معادل ریالی اجزای بیمار دام به خریداران پرداخت می شود

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تاکید بر تلاش حداکثری برای اجرای هرچه باشکوه‌تر طرح عرضه بهداشتی دام، گفت: پیش بینی می‌کنیم امسال حدود ۳۰ هزار راس دام در عید قربان عرضه شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید راد، با تاکید بر تلاش حداکثری برای اجرای هرچه باشکوه‌تر طرح عرضه بهداشتی دام، گفت: با توجه به برنامه‌ریزهای به عمل آماده و اقدامات صورت گرفته، با وجود برخی مشکلات در حوزه گوشت قرمز، پیش بینی می‌کنیم امسال حدود ۳۰ هزار راس دام در عید قربان عرضه شود.

وی با اشاره به معاینه دام‌ها به هنگام ورود به جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام توسط دامپزشکان سازمان دامپزشکی استان تهران، گفت: جلوگیری از ورود دام بیمار در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام، نه تنها سلامت شهروندان را تامین می‌کند، بلکه موجب اطمینان خاطر آنان در خرید دام می‌شود.

راد به موضوع جبران خسارت خریداران در صورت ضبط تمام یا بخشی از لاشه دام اشاره و اظهار کرد: با توجه به وجود برخی بیماری‌های مشترک دام و انسان که برای انسان‌ها مهلک است، معادل ریالی اجزای بیمار دام به خریداران پرداخت می‌شود و پرداخت خسارت در صورت ضبط لاشه را هزینه نمی‌دانیم، بلکه سرمایه کذاری برای سلامت شهروندان می‌دانیم.

وی با اشاره به فعالیت ۳ جایگاه ثابت عرضه بهداشتی دام در سه پهنه تهران در طول سال، افزود: از آنجا که شهروندان در طول سال، نیازمند خرید و ذبح دام هستند، با احداث ۳ جایگاه عرضه بهداشتی دام، به این نیاز شهروندان پاسخ داده‌ایم.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران روند اجرای طرح عرضه بهداشتی دام و احداث جایگاه‌ها را مطلوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: همراهی و همکاری شهرداری‌های مناطق با این سازمان منجر به ارائه خدمات مطلوب و مورد رضایت شهروندان می‌شود.

۱۶۶ دامپزشک و ناظران ذبح شرعی در ۲۴ جایگاه عرضه بهداشتی دام در روزهای عرفه و عید سعید قربان بر فرآیند ذبح دام‌ها نظارت خواهند کرد.

کد خبر 4688436

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =