جزئیات تغییر ساختار دانشگاه آزاد/ایجاد مدرسه مهارت برای دانشجویان

رئیس دانشگاه آزاد گفت: برنامه داریم در ستاد این دانشگاه فعالیت های معاونت ها را به صورت محتواگرایانه دنبال کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی طهرانچی صبح امروز در حاشیه افتتاح نخستین جشنواره و نمایشگاه انرژی و مواد در سازمان مرکزی این دانشگاه در پاسخ به مهر گفت: در زمینه چارت سازمانی نگاه جدیدی در حوزه ستادی داریم.

وی افزود: ما در حوزه علوم پزشکی اهتمام خاصی داریم و در این معاونت آموزش، پژوهش و تحصیلات تکمیلی پیگیری می شود، بنابراین قرار است در ستاد این دانشگاه فعالیت ها به صورت محتواگرایانه دنبال شود.

رئیس دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: در واحدهای استانی این دانشگاه، معاونت آموزشی و پژوهشی مانند گذشته فعالیت خود را انجام می دهند اما در ستاد دانشگاه تغییراتی در این معاونت ها ایجاد خواهد شد.

طهرانچی اظهارداشت: در حوزه علوم انسانی قرار است معاونتی ایجاد شود که در این معاونت، آموزش، پژوهش و تحصیلات تکمیلی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: جنس علوم انسانی، روش علمی و نوع رویکرد این رشته با رشته های مهندسی متفاوت است، بنابراین باید متفاوت به این حوزه نگاه کرد.

رئیس دانشگاه آزاد تأکید کرد: اگر آموزش و پژوهش مهندسی با علوم انسانی به یک دید مورد توجه قرار گیرد، در حق علوم انسانی جفا کرده ایم.

طهرانچی اظهارداشت: یکی از عواملی که باعث شده در زمینه علوم انسانی طرح های تکمیلی بالادستی اجرا نشود، به این دلیل است که در این حوزه ساختار و سازوکار مناسب تهیه نشده است.

وی عنوان کرد: بنابراین برنامه داریم در ستاد دانشگاه آزاد آموزش در ذیل مهندسی با نگاه مهندسی، آموزش در ذیل علوم انسانی با نگاه علوم انسانی و آموزش در ذیل علوم پایه با نگاه علوم پایه داشته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: در زمینه حوزه انرژی و مواد یک شورای راهبردی تشکیل شده و در این شورا صدها زمینه پژوهشی منسجم با هدف رفع مشکلات و چالش های پیش روی کشور ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: مدرسه مهارت و شایستگی برای دانشجویان در دانشگاه آزاد طراحی شده که امیدواریم به زودی عملیاتی شود.

مفهوم علم  وتکنولوژی ناقص به کشور وارد شده است.

وی افزود: به دلیل اینکه مفهوم تکنولوژی ناقص به ایران وارد شده شاهد آن هستیم که دانشگاه نگاه جامعی به فناوری نداشته باشد.

طهرانچی خاطرنشان کرد: دلیل اینکه دانشجویان نمی توانند بسترساز اشتغال باشند این است که قرار است کارشناس کل در یک موضوع تربیت کنند و این کارشناس نمی تواند در فضای رو به جلو فعالیت داشته باشد.

وی اظهار داشت: اگر می خواهیم به آینده کشور فکر کنیم باید الگوهای ذهنی خود را از مفهوم آموزش، پژوهش و فناوری تغییر دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد تاکید کرد: آموزش عالی ما با مفهوم کارشناسی تعریف شده و از این مدخل به تحصیلات تکمیلی دست یافتیم که همین امر موجب شده به صورت کلیشه وارد آموزش عالی شویم.

طهرانچی تاکید کرد: لازم است در حکمرانی آموزش و پژوهش به معنایابی نوآوری و فناوری به صورت مجدد بیندیشیم.

وی گفت: تسهیلات تکمیلی باید هدفمند شود چرا که نمی توان با یک مجموعه گسسته فعالیت کرد.

رئیس دانشگاه آزاد افزود: برای هدفمندسازی تحصیلات تکمیلی و فعالیت های فناورانه دانشگاه آزاد سراهای نوآوری در این دانشگاه راه اندازی شد که در این سراها ایده به محصول و علم به ثروت تبدیل می شود.

کد خبر 4475689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =