزاری کارگاه های استاندارد و لزوم درگیر شدن ادارات عضو ستاد وانجام کارهای پژوهشی در سطح شهرستان می تواند نقش اساسی را در کاهش آسیب های طلاق داشته باشد.

حسن دهقان گفت : مسائل ازدواج جوانان از دغدغه های اساسی ما مسئولین می باشد و شهرستان شبستر از فرصت های پیش رو به خوبی استقبال می نماید و طبق استعلام به عمل آمده از بانک های عامل در سال ۹۶ تعداد ۲۹۴ تسهیلات ازدواج برای جوانان پرداخت شده است.

دبیر ستاد ساماندهی جوانان شهرستان شبستر ضمن انتقاد از برخی بانک های عامل که حاضر به ارائه آمار تسهیلات پراختی نشدند گفت: در سال جاری نیز تاکنون ۱۰۲ فقره تسهیلات بانکی به مزدوجین پرداخت شده است.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی پیش روی جوانان در ازدواج گفت: همکاری و تعامل بانک‌ها با ستاد ساماندهی امور جوانان به شدت احساس می‌شود چراکه بسیاری از موانع جوانان در حوزه وام‌های ازدواج است.

کد خبر 4375845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =