زمینه لازم برای رشد و توسعه علم نانو در کردستان فراهم شود

سنندج - استاندار کردستان با تاکید بر ایجاد زمینه لازم برای رشد و توسعه علم نانو در استان، گفت: باید زمینه موفقیت در تجاری سازی را برای جوانان فعال در حوزه نانو فراهم کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استاندار کردستان، بهمن مرادنیا در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کردستان با تبریک موفقیت و درخشش دانش آموزان کردستانی در مرحله اول المپیاد نانو، اظهار داشت: با توجه به استعداد دانش آموزان و فرصت موجود، باید زمینه رشد و توسعه این علم در استان بیش از پیش فراهم شود.

وی با بیان اینکه در استان توانمندی های فراوانی داریم و همه ما موظف هستیم برای رشد و شکوفایی آنها تلاش کنیم، افزود: تسریع در برگزاری نشستی به منظور بررسی راه های حمایت از مدال آوران کردستانی المپیادهای نانو و تشکیل مجموعه ای به این منظور ضروری است.

استاندار کردستان ایجاد بستر و توسعه علم را یک وظیفه اصلی برای مسئولان و دست اندرکاران امر دانست و خواستار تشکیل سریع نشست هماهنگی در این خصوص به منظور جلب حمایت و همکاری دستگاه های دولتی و بخش خصوصی شد و ادامه داد: خوشبختانه در سطح استان این ظرفیت وجود دارد و باید کمک ها به این سمت هدایت شود.

مرادنیا یادآور شد: علاوه بر کمک هایی که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت از این نخبگان در نظر گرفته شده، در استان هم ظرفیت هایی مانند پتروشیمی، کارخانه لاستیک و شرکت های خصوصی بزرگی داریم که به بحث حمایت از توسعه ورزش ورود کردند و می توانیم بخشی از این حمایت ها را به این مجموعه اختصاص دهیم.

وی بیان کرد: بخش خصوصی و دولت باید با هم از جوانان موفق حمایت کنیم و زمینه موفقیت هرچه بیشتر آنها در تجاری سازی فناوری نانو را فراهم کنیم.

استاندار کردستان گفت: علاوه بر بنیاد نخبگان باید با همکاری دستگاه های مرتبط، زمینه رشد و موفقیت دانش آموزان و تجاری سازی علم نانو در سطح استان فراهم شود.

مرادنیا همچنین در پایان سخنان خود به اهمیت آزمون سراسری و حساسیت این رقابت علمی اشاره کرد و اظهار داشت: مدیران در زمان برگزاری آزمون از حضور و بازدید در محل های برگزاری کنکور خودداری کنند تا باعث ایجاد استرس در بین شرکت کنندگان نشوند.

کد خبر 4630569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =