هر جا ضربه خوردیم از غفلت و بی عملی بود

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: دشمن با تمرکز بر نقاط ضعف ما بحران آفرینی وسپس موج سواری می کند و هر جا ما ضربه خوردیم از قوت دشمن نبود بلکه از غفلت و ضعف ما و بی عملی ما بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دریابان علی شمخانی نماینده  مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی که به خوزستان سفر کرده است عصر امروز در جلسه شورای اداری در سخنانی بر ضرورت بسیج امکانات استان برای رفع چالش های موجود تاکید کرد.

وی با تفکیک چالش های کشور به سه بخش فرا ملی، ملی واستانی ضرورت بهره گیری هوشمندانه از ظرفیتهای ملی و استانی برای کاهش نارساییهای موجود را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: مسئولان استان باید تلاش کنند چالش های استانی به چالش های ملی تبدیل نشود.

دریابان شمخانی در ادامه گفت: باید با تفکیک صحیح چالش ها و تمرکز  ظرفیتها برای از میان بردن مشکلات قابل حل با شهامت و روحیه جهادی تلاش کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به موقعیت ژئوپلتیک، ژئواکونومیک و ژئو استراتژیک استان خوزستان گفت: خداوند نعمت را بر این استان و ایران تمام کرده و همه ما باید مسئولانه با مدیریت هوشمندانه این نعمت های خدادادی را در مسیر اعتلا و توسعه همه جانبه استان و کشور فعال کنیم و اگر چنین نکنیم به خودمان و نسل های آینده جفا کرده ایم.

دریابان شمخانی با بیان اینکه مردم خوزستان بی نظیرند و برای دفاع از کشور بیش از ۲۳ هزار شهید تقدیم کرده اند گفت: مقاومت ۳۳ روزه مردم خرمشهر و یک سال ایستادگی کم نظیر مردم آبادان در محاصره و دیگر حماسه های بزرگ، گواه صادقی است که این مردم با سربلندی و افتخار امتحان خود را پس داده اند.

وی هرگونه کوتاهی، کاهلی و سستی در خدمت به این مردم فداکار و پای کار را غیر قابل بخشش و خیانت توصیف کرد.

وی خاطر نشان ساخت:  دشمن با تمرکز بر نقاط ضعف ما بحران آفرینی وسپس موج سواری می کند و هر جا ما ضربه خوردیم از قوت دشمن نبود بلکه از غفلت و ضعف ماوبی عملی ما بود.

شمخانی گفت: اگر ما با تلاش مستمر و مدیریت هوشمندانه نقاط ضعف و آسیب پذیرمان را بویژه در حوزه های اقتصادی  ترمیم و از بین ببریم دشمن خلع سلاح خواهد شد.

دریابان شمخانی با اشاره به تمرکز دشمن بر استفاده از چالشهای اقتصادی گفت: رزمندگان خط مقدم این جنگ اقتصادی مسئولان و فعالان حوزه اقتصادی هستند که باید همانند رزمندگان دوران جنگ تحمیلی با همه وجود وپای کار اوردن سرمایه های خود در صحنه حاضر باشند و مجاهدت کنند.

وی اظهار امیداوری کرد با همت و همیّت و مدیریت صحیح  همه مسئولان استان آلام و  مشکلات خوزستان به کمترین حد ممکن تقلیل یابد و پیشرفت را در همه حوزه ها بیش از گذشته شاهد باشیم.

کد خبر 4490249

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =