۲.۵میلیون بازنشسته مشمول سبد حمایتی/عدم تخصیص اعتبار برای همه

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه ۲ میلیون و۵۵۰ هزار بازنشسته مشمول دریافت سبد حمایتی هستند، گفت: سازمان برنامه فقط برای یک میلیون و ۹۲۰ هزار نفر، اعتبار داده است.

علی‌اصغر بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه حدود دو میلیون و ۵۵۰ هزار بازنشسته مشمول دریافت سبد حمایتی دولت هستند، گفت: اما سازمان برنامه فقط برای یک میلیون و ۹۲۰ هزار نفر، بودجه اختصاص داده است و ما برای توزیع، منتظر مابقی اعتبارات هستیم.

بیات در مورد سبد کالای بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار داشت: با توجه به اینکه سایر صندوق‌ها، بازنشستگان کشوری و لشگری بسته حمایتی دولت را استفاده کرده‌اند، اما بازنشستگان تأمین اجتماعی هنوز این سبد را دریافت نکرده‌اند و کانون‌های بازنشستگی تحت فشار هستند.

وی ادامه داد: با پیگیری‌هایی که سازمان تأمین اجتماعی از سازمان برنامه و بودجه داشته و اسامی بازنشستگان و از کار افتادگانی که زیر سه میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند را به آنها اعلام کرده است، این تعداد حدود دو میلیون و ۵۴۷ هزار و ۱۱۷ نفر را شامل می‌شود.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی افزود: برای تخصیص سبد کالا به این افراد ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم در صورتی که سازمان برنامه و بودجه ۳۸۳ میلیارد تومان به ما اختصاص داده است.

بیات با اشاره به اینکه رقم تخصیصی از سوی سازمان برنامه و بودجه فقط به یک میلیون و ۹۲۰ هزار نفر اختصاص پیدا می‌کند، گفت: ۱۲۵ میلیارد تومان برای تخصیص این سبد به مابقی بازنشستگان، رقم کمی است که منتظر هستیم سازمان برنامه و بودجه مابقی اعتبارات را نیز پرداخت کند و پس از آن سبد حمایتی را به بازنشستگان ارائه دهیم.

وی گفت: به محض اینکه سازمان برنامه و بودجه مابقی اعتبار مورد نیاز را پرداخت کند، توزیع سبد کالا را آغاز می‌کنیم.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی با تأکید بر اینکه به صورت جدی پیگیر این موضوع هستیم، خاطرنشان کرد: بازنشستگان صندوق‌های دیگر، مرحله اول را دریافت کرده‌اند و به زودی مرحله دوم را دریافت می‌کنند درحالی‌که هنوز بازنشستگان تأمین اجتماعی مرحله اول را نگرفته‌اند.

کد خبر 4493022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =