تعطیلی ۲۸۴ واحد صنعتی در کرمانشاه

کرمانشاه_ معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از تعطیلی ۲۸۴ واحد صنعتی در این استان خبر داد.

احسان صلاحی در گفتگو با خبرنگار مهر از وجود ۱۰۲۶ واحد صنعتی در استان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: ۲۸۴ واحد از واحدهای مذکور تعطیل است.

معاون امور صنایع سازمان صنعت معدن تجارت استان کرمانشاه در خصوص اشتغال واحدهای تعطیل شده استان نیز گفت: ۶۵۱۷ نفر اشتغال در این واحدها وجود داشته که در حال حاضر تعطیل شده است.

این مسئول تعداد اشتغال واحدهای فعال و نیمه فعال استان را نیز ۲۵۵۲۴ نفر عنوان کرد.

صلاحی در خصوص علت تعطیلی واحدهای صنعتی مذکور نیز گفت: عمده مشکلات اینها بدهی معوق سیستم بانکی، بازار محصول، اختلاف شرکا و سوء مدیریت این واحدهای صنعتی است.

وی با تصریح اقداماتی که برای رفع مشکلات این واحدها صورت گرفته است، گفت: ما وضعیت این واحدها را در جلسات کار گروه تسهیل بررسی کرده و مشکلات آنها مطرح می شود و آن دسته از مشکلات که قابل رفع است سعی می کنیم براساس مصوبات این جلسات رفع کنیم.

معاون امور صنایع سازمان صنعت معدن تجارت استان کرمانشاه افزود: عمده اقدام ما در راستای کمک به احیای واحدهای صنعتی تعطیل، کار گروه تسهیل است.

این مسئول تصریح کرد: در کار گروه تسهیل واحدهای تعطیل را در ۳ رده تعریف شده است و یک رده که به مربوط به واحدهای بزرگ است نیاز به ورود استانداری و مقامات کشوری دارد که در حال پیگیری آنها با کمک استانداری و مقامات کشوری هستیم که از آن جمله می توان به واحدهای مربوط به هلدینگ شستا اشاره کرد که با استفاده از ظرفیت های استانداری و کار گروه ملی تسهیل پیگیری می شود.

صلاحی افزود: رده دیگر مربوط به واحدهایی است که در کار گروه تسهیل قابل رفع هستند و برای مثال ما سعی می کنیم مشکلات این واحدها با سیستم بانکی را در قالب هایی چون استمهال رفع کنیم و یا سرمایه در گردش جدید در اختیار آنها قرار دهیم که اینها بتوانند مجدد به چرخه تولید بازگردند.

این مسئول ادامه داد: یک رده دیگر مربوط به تعدادی دیگر از واحدها است که آنها را به خانه صنعت و معدن سپرده ایم و خود بخش خصوصی که متولی این واحدها هستند آنها را بررسی می کنند و تصمیمات کارشناسی در مورد این واحدها را به کار گروه تسهیل ارجاع می دهند که در کار گروه تسهیل تصمیمات نهایی برای فعال کردن آنها گرفته شود.

وی ابراز امیدواری کرد با اقدامات فوق و رصدی که در این ۳ حوزه انجام می شود، آن دسته از واحدهایی که قابلت احیا دارند به چرخه تولید باز گردند.

صلاحی از احیا ۸ واحد راکد استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: ۹۴ نفر اشتغال در این واحدها وجود دارد.

این مسئول تعداد واحدهای تعطیل که سال گذشته نیز فعال شده اند را ۵۷ واحد با اشتغال ۹۸۹ نفر اعلام کرد.

کد خبر 4694207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =