مشکلات آب شرب استان بوشهر مرتفع شود/ لزوم توجه به معیشت مردم

بوشهر - تاکید بر لزوم رفع مشکلات اقتصادی و بهبود معیشت مردم، گسترش خدمت رسانی و لزوم رفع مشکل آب در نقاط مختلف استان از نکات مهم مطرح شده در نماز جمعه عسلویه، کنگان و سیراف بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی هاشمی نژاد در نماز جمعه امروز عسلویه با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با مسئولان و بیانات ایشان بیان کرد: رهبر انقلاب تاکید کردند که فضا برای مسئولان باز است.

وی اضافه کرد: اینکه رئیس جمهور می‌گویند باید انجام بشود سخن درستی است و انجام دادن آن هم به دست مسئولان و دولت است. هیچ بن‌بستی در رفع مشکلات اقتصادی نیست؛ موانع وجود دارد ولی راه باز است.

امام جمعه عسلویه بیان کرد: شاید زمان جنگ مشکل داشتیم اما امروز نهال انقلاب به درختی قوی و ریشه‌دار تبدیل شده است ما مشکل داریم سستی از ماست اگر انقلابی جهادی و بسیجی گونه وارد شویم مشکلات حل می‌شود.

وی افزود: رهبر انقلاب فرمودند به جوانان بیشتر اعتماد کنیم. جوان‌های متفکر مؤمن و خوش ذوق با حداقل امکاناتی که در اختیارشان قرار دادیم کارهای بزرگی در بحث هسته‌ای و پیشرفت علمی کشور انجام دادند از پتانسیل جوانان بیشتر استفاده کنیم.

هاشمی‌نژاد به هفته اکرام ایتام و نیازمندان اشاره کرد و افزود: همه عزیزان در این مسیر خداپسندانه قدم بردارند. خیرین عزیز اگر قصد کمک دارند با کمیته امداد هماهنگ کنند دوستان در کمیته امداد خالصانه زحمت می‌کشند برای انجام کارهای و رفع نیازهای ایتام و نیازمندان با کمیته امداد همراهی و هماهنگی کنید.

امام جمعه عسلویه به مشکل آب روستاهای شهرستان اشاره و ادامه داد: قبلاً هم در این زمینه گفته‌ایم که در روستاها خصوصاً روستاهای دهستان نایبند مشکل آب جدی است به شکلی بحران آب است و هر چهار روز هشت ساعت آب دارند و برخی جاها همین را هم ندارند.

وی تاکید کرد: مسئولین مدبرانه در رفع مشکل آب روستاها اقدام کنند. روستاهای پارسیان در همسایگی ما هیچ مشکل آب ندارند و آب با فشار و خوب دارند. برخی مشکلات در این شهرستان هست که در جاهای دیگر نیست.

امام جمعه عسلویه به انتشار برخی موضوعات در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: فضای مجازی وضعیت خوبی ندارد؛ هر خبری و مطلبی را پخش نکنید. انسان در فضای مجازی هم باید تقوا رعایت کند و در امورات اختلاف برانگیز مطلب پخش نکنند. چه دانسته یا ندانسته خواسته یا ناخواسته آب به آسیاب دشمن ریختن است. اختلاف افکنی از آرزوهای دشمن و از اهداف مهم آنان است.

وی افزود: از دستگاه‌های امنیتی می‌خواهیم مراقبت کنند و با قاطعیت با این مسائل برخورد کنند تا وحدت شهرستان خدشه دار نشود. وحدت در این شهرستان مثال‌زدنی است. بحث وحدت و امنیت شهرستان برای من مهم است و بارها بر این مطلب تاکید کرده‌ام. فعلاً که اتفاقی نیفتاده ولی عقل حکم می‌کند که هوشیار باشیم اختلاف خواست دشمن است و باید به گور ببرد.

لزوم رفع مشکلات اقتصادی

شیخ محمد جمالی در خطبه‌های امروز نماز جمعه اهل سنت شهر کنگان به تفسیر پیرامون فرصت‌های خداشناسی و خود شناسی در ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: ماه مبارک رمضان ماه فرصت تزکیه نفس و خود شناسی و خدا شناسی و فرصتی مهم برای احیای ارزش‌های دینی و اخلاقی در جامعه است.

وی با اشاره به نقش دعا و نیایش و استغفار در این ماه بیان کرد: باید با بهره گیری از فرصت‌های مهیا شده مسیر تعالی را بپیماییم و ضمن اهمیت دادن به تقوا و پرهیزکاری که عامل تقویت معنویت است، خلوص نیت و ارتقای مکارم اخلاقی را در دستور کار خویش قرار دهیم.

جمالی در خطبه دوم نماز با اشاره به بیانات گهر بار اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مسئولان و کارگزاران نظام گفت، مقاومت تنها راه عبور مطمئن از این مشکلات و غلبه بر دسیسه‌های دشمنان است و تاریخ انقلاب اسلامی در طول حیات خود نشان داده که هر گاه در مقابل زورگویان با زبان خودشان سخن گفتیم و ایستادگی کردیم و از تهدیدات پوشالی آنان هراسی به خود راه ندادیم، پیروزی و نصرت خدا با ما بوده است.

وی با اشاره به سخنان روح بخش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هیچ ایرانی غیرتمند و با شعور درباره نقاط قوت خود معامله نمی‌کند گفت: حمایت از جبهه مقاومت و مستضعفان جهان و تقویت بنیه نظامی و علمی کشور خط قرمز ماست و همه نگرانی و هراس آمریکا فقط بخاطر این نقاط مثبت است و سیلی که امروزه آمریکا و صهیونیست از ما خورده و آرامشی که از آنها سلب شده مدیون این مقاومت‌ها است.

