تصویب مجدد جریمه مشمولان غایب هیچ توجیه منطقی ندارد

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اجرای این قانون هیچ توجیه منطقی ندارد و بهتر است مدافعان این طرح در مجلس به نظر کارشناسی نیروهای مسلح توجه کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در واکنش به تصویب مجدد جریمه مشمولان غایب اظهار کرد: دلایل غیرمنطقی بودن تصویب مجدد جریمه مشمولان غایب از نظر بنده شامل ۶ بند است.

وی افزود: نخستین دلیل مخالفت با این طرح این است که یکی از اهداف این قانون، کاهش تعداد مشمولان غایب که سنی از آنها گذشته بود، لکن نتیجه عکس داد چون تعداد مشمولان غایب در زمان تصویب این قانون، دو میلیون و یکصد هزار نفر بود اما در حال حاضر به دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسیده است.

سردار کمالی با اشاره به راه درروهای قانونی که می‌شود برای این طرح داشت گفت: تعداد کسانی که بیش از ۸ سال غیبت دارند و از طرح استفاده می‌کنند، سالانه کمتر از هزار نفر است اما هر ساله چند هزار نفر به غایبین اضافه می‌شوند تا بعد از ۸ سال از جریمه استفاده کنند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: این طرح باعث کمبود سرباز شده لذا فشار زیادی به سربازان در حال خدمت وارد می‌شود.

وی با اشاره به دلیل دیگری از مخالفت خود با تصویب این طرح که مربوط به تضعیف روحیه در بین سربازان می‌شود، گفت: با تصویب مجدد این طرح احساس تبعیض و بی‌عدالتی در بین سربازان رواج یافته و روحیه آنها را تضعیف می‌کند.

سردار کمالی خاطرنشان کرد: تمام نیروهای با کارشناسی و استدلال قوی در نیروهای مسلح با آن (تصویب مجدد جریمه مشمولان غایب) مخالف هستند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح مهمترین دلیل خود برای مخالفت با تصویب مجدد این طرح را کوتاه شدن دست نیروهای مسلح برای ارائه تسهیلات از جمله کاهش خدمت گروهی از مشمولان و حتی استمرار وضعیت فعلی دانست.

وی در پایان تاکید کرد: در نتیجه با یک حساب سرانگشتی، اجرای این قانون هیچ توجیه منطقی ندارد و بهتر است مدافعان محترم این طرح در مجلس به نظر کارشناسی نیروهای مسلح توجه کنند.

کد خبر 4515749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =