جشنواره پویانمایی بازار بین‌المللی برای محصولات ایجاد می‌کند

کرمانشاه_ معاون امور استان‌های سازمان صدا وسیما گفت: جشنواره ملی پویانمایی موجب انتقال تجربه میان هنرمندان می شود و این هم افزایی بازار بین‌المللی برای محصولات این حوزه به دست می آورد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی دارابی در آیین افتتاحیه دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی ایران مردم استان کرمانشاه را مردمی شایسته معرفی کردو اظهار داشت: این مردم شایسته بهترین خدمات و کار از سوی مسئولان کشور هستند.

وی گفت: امیدواریم آثار و برکات این جشنواره برای استان کرمانشاه در همه عرصه‌ها و مفید و سودمند باشد.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما افزود: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با ۱۵۰ شبکه رادیو تلویزیونی به بیش از ۳۵ زبان فراملی، اقدام به تولید و پخش برنامه‌های مختلف کرده است.

وی بیان داشت: در این بین سهم استان‌ها ۸۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی از این تعداد است که در خدمت فرهنگ و هنر است و برای توسعه پایدار آن استان کارایی دارد.

دارابی در ادامه به اولویتهای ۱۰ گانه صدا و سیما جهت انجام ماموریت‌ها اشاره کرد و گفت: لازم است صدا و سیمای استان‌ها این وظایف را سرلوحه کار خود قرار دهند.

لزوم ایجاد رقابت سالم و سازنده میان هنرمندان بومی

این مسئول خاطر نشان کرد: اولین اولویت پیوست‌های فرهنگی هنری مبتنی بر توسعه پایدار هر استان با کمک مسئولین تدوین و اجرایی کنند.

وی عنوان کرد: دوم اینکه رسانه‌های استانی باید زبان مردم باشند و پرسشگر، ناظر، چشم و گوش مردم در برابر مسئولین باشند و سوم اینکه حامی و همراه مسئولان در انعکاس خدمات و عملکرد آن‌ها باشند و به طور کلی مشاوری امین برای آنها در برطرف کردن مشکلات مردم باشند.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما اولویت چهارم را معرفی ظرفیت‌ها و توانمندیهای استان در جذب توریسم و گردشگر عنوان کرد و بیان داشت: اولویت دیگر این است که شبکه‌های استانی زبان، لهجه، گویش، نژاد و خرده فرهنگ‌های استان را در خدمت اتحاد و وحدت ملی بکار بگیرند.

این مسئول تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا فرهنگ کهن این سرزمین پویا و مانا باقی بماند.

دارابی ابراز داشت: ایجاد رقابت سالم و سازنده میان هنرمندان بومی برای ایجاد تولیدات فاخر را ششمین اولویت و وظیفه کاری صدا و سیما است.

باید فرصتی برای شناسایی و کشف استعدادهای جوانان در عرصه فرهنگی و هنری فراهم کنیم

وی با بیان اینکه باید فرصتی برای شناسایی و کشف استعدادهای جوانان در عرصه فرهنگی و هنری فراهم کنیم، گفت: همچنین در هفتمین مرحله صدا و سیمای استان‌ها باید در عدالت رسانه‌ای پیشگام شوند و خدمات خود را در اختیار مخاطبان استانی قرار دهند و استان‌های کم برخوردار در صدر این عدالت رسانه‌ای قرار دارند.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما در ادامه تمرکز زدایی را از جمله راهبردهای مهم در معاونت استان‌ها دانست و گفت: صدا و سیما باید در همراهی با مردم در شادی‌ها، غم‌ها و حوادث در کنار مردم و در خط مقدم جنگ نرم باشند

دارابی عنوان کرد: رضایت مردم از دیگر اولویت‌های کاری محسوب می‌شود چراکه مردم اصلی ترین سرمایه رسانه برای تولید و پویایی و ماندگاری هستند.

این مسئول ادامه داد: اطلاع رسانی، آموزش، پر کردن اوقات فراغت، اهتمام افزایش سواد رسانه نهمین اولویت برنامه‌ها و رویکردهای برنامه سازی است.

وی بیان داشت: صدا و سیمای مرکز آینه تمام‌نمای ایران اسلامی است و ما و همکاران در مراکز استان‌ها تلاش داریم تا بتوانیم صدای راستین ملت ایران و شایستگی نمایندگی انقلاب اسلامی در سراسر کشور را داشته باشیم.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما در ادامه با اشاره به بلایای طبیعی که طی دو سال اخیر در استان کرمانشاه رخ داد افزود: اگرچه این بلایا غم قصه‌های زیادی را رقم زد اما آنچه مهم بود مدیریت بحران در استان بود که به خوبی توانست از تهدیدها فرصت بسازد.

جشنواره پویا نمایی فرصتی برای شناساندن چهره زیبای استان کرمانشاه

این مسئول عنوان کرد: با اجرای جشنواره پویانمایی در استان کرمانشاه امروز چهره استان و شهرهای آن متبسم و شاد است که برای آن نمی‌توان قیمت گذاری کرد.

دارابی افزود: این جشنواره به کمک مردم و مسئولان این استان آمده است تا بتواند بخشی از آلام را کاهش دهد و با ظرفیت‌هایی که ایجاد می‌کنند بتواند ساعات خوش و شادی را برای کودکان این سرزمین رقم بزند.

وی تصریح کرد: جشنواره پویا نمایی فرصتی است برای شناساندن چهره زیبای استان کرمانشاه در تمام کشور که طی آن امکان دیدار چهره به چهره هنرمندان با مردم این دیار فراهم خواهد شد.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما ابراز داشت: چیزی که در این میان از اهمیت بالایی برخوردار است این است که این مهمانان می‌توانند یک مبلغ برای استان‌کرمانشاه باشند و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان را به کل ایران اشاعه دهند.

پویانمایی و برنامه‌های عروسکی می‌توانند بازار گسترده‌ای برای اشتغالزایی و درآمدزایی فراهم کنند

این مسئول در ادامه پویانمایی و برنامه‌های عروسکی را دو حوزه هنر و صنعت بیان کرد و گفت: این دو علاوه بر اینکه عرصه‌ای برای کارهای فرهنگی تعلیم و تربیت محسوب می‌شوند، می‌توانند بازار گسترده‌ای برای اشتغالزایی و درآمدزایی فراهم کنند.

دارابی افزود: بخش خصوصی و غیر دولتی کارها و خدماتی در خور تقدیر در این حوزه انجام داده است.

وی خاطر نشان کرد: اگرچه صدا و سیما در حوزه پویانمایی اقدامات شایسته ای انجام داده است اما اما تا رسیدن به نتیجه و هدف مطلوب فاصله زیادی داریم.

وی در ادامه پویانمایی و برنامه‌های عروسکی را دو حوزه هنر و صنعت بیان کرد و گفت: این دو علاوه بر اینکه عرصه‌ای برای کارهای فرهنگی تعلیم و تربیت محسوب می‌شوند، می‌توانند بازار گسترده‌ای برای اشتغالزایی و درآمدزایی فراهم کنند.

معاون امور استان‌های رسانه ملی افزود: بخش خصوصی و غیر دولتی کارها و خدماتی در خور تقدیر در این حوزه انجام داده است.

وی خاطر نشان کرد: اگرچه صدا و سیما در حوزه پویانمایی اقدامات شایسته ای انجام داده است اما اما تا رسیدن به نتیجه و هدف مطلوب فاصله زیادی داریم.

دارابی بیان داشت: این جشنواره تلاش دارد کارهای بزرگ برای آموزش و انتقال تجربه میان هنرمندان و برنامه سازان باشد و بازارهای جدید را معرفی کند و از هم افزایی ظرفیت‌ها بتواند بازار بزرگی را در منطقه و جهان در آینده به دست آورد.

کد خبر 4662681

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =