۲۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۰۳

فراهانی مطرح کرد:

وضعیت مالی شهرداری بحرانی است/تنها نیمی از بودجه شهرداری محقق شده

وضعیت مالی شهرداری بحرانی است/تنها نیمی از بودجه شهرداری محقق شده

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت بحرانی شهرداری بر لزوم برگزاری جلسه فوق العاده جهت بررسی وضعیت مالی شهرداری تهران تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جلسه علنی شورای شهر تهران پس از استماع گزارش خزانه دار شورای شهر تهران به بررسی وضعیت مالی شهرداری اشاره کرد.

وی در خصوص وضعیت مالی شهرداری تهران گفت: وضعیت مالی شهرداری تهران بحرانی است به گونه ای که تنها نیمی از بودجه شهرداری محقق شده و ما اگر بر این اساس جلو برویم از بودجه ۱۷ هزار و پانصد میلیارد تومانی حداکثر حدود ۹ هزار میلیارد تومان محقق خواهد شد.

فراهانی ادامه داد: این بدین معنا است که تنها می توان هزینه های نگهداشت شهر را تامین کرد و ما شاهد تعطیلی پروژه های شهری هستیم.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران تصریح کرد: طبیعی است که عزیزان معاونت برنامه ریزی باید در اسرع وقت گزارش تحقق پذیری بودجه را بدهند تا بر آن اساس اصلاحیه بودجه را ارائه دهیم.

فراهانی با ارائه پیشنهاد افزود: برای عبور از این وضعیت دو روش داریم؛ اول: کاهش هزینه ها در شهرداری تهران؛ با جدیت معتقدم 30 درصد هزینه ها را می توان کاهش داد و دوم: فراخوان جنبش جذب سرمایه ها در شهرداری تهران که متاسفانه در گذشته شاهد جذب هیچ سرمایه بزرگی در شهر تهران نبوده ایم.

این عضو شورای شهر تهران با تاکید بر وضعیت مالی شهرداری تهران گفت: نیاز است تا این موضوع را جدی بگیریم. متاسفانه عزم لازم در دولت محترم نیست، زیرا با پیشنهاد تعطیلی اخذ ارزش افزوده توسط وزارت صمت مواجه هستیم که حدود هزار و پانصد میلیارد تومان هزینه ها در شش ماه دوم کاهش پیدا خواهد است و با پیش بینی متخصصان رکود در بخش مسکن داریم که این مسئله بیش از 6 هزار میلیارد از درآمدهای شهری را هدف قرار داده است.

فراهانی در پایان بیان کرد: وضعیت واقعا بحرانی است و پیشنهاد می کنم در جلسه فوق العاده وضعیت مالی شهرداری را بررسی کنیم ؛چرا که چشم انداز خوبی شاهد نیستیم.

کد خبر 4378830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha