خرید مازراتی با پول معلمان/ به من گفتند برایت ۱۵ سال حبس می بریم

نماینده دادستان تهران در جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان بانک سرمایه گفت:هادی رضوی پول معلمان را برای خرید خودروهای لوکس و تشریفاتی هزینه می‌کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، دومین جلسه رسیدگی به اتهامات محمدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه، از صبح دوشنبه به صورت علنی در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام، برگزار شد.

در آغاز، قاضی مسعودی مقام مفاد ۱۹۳و ۱۹۴ را تفهمیم کرد و گفت: اظهارات حاشیه‌ای در رسیدگی تأثیر ندارد و از متهمان می‌خواهیم بر اساس حق و حقیقت صحبت کنند.

در ادامه قاضی مسعودی مقام از قهرمانی نماینده دادستان خواست که مابقی کیفر خواست را قرائت کند.

قهرمانی در جایگاه خود قرار گرفت و گفت: در جلسه گذشته مطالبی از سوی آقای سید محمد هادی رضوی دایر بر اینکه او خود را متهم خُرد اعلام کرد وجود دارد، درست است که پرونده بانک خرده‌ای از اتهامات وی است اما او متهم خرد نیست.

نماینده دادستان ادامه داد: پرونده‌ای که آورده ام و طبق گزارش بانک مرکزی آقای رضوی ۱۰۷ میلیارد تومان از بانک سرمایه تسهیلات دریافت کرده است، پس از آن نیز ۱۰۴ میلیارد تومان از بانک‌های دی، اقتصاد نوین و تجارت تسهیلات دریافت کردند.

قهرمانی خطاب به رضوی گفت: شاید ۸۰ میلیارد تومان برای شما چیزی نباشد اما درد بسیاری از مردم را درمان می‌کند، شما متهم کلان هستید.

وی در ادامه افزود: در جلسه گذشته بیان شد آقای رضوی از طریق سه شرکت برای غارت بانک سرمایه ورود کرده است، شرکت آینده سازان فاطمی و ره پویان کوثر ویژه تسهیلات و شایگان تجارت آتیه ویژه ضمانت نامه بوده است.

قهرمانی ادامه داد: سید هادی رضوی در تاریخ برج ۷ سال ۹۱ درخواست تسهیلات ۲۰ میلیارد تومانی می‌کند که ۲.۵ میلیار تومان به وی تعلق می‌گیرد اما رضوی آن را دریافت نمی‌کند و درست یک ماه بعد ۷.۵ میلیارد تومان تسهیلات دریافت می‌کند. خانم رام به عنوان کارشناس مسئول بررسی مدارک می‌شود.

وی افزود: خانم رام از آقای شیانی در تاریخ ۹۱.۸.۱۸ دستور می‌گیرد گزارشی از قراردادها از جمله قرار داد هاب ارتش، توسعه تجارت و…، را کارشناسی و موارد اعتباری را قید کند. خانم رام چند مورد ایراد پیدا می‌کند و می‌گوید آقای رضوی نه تنها صلاحیت دریافت ۲.۵ میلیارد را ندارد بلکه صلاحیت دریافت هیچ تسهیلاتی را ندارد چرا که قرار دادها صوری بوده است.

نماینده دادستان در این لحظه به اذن قاضی خواست از خانم رام خواست در جایگاه قرار گیرد وی خطاب به رام گفت: سه گزارش شما تاکید می‌کند شرکت‌های منتسب به سید محمد هادی رضوی صلاحیت نداشتند چرا گزارش شما حذف و مصوبه صادر شده است.

رام گفت: من گزارش پرونده را بر اساس مدارک گزارش نوشتم که عین واقعیت بود. مشکل این بود این بود که روی ما فشار قرار داشت و تسهیلات می‌خواستند که در ادامه خواستند موارد بررسی و تکرار شود.

قهرمانی ادامه داد: در یک مورد گفته اید آقای بخشایش شما را برای ادای توضیحات خواستند.

رام گفت: بله او چند بار مرا خواست اما در این پرونده حضور ذهن ندارم چرا که چندسالی است در آن فضا نیستم.

در ادامه رسول قهرمانی نماینده دادستان تهران با بیان اینکه هادی رضوی گزارش حسابرسی مورد تأیید نداشته است، گفت: به دلیل عدم اظهارنامه مالیاتی عملکرد شرکت برای مؤسسه مقدور نبوده است چون اظهارنامه مالیاتی نداشته است.

نماینده دادستان تهران در رابطه با موضوع ضمانت نامه‌های بانکی هم گفت: آقای رضوی هر ضمانت نامه‌ای جز ضمانت نامه تعهد پرداخت می‌توانست بگیرد به همین دلیل با شرکت پشتیبانی امور دام برای خرید مرغ منجمد و گوشت گوساله وارداتی می‌بندد.

قهرمانی ادامه داد: بعضی وقت‌ها می‌خواهم گریه کنم وقتی بخش‌هایی از پرونده را می‌بینم.

وی در ادامه در رابطه با قرارداد رضوی با شرکت امور دام گفت :۲۷ میلیارد تومان با امور دام قرارداد می‌بندد که گوشت و مرغ امور دام را خریداری و در بازار توزیع کند. سه چک به مبلغ ۹ میلیارد و نیم میلیارد تومان قرارداد می‌بندد و با همین کوچک ده‌ها تن گوشت منجمد می خرد.

ورود رضوی به بازار واردات گوشت / نماینده دادستان: اگر با چک گوشت می‌دهند، من هم چک بدهم!

وی خطاب به هادی رضوی گفت: مگر شما سابقه داشتید؟ اگر با چک گوشت می‌دهند من چک بدهم و خیلی‌ها که بیکار هستند بروند و گوشت بخرند.

نماینده دادستان تهران افزود: رضوی قراردادها را بسته و معرفی نامه از شرکت امور دام می‌گیرد پس از دریافت گوشت ایشان چون چک داده بود پولی نداده بود به همین دلیل پول‌ها را از کیسه ملت می‌دهد.

وی افزود: رضوی می‌آید و با قراردادهایی که با امور دام داشته یک قرار داده دیگری جلب می‌کند به طوری که ۱۰ برابر مبلغ قرارداد پایه قرارداد جدیدی به مبلغ دویست و هفتاد و پنج میلیارد تومان جعل می‌کند و قرارداد جدیدی را به بانک سرمایه جهت تجهیز سردخانه‌های چند استان ارائه می‌دهد و به دنبال آن درخواست ضمانت نامه تعهد می‌کند که متأسفانه بانک سرمایه هم با چک و سفته برای ضمانت نامه صادر می‌کند وقتی برگشت می‌خورد امور دام به بانک سرمایه معرفی کرده و بانک وضعیت پرداخت بوده است در مرحله بازپرسی پول را توقیف می‌کند.

رضوی می‌گفت شاه قرارداد کشور است

وی ادامه داد: درباره اینکه رضوی چطور ضمانت نامه‌ها را گرفته باید بگویم ایشان قراردادهایی ارائه می‌دهد که من با شرکت‌های بزرگ و معروف از جمله ماموت قرارداد بستم ایشان اعلام می‌کند شاه قرارداد کشورم شما که ادعای قرارداد با شرکت‌های بزرگ را داری چطور لیست خریدت صفر است؟

قهرمانی با بیان اینکه ۱۰۷ میلیارد ضمانت‌نامه از بانک می‌گیرد اما ریالی به شرکت امور دام نمی‌دهد گفت: رضوی در حالی اعلام کرده که من بازرگان هستم اما سرمایه گذاری در امور دیگر داشته است.

خرید سه ویلا برای رضوی و همدستانش

امیر قهرمانی تصریح کرد: متهم به همراه دلاویز و امامی، ملکی به متراژ ۷۸ هزار متر در نوشهر خریداری می‌کند که این مرکز ویلای لوکس برای هر سه نفرشان بوده است و باید گفت متهم در اینجا سرمایه گذاری کرده است.

وی به امور دیگر سرمایه‌گذاری رضوی اشاره کرد و گفت: متهم همچنین ملکی به مساحت ۴۵۶ متر در خیابان آفریقا و ۵ طبقه در خیابان احمد قصیر خریداری می‌کند.

وی همچنین به نام منشی خودش یک ملک رهن کرده و بی ام و می‌خرد و همچنین ملکی از محمد امامی برای خود در خیابان فرشته می‌خرد.

نماینده دادستان با بیان اینکه سرمایه گذاری بعدی هادی رضوی خرید مازراتی با پول معلمان بوده است گفت: وی همچنین بنز اس ۵۰۰ را هم خریداری می کرده است البته باید گفت همه این خودروها را با هم داشته است چراکه خبرهایی هست که با تشریفات در خیابان‌ها می رفته است سوزوکی، تویوتا، بنز و مازراتی. همچنین موتوری با نام ام وی آگوستا داشته که قیمت آن به اندازه ۱۰ پراید ۵۰ میلیون تومانی بوده است‌.

تسهیلات هادی رضوی در گردش نبوده، برای گردش بوده!

وی به سفرهای خارجی متهم اشاره کرد و گفت: تسهیلات هادی رضوی در گردش نبوده است بلکه برای گردش بوده است به طوری که لیست سفرهای خارجی بعد از اخذ ضمانت نامه حدود ۵۰ کشور را شامل شده است که از جمله آنها ایتالیا، آلمان، اتریش، امارات، عراق و…، بوده است که در برخی از سفرها شریف کاظمی منشی وی نیز همراه بوده است.

محمد هادی رضوی در ادامه دفاع از خود گفت: من سیاسی نیستم و منش و متن سیاسی بنده با کسی که به او منتسب هستم متفاوت است جریان سیاسی بنده نیز متفاوت است. وی از رسانه‌ها خواست تا تقوای کاری داشته باشند.

رضوی در رابطه با قرارداد با یکی از خبرگزاری‌ها هم توضیح داد: ۲۵۰ میلیون تومان قرارداد بنده با یک خبرگزاری بود که به صورت ماهانه تبلیغاتی در ۱۰ باکس در صفحه اول برای بانک سرمایه منظور شود تبلیغاتی در خود خبرگزاری و همچنین صفحه اول گذاشته می‌شد که هر کدام قیمت خودش را داشت. نه من دزد بودم نه مدیرعامل خبرگزاری، بلکه یک قرارداد کاملاً مشخص و واضح منعقد شده بود.

وی ادامه داد: ماده ۱۸۶ چیست من از قوانین پولی و بانکی کشور می‌خوانم و برای بالا بردن سواد علمی آقای قهرمانی صحبت می‌کنم. من می‌خواهم مستند صحبت کنم.

رضوی خطاب به نماینده دادستان گفت: چرا زمانی که در مورد فساد رفیق قدیمی تان آقای علی محمدی صحبت می‌کنم به هم می‌ریزید، شاید یک درصد حرف من درست باشد.

وی افزود: آقای قهرمانی اول گفتند که ماده ۱۸۶ را در جریان اخذ تسهیلات نگرفتیم. صراحتاً از محضر خدا عذرخواهی کنید.

رضوی با بیان اینکه امروز اسناد عجیبی ارائه می‌دهم، گفت: آقای قهرمانی گفتند که با چک و سفته تسهیلات گرفتم سپس اعلام کردند که سقف بانک مرکزی هم رعایت نشده است.

برخی اسناد از پرونده بیرون کشیده شده است

وی افزود: ماده ۱۸۶ را گرفتیم و اسناد آن موجود است. تاریخ اخذ تسهیلات بین سال‌های ۹۰ تا ۹۳ بوده است و ۹۳ صراحتاً بانک اعلام کرده که ۶۰ میلیارد تسهیلات اخذ شده است، آقای قهرمانی منکر بود چون اسناد آن از پرونده بیرون کشیده شده است.

رضوی: نماینده دادستان گفت ۱۵ سال حبس برایت می‌گیریم

هادی رضوی در ادامه دفاعیات خود با بیان اینکه خوشحالم بعد از دو سال امروز حرف‌هایم را در دادگاه می زنم گفت: یکی از مدیران بانکی بعد از جلسه اول به من گفت که آقای قهرمانی نماینده دادستان گفته برخی حرف‌ها را می زنی و می‌گوئی در غیر اینصورت برایتان ۱۵ سال حبس می‌گیرم. قاضی خطاب به وی گفت که چه کسی این حرف را به شما گفته است که متهم پاسخ داد آقای شیانی این حرف را به من گفت.

این فرد با حضور در جایگاه خطاب به قاضی گفت: به این صورت که گفته شد و با لحن تند نبوده است من خطاب به آقای قهرمانی گفتم کارم را درست انجام دادم چرا باید ۱۰- ۱۵ سال حبس بروم.

متهم رضوی در ادامه دفاعیات خود گفت: در خصوص اینکه آقای قهرمانی اعلام کرده است که بنده قراردادهای جعلی ارائه دادم باید بگویم در تاریخ ۰۵/‏۰۶/‏۹۷‬ برای شرکت ساخت‌سازه قرار منع تعقیب توسط شعبه ۲ دادسرای جرایم پولی و بانکی صادر شد، پس از اعتراض قرار جلب دادرسی صادرو پرونده به دادسرا آمد، مدارک لازم ارائه گردید و شاکی مبنی بر اینکه اساساً جعلی اتفاق نیافتاده بود اعلام رضایت قطعی کرد.

وی خطاب به قاضی گفت: آقای قاضی مستندانم درباره قرارداد جعلی را به شما ارائه کردم.

وی افزود: در تمام این وکالت‌نامه‌ها نوشته شده همه تصمیمات از حقوقی و کیفری بر عهده من است و مسئولیت کارم را می‌پذیرم.

این متهم ادامه داد: تا الان با حفظ اسرار و آرامش پرونده را جلو برده‌ام، آقای قاضی خواهش می‌کنم روال همین گونه ادامه پیدا کند و قراردادهایی که گفته می‌شود لطفاً کارشناسی خط بدهید موضوع قرارداد سفید امضا بوده است و اصلاً سودی ندارد. برخی قراردادها را جعل کردند.

وی ادامه داد: در زمینه شایگان تجارت و ضمانت‌نامه و آقای جهان‌بانی مطالبی دارم. آقای قاضی این مطالب قید شده و خوشحالم که شما با سعه صدر گوش می‌کنید، خدا را شکر می‌کنم دادگاه علنی است.

این متهم ادامه داد: درباره شرکت jvc پروفشنال دوستان صدا و سیما خانواده رضوی را می‌شناسند ما سی سال است در این حوزه سیستم کنفرانس ره پویان، سیستم مدار بسته، نور و دیجیتال، خط تولید نور، تجهیز سیستم مداربسته، ساخت سالن‌های مربوط به این امر فعال هستیم.

این متهم ادامه داد: کسی که وام ازدواج حق او بود این کارها را انجام می‌داده و الان هم مستندات را به شما ارائه کرد.

وی افزود: آقای جهان‌بانی دو سال و نیم زندان است، او را می‌آورند از او اعتراف بگیرند. قراردادی امضا شده ۱۰ هزار دوربین مداربسته که مسئله خاصی نبود. اولاً شرکت آقای جهان‌بانی نبوده بلکه متعلق به مهدی جهان‌بانی و نه جهانی‌بانی مدنظر و شخص دیگری به نام آقای عطاران درباره ۱۰ هزار دوربین با من قرار داد بستند.

هادی رضوی در رابطه با برخی مواد کیفرخواست گفت: از سال ۸۹ تا ۹۳ نزدیک به چهار میلیارد تومان بیمه و حقوق و مالیات حقوقی برای اشتغال‌زایی داده شده بعد می‌گویند نفهمیدیم شما گوشت‌فروش بودید یا غیره.

رضوی ادامه داد: من قبلاً در تعریف ماده ۱۸۶ تاکید داشتم و الان هم می‌گویم وقتی صورت مالی ماده ۱۸۶ صادر می‌شود دیگر چه لزومی داشت قرارداد بدهم. در اظهارنامه مالیاتی صراحتاً خرید و فروش‌ها و تسهیلات قید شده است.

این متهم ادامه داد: ضمانت‌نامه یعنی لاین اعتباری که این لاین اعتباری من ۵۰ میلیارد بوده و صراحتاً حسن انجام تعهدات ذکر شده است.

متهم رضوی مستندات شرکت شایگان تجارت را به رئیس دادگاه ارائه کرد.

وی افزود: قراردادی در پرونده من گذاشته‌اند و من نامه‌ای دارم که شرکت شایگان تجارت ضمانت‌نامه صادر شده، صراحتاً در این قرارداد جعلی که آن‌ها می‌گویند نوشته‌اند حسن انجام کار.

متهم رضوی گفت: من که همه کارم درست بوده است چه لزومی داشته که یک قرارداد چرت و پرت را ارائه کنم. من قرارداد واقعی داشتم و مسیر درستی را رفته‌ام چه لزومی داشت این قرارداد جعلی را ارائه می‌کردم من مفسد اقتصادی نیستم و مستند به مستند با شما جلو می‌روم.

متهم رضوی در ادامه دفاعیات خود گفت: در دادگاه علنی ایستاده‌ام، مستند به مستند و ورق به ورق برای هر اتهامی علیه من زده شده است مدرک ارائه می‌دهم و صراحتاً اعلام کرده‌ام که ۲۷ میلیارد تومان ضمانت‌نامه گرفتم.

به من می‌گویند تو مذهبی نمای عوضی هستی!

وی ادامه داد: به من می‌گویند تو مذهبی نمای عوضی هستی. من باید از خود دفاع کنم آقای مسعودی مقام با سعه صدر شما است که من می‌توانم جواب دهم.

متهم رضوی گفت: نماینده دادستان می‌گوید بنده، چون از کنار آقای دلاویز و خانی رد شده‌ام قطعاً بده و بستانی با آن‌ها داشته‌ام، یک درصد احتمال دهید که من راست می‌گویم.

وی افزود: در زمینه قراردادهای شرکت دام و پشتیبانی امور دام، آقای قهرمانی می‌گوید قراردادها ارائه نشده است این در حالی است سند آن در برگ‌نمای شماره ۲۷.۱۲ جلد ۱۸ پرونده موجود است همچنین در نامه‌ای که از وزارت اقتصاد به دادستانی کل رفته است صحت ضمانت‌نامه‌ها مورد تأیید بوده است.

وی افزود: در جلسه قبل گفتم ۸۰ میلیارد تسویه کردم و بدهکار نیستم، من چه وقت گفتم که ۸۰ میلیارد چیزی نیست آن هم در شرایطی که مردم در فشار هستند.
هادی رضوی با بیان اینکه در دو قسمت کیفرخواست نماینده دادستانی گزارش خلاف واقع ارائه داده است، گفت: یکی اینکه بازرسی کل کشور هیچ گزارشی اعلام نکرده و دوم اینکه گزارش هیئت تحقیق و تفحص مجلس وجود ندارد. من دو گزارش را زیر سئوال بردم. نظر هیئت کارشناسی متشکل از نماینده منتخب من دادسرا و بانک بوده است مال من که نبود.

وی ادامه داد: نماینده دادسرا ۷۱ میلیارد تومان را ارزیابی کرده و ۹۱ میلیارد تومان هم به روز بوده، می‌گویید که چرا جهش قیمتی داشته درحالیکه در شرایط کنونی طبیعی است. آقای قاضی همه تلاش کردند که بگویند این کارشناسان از من پول گرفتند نماینده دادستان می‌گوید رضوی آمده این سود را بگیرد و سود را ۳۱ درصد کرده، باید بگویم بانک بدهی من را برداشته و طبق اصول خود ۱۰ درصد سپرده نگه می‌داشتند که مصوبه صریح بانک مرکزی است. آن‌ها ۱۰ درصد را از جیب من در یک سال نگه داشتند، ولی سود ۲۷ الی ۲۸ درصد را گرفتند من می‌گویم این را بردار، چون خلاف است.

امامی در رابطه با سریال شهرزاد به من بدهکار است

هادی رضوی با اشاره به همکاری اش با امامی گفت: آقای امامی پول داده در حالی که پول خودم را داده است و در سریال شهرزاد من با وی قرارداد بسته‌ام.
متهم رضوی گفت: درباره اساس‌نامه ملک به من می‌گویند شما گوشت فروش هستید، دوربین مدار بسته می‌فروشید و … من طبق اساسنامه شرکت شایگان تجارت انجام وظیفه کرده‌ام کار من این بود من هلدینگ داشتم

وی درباره اقاله توضیح داد و نامه‌ای را با خط آقای خانی ارائه کرد که به اذن قاضی متهم خانی در جایگاه حاضر شد.

متهم خانی گفت: تمام فعالیت آقای رضوی از جمله تسهیلات، تهاتر و تسویه در دوران قبل از من بوده او نامه‌ای به من زد که علیرضا علی‌محمدی درخواستی داشته، من قریب به ۱۱ سال است که آقای علی محمدی را می‌شناسم.زمانی که علی محمدی وارد بانک سرمایه شد بنا به تصمیم هیئت مدیره همه بازنشستگان از بانک سرمایه رفتند و ما بانک را تحویل نیروی جوان دادیم و برای اینکه فریب نخوریم عذر بازنشستگان را خواستیم.

متهم خانی اضافه کرد: آقای علی محمدی را به عنوان اولین جوان در بانک به کار گرفتیم بعد از مدتی از هیئت مدیره و آقای رضوی شکایت کردیم، آقای علی محمدی را به عنوان ریاست وصول مطالبات انتخاب کردیم که فردای آن روز کسی با من تماس گرفت که آقای علی محمدی را بردار و در جای دیگر بگمار من قبول نکردم دستور ضابط وقت را رعایت نکردم و مسیر را ادامه دادم چرا که من هیچ مستند مکتوبی علیه آقای علی محمدی ندیدم همه شنیداری بود.

وی ادامه داد: این نامه‌ای که می‌گویید نمی‌دانم چگونه به دست آقای رضوی رسیده است، من در این نامه‌ها نوشته بودم بسیار متاسفم این مراتب را به کرّات می‌شنوم به دفتر نوشتم این موضوع محرمانه بماند، چون مستند ارائه نشده و درباره حیثیت و آبروی افراد است و تا زمانی که مستند ارائه شود موضوع محرمانه باشد.
در ادامه قاضی مسعودی مقام آقای علی محمدی مسئول وصول مطالبات بانک سرمایه را برای پاسخ به جایگاه خواند.

در ادامه جلسه دادگاه علی محمدی مسئول مطالبات بانک سرمایه به دستور قاضی در جایگاه حاضر شد و گفت: در جلسه قبل و امروز اتهامات زیادی را متوجه بنده کردند که این مطالب از صدا و سیما نیز پخش شد، در خصوص تهمت‌های آقای رضوی متنی نوشته‌ام که آن را می‌خوانم و در جلسه آینده صحبت‌هایم را ارائه می‌دهم.
علی محمدی افزود: من یک بانکی هستم و طبق اذعان آقای خانی نمره بانکی من بیست شده است، آقای رضوی متهم به اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور در جلسه قبل و امروز به جای پاسخگویی در خصوص موارد اتهامی خویش اتهاماتی را به آقای فرجی از پرسنل پلیس ویژه آگاهی، بازپرس و نماینده دادستان و بنده حقیر مطرح نمود که ضمن رد آن حق خود را جهت طرح شکایت با موضوع افترا و تشویش اذهان عمومی مفروض می‌دانم.در این مسیر بارها و بارها آماج تهدیدها و بدترین اتهامات قرار گرفتم و تا جایی آبرویم در رسانه ملی با نشر اکاذیب یک متهم هدف قرار گرفت. از این جایگاه به آقای رضوی و سایر متهمان اعلام می‌کنم که ما هستیم و ایستاده‌ایم، در این مسیر آبرو که جای خود را دارد، جان ناقابل خود را از طریق مبارزه با فساد خواهیم داد.

وی افزود: شما به نام نوکرزاده، خود را وکیل مدافع دلسوز مردم می‌دانید. آقای رضوی جدای از مبلغ ۲۷ میلیارد ضمانت‌نامه، پس از اخذ ۸۰ میلیارد تومان از بانک سرمایه برخی از مبالغ را به میزان ۱۹ میلیارد تومان صرف ملکی در بلوار اندرزگو کرده‌اید و در نهایت همان ملک را به قیمت ۱۲۵ میلیارد به بانک می‌فروشید و از همان پول‌هایی که بانک به شما داده بود وام خود را تسویه می‌کنید. در حالی که ۴۱ میلیارد تومان در جیب شما جا مانده است و آن را وام بلاعوض تلقی کرده‌اید و با ۲۷ میلیارد ضمانت‌نامه داعی حقوق مردم هستید.

قرار نبود اسمی از پدر همسرتان آورده شود / داماد نتانیاهو کی این کار را کرد که شما کردید؟

علی محمدی اضافه کرد: آقای رضوی قرار نبود اسمی از پدر همسر شما آورده شود، شما با اندک ذکاوت، دادگاه را به مسیری هدایت کردید و خود را فدایی نزاع سیاسی معرفی کردید. آقای رضوی داماد نتانیاهو کی این گونه کرد که شما کردید؟ انتخاب من برای معاونت قبل از دوران آقای خانی و در زمان آقای بیرانوند انجام شد. بنده فعالیت خود را از شعبه از پشت باجه شروع کرده‌ام و با گذراندن روند انتصابات برای معاونت یک اداره انتخاب شدم. بنده نه داماد وزیر و نه از یک خانواده متمول بوده‌ام بلکه همه این‌ها ثمره تلاش و لطف خداوند بوده است. بانک سرمایه چندین مدیرعامل عوض کرده و پرونده‌ها همگی پراکنده و نامرتب بود حکم بنده به عنوان ریاست اداره در تاریخ ۱۵/۷/ ۹۵ صادر شد، به صورت ۲۴ ساعته گزارش‌ها را بررسی کرده‌ام و از همان روزها لیست بدهکاران کلان را استخراج کرده‌ام و تهاترها را افشا نموده‌ام.

علی محمدی تصریح کرد: آقای رضوی گفته است که جز ۳۱ بدهکار بانک سرمایه نیست، اولاً تعداد بدهکاران ۳۱ نفر نیست ثانیاً برخی افراد از ۱۰۷ میلیارد تومان پولی که شما برده‌اید مبلغ تسهیلاتشان کمتر بوده است. رضوی در ادعایی مضحک به بنده تهمت رشوه در برج ۹ سال ۹۵ برای بستن پرونده منتسب می‌کند این در حالی است که در آن تاریخ بازپرس و ضابطین قضایی در جریان تخلفات وی بوده‌اند. من چرا باید رشوه می‌گرفتم بنده نزدیک به صدها گزارش از مفسدین اقتصادی به دادسرا فرستاده‌ام حساب‌های من را بررسی کنید، با ماشین شخصی خود حساب‌ها و پرونده‌ها را بررسی کرده‌ام و شب و روز به فکر فرهنگیان هستم.

با اعلام قاضی مسعودی مقام، جلسه بعدی دادگاه فردا برگزار می‌شود.

کد خبر 4620944

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 6 + 3 =

  نظرات

  • IR ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
   2 0
   چرا شریعتمداری چیزی نمیگه؟
  • GB ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
   2 0
   چرا مدیران صدا سیما و دیگر سازمانها که چنین مارهایی را میپرورانند دستگیر نمیشوند؟ من ایشان را یک جوان که طعمه افعی‌های حاضر در پشت صحنه شده میدانم نه یک مختلس و فاسد اقتصادی
  • FR ۰۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
   2 0
   پشت سر این اوباش افراد و سازمانهای مسئول دیگر نیز هستند. معلوم نیست نهادهای امنیتی و نظارتی کجا بودند.