جمالی اضافه کرد: اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ناشی از وجود همین عوامل است و اگر امروزه آمریکا و اسرائیل با کشور ما عناد دارند بخاطر این نفوذی است که ما در بین ملت‌های مسلمان و مستضعفان جهان داریم.

وی در ادامه خطبه دوم لزوم داشتن برنامه مدون جهت سرو سامان دادن به وضعیت اقتصادی کشور را بسیار ضروری دانست و گفت: مردم ما در حال تحمل فشار مضاعف هستند و این فشار ممکن است موجب کاهش اعتماد عمومی به حاکمیت شود و این تعلل هیچ توجیهی ندارد.

وی لزوم تعیین کارشناسان دلسوز و دست پاک و مدیران ریسک پذیر و بها دادن به جوانان را تنها راه برون رفت از این چالش‌ها اقتصادی موجود دانست و خواستار همکاری و همدلی همه قوا در برای حل مشکلات موجود شد.

خطیب جمعه در پایان خطبه دوم با تاکید بر اینکه ملت ما در همه عرصه‌ها وفاداری و صداقت خود را به عرصه ظهور رسانده و آماده جانفشانی در راه نظام و کشور و آرمان‌های ملی و مذهبی است گفت: هر جا نیاز به حضور بوده ملت آگاه ما کوتاهی نکرده و امروزه وظیفه دولتمردان ما است که جبران کنند و برای وضعیت فعلی اشتغال و معیشت مردم چاره اندیشی کنند.

لزوم گسترش خدمت به مردم

حجت الاسلام صادق عاشوری در خطبه‌های امروز نماز جمعه سیراف‬ با اشاره‬ به منویات رهبر‬ معظم‬ انقلاب‬ در‬ رفع‬ مشکلات‬ اقتصادی‬ بیان کرد: ‬ اول خرداد ماه در تقویم کشور با نام روز بهره‌وری و اصلاح مصرف نام‏گذاری شده است. مصرف مسأله مهم در اقتصاد بوده و نقش مهمی در پیشرفت کشور دارد.

وی اضافه کرد: اگر یک جامعه نتواند مصرف خود را کنترل کند، نه تنها همه تولیدات خود را مصرف می‌کند بلکه برای تأمین مصرف خود نیازمند خرید از خارج نیز خواهد بود.
 

امام جمعه سیراف افزود: مسئله الگوی مصرف آنقدر اهمیت دارد که رهبر معظم انقلاب بارها بر آن تأکید کرده اند. تا آن‌جا که ایشان سال ۱۳۸۸ را سال اصلاح الگوی مصرف نامگذاری کردند. سیاست‌های کلی نظام نیز در این حوزه روشن و شفاف است و از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: بخش مهمی از مسئله مصرف در حوزه حامل‌های انرژی است. با توجه به این‌که انرژی در ایران ارزان بوده و در دسترس است و ایران کشوری دارای منابع سرشار انرژی است، توجه کمتری به مسأله اصلاح الگوی مصرف انرژی در کشور می‌شود.

عاشوری با گرامیداشت ولادت سبط اکبر، امام حسن مجتبی افزود: به اعتراف شیعه و سنی امام حسن (ع) از‬ جمله ‏پنج نفری است که آیه شریفه تطهیر در شأن او نازل شد و به همین ‏دلیل خداوند، هر رجس و پلیدی را از روح او زدود.

وی گفت: بزرگی منش و سترگی روح آن امام، چندان بود که پیامبر اسلام (ص) او را با کمی سن، در برخی از عهدنامه‌ها گواه‏گرفت. آنگاه‌که پیامبر به امر خدا، با اهل نجران، به مباهله برخاست، امام حسن و امام حسین و حضرت علی و فاطمه (ع) را نیز به‌فرمان خدا، همراه خویش برد.

عاشوری تصریح کرد: کرم و سخاوت امام حسن مجتبی (ع) به حدی بود که در روایت آمده است که هیچ گاه سائلی را رد نکرد و در برابر درخواست او «نه» نگفت. به همین‏‬ دلیل است که او را «کریم آل طه» می‌خوانند.

وی تاکید کرد: رفع فقر، محرومیت‬ ‏زدایی، رسیدگی به محرومان و مستضعفان، به عنوان یکی از مهم‌ترین فلسفه‌ها و علت‌های وجودی انقلاب اسلامی ایران و هم‏چنین از اصلی ترین اهداف کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی است که بارها مورد تأکید رهبر معظم انقلاب‬ قرار گرفته است؛ تا آن‌جا که این موضوع، از موضوعات راهبردی در منظومه فکری معظم له گشته است.

عاشوری در پایان با تبریک بخش شدن شهر سیراف اضافه کرد: انتظار داریم از بخشدار که از ظرفیت‌های موجود در جهت خدمت رسانی بیشتر به مردم استفاده کنند. یقیناً با وحدت و همدلی مردم و مسئولین می‌شود کارهای بزرگی در شهر سیراف رقم زد.

وی اظهار داشت: همانطور که نام سیراف یک برند جهانی است خدمت رسانی به مردم این دیار نیز باید به نحو احسن صورت پذیرد. مطالبات مردم اعم از درمانگاه شبانه روزی، گمرک و ورودی سیراف در روز تأسیس بخشداری در حضور استاندار و نماینده مردم عنوان کردم و دیگر به آن نمی‌پردازم.

کد خبر 4619053

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =