هفتمین دوره طرح یاوران ولایت در قزوین برگزار می شود

قزوین- مسئول بسیج دانش آموزی سپاه استان قزوین از برگزاری هفتمین دوره طرح یاوران ولایت در این استان خبر داد.

رضا برزگر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اجرای طرح «یاوران ولایت» در استان قزوین اظهار داشت: این طرح از نوزدهم تا ۲۳ مردادماه سالجاری ویژه دانش آموزان پسر و از ۲۶ تا ۳۰ مردادماه سالجاری نیز ویژه دانش آموزان دختر به مدت ۴ شب و ۵ روز برای دانش آموزان متوسطه دوره دوم برگزار می‌شود.

وی افزود: اردوگاه یانس آباد قزوین محل برگزاری طرح یاوران ولایت است و این طرح در سال گذشته در محمد شهر کرج، در سال ۹۶ در مشهد و در سال ۹۵ نیز در همدان برگزار شده است.

مسئول بسیج دانش آموزی سپاه استان قزوین بیان کرد: شعار دوره طرح یاوران ولایت، «مدرسه انقلابی و دانش آموز انقلابی» و راهبرد آن «دانش آموز محوری با رویکرد تربیتی و جهت گیری انقلابی» است و ۲۸۰ دانش آموز «۱۳۷ دانش آموز دختر و ۱۴۳ دانش آموز پسر» در این دوره‌ها به عنوان فرمانده بسیج حضور دارند و در دوره‌های آموزشی و کارگاهی شرکت می‌کنند.

برزگر با بیان اینکه در طرح یاوران ولایت از هر مدرسه یک دانش آموز حضور دارد، گفت: در راستای اجرای این طرح، قرار است دانش آموزان دوره دیده در طرح در اوایل مهرماه به عنوان دانش آموز فرمانده بسیج دانش آموزی مدرسه مربوطه شناخته شود.

وی اضافه کرد: دوره شامل دوره‌های مدیریتی، مهارتی، تشکیلاتی، معرفتی و بصیرتی بوده که دانش آموز به عنوان افسران جنگ نرم است و به اخلاق مدیریتی و سایر موضوعات در این طرح اشاره می‌شود.

مسئول بسیج دانش آموزی سپاه استان قزوین ادامه داد: دوره طرح یاوران ولایت که به مدت ۶ روز برگزار می‌شود و دانش آموزان آمادگی پذیرش مسئولیت بسیج مدرسه را آموزش می‌بینند و به لحاظ روحی آماده می‌شوند.

برزگر با اشاره به اهداف اجرای طرح یاوران ولایت ادامه داد: تربیت سرباز برای ولایت از جمله اهداف این طرح است و این دانش آموزان به عنوان مدیران آینده انقلاب محک زده می‌شوند و در مدارس فعالیت انقلابی انجام می‌دهند و آتش به اختیار هستند.

وی مطرح کرد: مهمترین رسالت بسیج دانش آموزی، توجه به بیانات مقام رهبری در اوایل اردیبهشت ماه سال ۹۵ در جمع فرهنگیان است؛ ایشان ذکر کردند که «علاوه بر اهتمام بر امور درسی دانش آموزان، فرصت پرداختن آنها با برنامه ریزی صحیح به فعالیت‌های انقلابی نیز فراهم شود تا نسل جوان نسل انقلابی تربیت شود».

مسئول بسیج دانش آموزی سپاه استان قزوین اضافه کرد: مقام معظم رهبری همچنین در بیانیه گام دوم انقلاب نیز به نسل جوان امیدوار است و در انتصابات نیز به انقلابی بودن افراد توصیه دارد.

برزگر گفت: طرح یاوران ولایت، فعالیت قله‌ای بسیج دانش آموزی است و بعد از تربیت دانش آموزان در این طرح، دانش آموزان به بسیج دانشجویی تحویل داده می‌شوند و این طرح به عنوان یکی از سرمایه‌های ماندگار سازمان بسیج دانش آموزی مطرح است.

کد خبر 4672742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =