تبدیل بوشهر به قطب پرورش ماهی با تلاش محققان جهاد دانشگاهی

تفاهم‌نامه‌ی همکاری استانداری بوشهر و جهاددانشگاهی با هدف تلاش برای تبدیل شدن بوشهر به قطب پرورش ماهی منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جهاددانشگاهی، تفاهم‌نامه همکاری استانداری بوشهر و جهاد دانشگاهی با حضور رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت در ۴ حوزه‌ی راهبردی، ۲۷ اسفندماه منعقد شد.

این تفاهم‌نامه علمی با هدف انجام خدمات تخصصی فناورانه و پژوهش‌های کاربردی و مطالعات مورد نیاز استان بوشهر در ۴ حوزه، ایجاد مرکز تحقیقات و تکثیر بچه ماهی «سی باس» در استان بوشهر، راه‌اندازی مزرعه نمونه مطالعاتی و تحقیقاتی پرورش ماهی در قفس، احداث مزرعه الگویی تولید انرژی خورشیدی در استان بوشهر و انجام مطالعات زیست‌محیطی در منطقه پارس جنوبی به امضای استاندار بوشهر و رئیس جهاددانشگاهی رسید.

دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی گفت: تلاش و همکاری برای تبدیل شدن استان بوشهر به قطب پرورش ماهی «سی باس» در قفس، راه‌اندازی دفتر مطالعات و تحقیقات آلودگی محیط‌زیست محیطی و احداث مزرعه الگویی تولید انرژی خورشیدی و طرح‌های مطالعاتی در استان بوشهر توسط جهاددانشگاهی از مصوبات سفر ریاست‌جمهور به استان بود.

طیبی افزود: این تفاهم‌نامه از محل اعتبارات سفر در ۳ حوزه راه‌اندازی مرکز تحقیقات و تکثیر بچه ماهی سی باس و ایجاد مزارع الگویی پرورش ماهی در قفس به مبلغ ۴۸ میلیارد ریال، احداث مزرعه الگویی تولید انرژی خورشیدی و طرح‌های مطالعاتی به مبلغ ۸۷ میلیارد ریال و انجام مطالعات محیط زیستی و رفع آلودگی آبی و خاکی سواحل پارس جنوبی و راه‌اندازی دفتر مطالعات و تحقیقات آلودگی زیست محیط به مبلغ ۳۲ میلیارد ریال جمعاً به مبلغ ۱۷۳ میلیارد ریال اختصاص داده خواهد شد.

وی گفت: حوزه مهم مورد تفاهم، باعث ایجاد قطب مهمی در حوزه‌های تخصصی و فناورانه توسط جهاددانشگاهی در استان را ایجاد خواهد کرد.

این تفاهم‌نامه در جلسه شورای اداری استان با حضور رئیس‌جمهور و اعضا هیأت دولت توسط استاندار بوشهر و رئیس جهاددانشگاهی به امضا رسید.

کد خبر 4571300

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha