۲۸ مرداد ۱۳۹۷، ۸:۱۵

استاندار کردستان:

خروج از شرایط فعلی مستلزم بکارگیری شیوه های مدرن مدیریتی است

خروج از شرایط فعلی مستلزم بکارگیری شیوه های مدرن مدیریتی است

سنندج- استاندار کردستان گفت: خروج از شرایط فعلی جامعه مستلزم بکارگیری شیوه های مدرن مدیریتی و در کل مدیریتی همراه با معجزه است.

به گزارش خبرنگارمهر، بهمن مرادنیا شنبه شب در جلسه شورای همیاری شهرداری های استان که در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، یکی از مشکلات استان را مربوط به شهرداری ها خواند و گفت:  قسمت اعظم معضلات شهرداری ها هم  ناشی از افزایش نیروی شهرداری ها است که تاخیر در پرداخت حقوق آنها منجر به اجتماع آنها و ایجاد مشکلاتی برای استان می شود.

وی عنوان کرد:  متاسفانه با وجود تعداد زیادی هم نیرو در شهرداری ها، هنوز هم مردم از عملکرد این نهاد رضایتی ندارند چراکه احساس مسئولیت پذیری در پرسنل در حد مطلوب نیست.

وی با اشاره به اینکه امروز کشورما با بحران و مشکلات فراوانی مواجه است، بیان کرد: برای خروج از چنین وضعیتی مدیریت همراه با معجزه نیاز است لذا باید شیوه های مدرن مدیریتی را بکار گیریم و از فکر و ایده های جدید حمایت کنیم.

استاندار کردستان بر فعال شدن بیشتر کمیسیون ماده پنج تاکید کرد و افزود: می طلبد تجدید نظر در نگرش قبلی در خصوص بلند مرتبه سازی در شهرهای استان صورت گیرد.

مرادنیا با اشاره به اینکه باید به سوی بلند مرتبه سازی بدون ایجاد محدودیتی در این رابطه حرکت کنیم، ادامه داد: سرمایه گذاران به دنبال کسب سود بیشتری هستند لذا هر کجا درآمد  و سود آنها بیشتر باشد سرمایه گذاری خواهند کرد.

وی اظهارداشت: هر سازمان و دستگاهی برنامه اجرایی دارد باید اعتبار ان را تامین کند و اجازه داده نشود دستگاه ها هزینه های خود را بر شهرداری تحمیل کنند چراکه شهرداری های استان به سختی حقوق کارکنان خود را پرداخت می کنند.

وی بیان کرد: شهرداری های استان باید از وکلا و مشاورین حقوقی خوب و کارآمد استفاده کنند که به راحتی محکوم و حق و حقوق مردم ضایع نشود.

استاندار کردستان با بیان اینکه به شدت مطالبات شهرداری از دستگاه های اجرایی استان پیگیری می شود، ادامه داد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مکلف شده ۱۰ درصد اعتبارات دستگاه ها را بابت طلب آنها به دستگاه های خدمت رسان پرداخت کند.

مرادنیا با اشاره به اینکه کسب رضایتمندی مردم را از همه شهرداران می خواهیم، بیان کرد: مردم ما ذهنیت مناسبی در ارتباط با انجام کار آنها در شهرداری ها ندارند و این تفکر باید تغییر کند تا مردم هم اقدام به پرداخت حق و حقوق شهرداری کنند.

کد خبر 4378282

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha