۸ مرداد ۱۳۹۸، ۹:۴۶

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خبرداد:

افزایش دانشجویان خارجی دانشگاه فنی و حرفه ای در سال تحصیلی جدید

افزایش دانشجویان خارجی دانشگاه فنی و حرفه ای در سال تحصیلی جدید

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از افزایش تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه خبر داد و گفت: تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه به بیش از ۳۰۰ دانشجو می رسد.

ابراهیم صالحی عمران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره فعالیت های بین‌المللی دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: ارتباطات بین‌المللی برای به روز شدن فعالیت های دانشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: یکی از راه‌های بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها، بین‌المللی کردن رشته‌های تحصیلی است که باید این موضوع در همه دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد در واقع تحولات فناوری در دانشگاه‌ها و نهادهای علمی باید رصد شده و از تجربیات آنها استفاده و در نهایت بومی‌سازی شود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: بکارگیری اساتید دانشگاه های خارجی یکی از راه‌های بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها است که در این راستا نه تنها برای استفاده از اساتید بلکه برای جذب دانشجویان خارجی تفاهم‌نامه‌هایی را با دانشگاه‌های لبنان و  سنگال، منعقد کرده و در سال تحصیلی جدید ۱۴۱ دانشجوی خارجی لبنانی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

وی با بیان اینکه همچنین با کشورهای آلمان و فرانسه هم تفاهم‌نامه‌ای منعقد کرده ایم افزود: دانشگاه فنی و حرفه‌ای در حال حاضر دارای ۱۵۰ دانشجوی خارجی است که در سال تحصیلی جدید تعداد آنها به بیش از ۳۰۰ دانشجو خواهد رسید.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: دانشجویان لبنانی که قرار است از سال تحصیلی جدید وارد دانشگاه‌های ما شوند در حال حاضر در حال زبان‌آموزی در یک دوره ۶ ماهه هستند.

کد خبر 4680008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha