بارندگی عشایر چهارمحال و بختیاری غافلگیر کرد

شهرکرد- بارش های سیل آسا در شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری، عشایر در حال کوچ را غافلگیر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بارش شدید باران از شامگاه جمعه در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد و تا بامداد شنبه در این استان ادامه داشت.

 شدت بارش ها در شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری بیش از سایر نقاط استان بوده است به طوری که بارش بیش از ۳۵ میلی متر باران در این منطقه گزارش شده است.

کوچ عشایر عشایر از این استان به مناطق گرمسیر از شهریور آغاز شده است و آخرین خانواده های عشایر در حال کوچ از استان بودند که بارش باران آنها را غافلگیر کرده است.

 بارش های سیل آسا در منطقه گردنه عسل کشان، عشایر بختیاری را که در حال کوچ بودند غافلگیر کرده است که عشایر به مناطق امن هدایت شده اند.

بارش باران تعدادی از خانواده عشایر بختیاری را که در حال کوچ بودند غافلگیر کرده استبخشدار دو آب صمصامی کوهرنگ در این زمینه اظهار داشت: بارش باران تعدادی از خانواده عشایر بختیاری را که در حال کوچ بودند غافلگیر کرده است.

ابراهیم نجفی بیان کرد: عشایر در حال کوچ به مناطق امن هدایت شده اند و مشکل خاصی ندارند.

وی بیان کرد: تمهیدات لازم برای امداد رسانی به عشایر در طول فصل پاییز و زمستان در خصوص بارش ها اندیشیده شده است.

بخشدار دو آب صمصامی کوهرنگ بیان کرد: بارش ها در این منطقه از شدت بسیار بالایی برخوردار بوده اند.

وی بیان کرد: شهرستان کوهرنگ مهمترین منطقه استقرار عشایر بختیاری در فصل تابستان و زمستان به شمار می رود.

بخشدار دو آب صمصامی کوهرنگ ادامه داد: حدود ۹۰ درصد عشایر بختیاری از استان چهارمحال و بختیاری به مناطق گرمسیر از جمله خوزستان کوچ کردند.

بارش باران خسارتی برای عشایر ایجاد نکرده است

مدیر جمعیت هلال احمر شهرستان کوهرنگ نیز در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: بارش باران خسارتی برای عشایر ایجاد نکرده است.

بیژن طاهری ادامه داد: بارش باران در شب گذشته و بامداد امروز موجب ایجاد مشکلات در تردد برای عشایر شده است اما خوشبختانه خسارتی برای عشایر ایجاد نشده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به احتمال بارش های رگباری دیگر در شهرستان کوهرنگ، نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان کوهرنگ به حالت آماده باش درآمده اند.

مدیر جمعیت هلال احمر شهرستان کوهرنگ تاکید کرد: گشت زنی های نیرو های امدادی جمعیت هلال احمر در محل تردد عشایر آغاز شده است و هشدارهای لازم به عشایر در خصوص بارش ها داده می شود.

وی بیان کرد: شهرستان کوهرنگ مهمترین مرکز اسکان عشایر بختیاری در کشور است.

مدیر جمعیت هلال احمر شهرستان کوهرنگ اظهار داشت: تمهیدات لازم از سوی جمعیت هلال احمر برای امداد رسانی در خصوص بارش های احتمالی در فصل پاییز و زمستان در این منطقه اندیشیده شده است.

۳۵ میلی متر باران در شهرستان کوهرنگ باریده است

مدیر کل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بیشترین بارش های چهارمحال و بختیاری طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان کوهرنگ  گزارش شده است، بیان کرد: بیش از ۳۵ میلی متر باران در این منطقه باریده است.

شاهرخ پارسا عنوان کرد: بارش باران در شهرستان کوهرنگ نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی ادامه داد: مجموع بارندگی سال زراعی در شهرستان کوهرنگ به ۴۶ میلی متر رسیده است.

مدیر کل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به پیش بینی وضعیت آب و هوا در استان چهارمحال و بختیاری، عنوان کرد: برآورد آخرین مدل های هواشناسی بیانگر ورود سامانه ای بارشی به استان است که به تناوب تا اواسط هفته موجب افزایش ابر، وزش باد نسبتا شدید، رگبارورعدوبرق و در ارتفاعات منطقه کوهرنگ بارش برف را موجب خواهد شد

وی ادامه داد:  بارش ها در این استان عمدتا در نیمه غربی استان پیش بینی می شود.

مدیر کل هواشناسی  استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: شدت بارش ها برای روز شنبه و خصوصا در نیمه غربی و بخش های جنوبی استان است.

شاهرخ پارسا اظهار داشت: از روز یک شنبه با ریزش هوای سرد از عرض های بالاتر کاهش نسبی دمای هوا و در برخی مناطق مه صبحگاهی پیش بینی می شود.

 شهرستان کورهنگ مهمترین منطقه برف گیر کشور است که سرچشمه سه رودخانه بزرگ کارون، زایند رود و دز است.

 استان چهارمحال و بختیاری با ۱۲۶ هزار نفر جمعیت عشایری به همراه یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام دومین استان عشایری کشور است.

کد خبر 4442605

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =