«بچه‌های امروز معرکه‌اند» با چاپ نهم به نمایشگاه آمد

چاپ نهم ترجمه کتاب طنز «بچه‌های امروز معرکه‌اند» نوشته عزیز نسین توسط نشر مرکز در بازار نشر و نمایشگاه کتاب تهران عرضه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «بچه‌های امروز معرکه‌اند» نوشته عزیز نسین نویسنده ترکیه‌ای با ترجمه داود وفایی به‌تازگی و همزمان با نمایشگاه کتاب تهران به چاپ نهم رسیده است.

چاپ اول این کتاب، اواخر زمستان ۹۴ منتشر شد که با استقبالی که از آن به عمل آمد، در آخرین روزهای فروردین ۹۵، تدارک و آماده سازی برای چاپ پنجم آن در دستور کار ناشر قرار گرفت. چاپ ششم این اثر نیز پاییز سال ۹۶ عرضه شد و اردیبهشت‌ماه سال ۹۶ نیز چاپ هشتمش به بازار نشر آمد. این کتاب، به‌تازگی و طی روزهای گذشته با چاپ نهم عرضه شده است.

این کتاب که با رویکردی انتقادی، سیستم آموزشی و تربیتی کودکان و نوجوانان ترکیه را در دهه‌های ابتدایی قرن بیستم را به سخره می‌گیرد، در بستر نامه‌نگاری دو دانش آموز ترک روایت می‌شود که به‌دلیل مأموریت پدر یکی از آن‌ها به شهر دیگر، از هم دور افتاده‌اند و قرار است اتفاقات مربوط به مدرسه و دوستانشان را برای یکدیگر روایت کنند. به این ترتیب داستان‌هایی که دو دانش‌آموز مورد نظر روایت می‌کنند، در خلال نامه‌هایی که به هم نوشته اند، از نظر مخاطب این اثر می‌گذرد.

از ویژگی‌های مهم این کتاب برای اولین بار در دهه ۱۹۶۰ در ترکیه منتشر شد و یکی از ویژگی‌های آن، طنز صریح و مشخص است. عزیز نسین در خلال طنز مذکور، با جدیت و قلمی تند، انتقادات خود را نسبت به خفقان و فضای بسته ترکیه آن روز، مطرح کرده است.

چاپ نهم این کتاب توسط نشر مرکز به نمایشگاه کتاب تهران آورده شده است.

کد خبر 4598260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =