افزایش درآمد ارزی کشور با ارتقای تعاملات بین‌المللی آزمایشگاهی

از جمله اهدافی که شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال جاری پیگیری می کند، افزایش درآمدهای ارزی با کمک ارتقای تعاملات بین المللی آزمایشگاهی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه کلان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری در سال های ۹۸ و ۹۹، ارتقای تعاملات بین المللی با هدف افزایش درآمدهای ارزی برای کشور است. 

تنها راه چاره رهایی از اقتصاد نفتی و سنتی، توسعه صنایع دیگر و فناوری های مدرن در کشور است. اگر بتوان صنایع مختلفی چون صنعت گردشگری، صنایع دستی و فرهنگی، صنعت فناوری های نوین مانند نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و غیره را در کشور توسعه داد می توان به رهایی از اقتصادی نفتی که سالهاست گریبان گیر این کشور است، امیدوار شد.

یکی از حوزه هایی که می تواند کمک بزرگی به افزایش درآمدهای ارزی کشور کند، صنعت آزمایشگاهی کشور است.

صنعتی که با حضور متخصصان و فناوران داخلی در چند سال اخیر توسعه قابل قبولی یافته است. این صنعت رو به رشد ظرفیت زیادی برای رونق دهی به اقتصاد کشور دارد، به همین دلیل شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درصدد برآمده است که تعاملات بین المللی خود را با دیگر کشورها افزایش دهد.

از جمله راه‌های کسب درآمد بین المللی در شبکه آزمایشگاهی، «ارائه خدمات آزمایشگاه بین الملی»، «پیاده سازی استانداردها و ممیزی»‌ و «برگزاری دوره‌های آموزشی» است.

کد خبر 4692200

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =