دولت آلمان فرومی‌پاشد/ سیاست خارجی اروپا تغییری نخواهد کرد

عضو کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان درباره آینده دولت ائتلافی این کشور معتقد است که آلمان بزودی شاهد فروپاشی دولت ائتلافی و متعاقب آن برگزاری انتخابات زودهنگام خواهد بود.

خبرگزاری مهر - گروه بین الملل - شقایق لامع زاده: کناره گیری «آندریا ناهلس» رهبر حزب سوسیال دمکرات آلمان از قدرت سبب شکنندگی دولت ائتلافی این کشور شد، تا جایی که بحث فروپاشی دولت ائتلافی در رأس اخبار داخلی آلمان و بعضاً رسانه‌های غیرآلمانی قرار گرفت.

احزاب سیاسی آلمان در خصوص فروپاشی دولت ائتلافی اختلاف نظر داشته و دارند، بگونه ای که احزاب اتحاد مسیحی خواهان حفظ دولت ائتلافی بوده و احزاب دمکرات آزاد، سبزها با بیان این نکته که دولت ائتلافی با این رویداد از قدرت همیشه و لازم برخوردار نیست، بر انجام برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور تاکید دارند.

از سوی دیگر «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در یکی از کنفرانس‌های مطبوعاتی خود در برلین تاکید کرد که با وجود بحران در حزب سوسیال دمکرات، دولت به کار خود ادامه خواهد داد. آنگلا مرکل گفت: «ما به کار در دولت با جدیت و احساس مسئولیت بالا ادامه خواهیم داد.»

«امید نوری پور» نماینده پارلمان آلمان در پاسخ به سوالی مبنی بر افزایش احتمال فروپاشی دولت ائتلافی آلمان به خبرنگار مهر گفت: دولت آلمان تا پایان دوره مقرر خود فعالیت نخواهد داشت.

وی در توضیح گفته خود افزود: گمان می‌کنم دولت آلمان پیش از سال ۲۰۲۱ میلادی دچار فروپاشی شده و پیش بینی می‌کنم که این کشور در بهار آینده شاهد برگزاری انتخابات زودهنگام باشد.

نوری پور در خصوص پیش بینی خود از دولت آتی آلمان گفت: تجربیات حاصله از انتخابات گذشته در آلمان بوضوح نشان می‌دهد که انتخابات در این کشور قابل پیش بینی نیست. در عین حال باید به این نکته اذعان داشته باشم که دولت آینده در آلمان دیگر یک دولت ائتلافی نخواهد بود، چرا که نه مردم و نه دو حزب تشکیل دهنده دولت ائتلافی کنونی از نتیجه ائتلاف و دستاوردهای آن راضی نیستند.

نماینده پارلمان آلمان با اشاره به انتخابات‌های آتی ایالتی در این کشور خاطر نشان کرد: آلمان در آستانه برگزاری سه انتخابات مهم ایالتی قرار دارد، ۲ انتخابات در ماه سپتامبر و یکی در اواخر ماه اکتبر برگزار می‌شود که نتایج این سه انتخابات تأثیر زیادی بر روند انتخابات زودهنگام و تعیین دولت آتی در آلمان خواهد داشت.

عضو کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان در بخش دیگری از این گفتگو درباره مواضع اروپا درخصوص مسائل سیاست خارجی مانند توافق هسته‌ای ایران، مهاجرت با توجه به روی کار آمدن پارلمان جدید اظهار داشت: رویکرد اروپا در قبال مسائل مربوط به سیاست خارجی تغییر محسوسی نخواهد داشت.

نوری پور افزود: تغییر در مدیریت اروپا تنها تغییر در افراد بوده که آنها مواضع و خط مشی متغایر با آنچه در اروپا جاری است، ندارند.

کد خبر 4673111

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =