توانمندسازی مددجویان با ایجاد مشاغل نوآورانه سرعت می گیرد

با انعقاد یک تفاهم نامه، مشاغل نوآورانه و برپایه دانش به واسطه مددجویان شکل می گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) امضاء شد تا با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان مرتبط با حوزه فعالیت ستاد توانمندسازی مددجویان رونق گیرد.

توانمندسازی مددجویان از طریق ایجاد اشتغال پایدار در حوزه‌ مشاغل نوین، نوآورانه و دانش‌بنیان با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان مرتبط با حوزه فعالیت ستاد ،موضوع این تفاهم نامه به شمار می رود.

با امضای این تفاهمنامه همکاری ارتقای فناوری در اشتغال‌های ایجادی برای مددجویان کمیته امداد با استفاده از ظرفیت طرفین مبتنی بر الگوی اقتصاد دانش‌بنیان هدف قرار گرفته شد.

همچنین سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و اقدام مشترک برای اجرا، تجاری‌سازی و گسترش طرح های فناورانه برای مددجویان کمیته امداد در مناطق مختلف کشور با این اقدام سرعت می گیرد تا شاهد ایجاد اشتغال پایدار و افزایش سطح درآمد مبتنی بر مزیت های نسبی هر منطقه باشیم. همکاری برای اجرای طرح های فناورانه شاخص در کشور با به اشتراک گذاشتن ظرفیت های طرفین تفاهم‌نامه و همین‌طور استفاده از توان سایر نهادهای مرتبط در کشور نیز دیگر هدف این تفاهم نامه است.

در این راستا ستاد اقداماتی همچون شناسایی مناطق روستایی و محروم دارای اولویت بر اساس شاخص‌های مربوط، شناسایی مددجویان دارای شرایط اولیه به‌منظور مشارکت در فعالیت‌های توانمندسازی، مساعدت در فراهم کردن زیرساخت‌های لازم طرح و آموزش مددجویان و تعریف بسته‌های حمایتی در قالب تسهیلات و یا حمایت‌های بلاعوض به‌منظور کاهش ضریب ریسک مشارکت مددجویان در این طرح را انجام می دهد.

نتایج این همکاری مشترک در این مرحله در دو حوزه گلخانه و واحدهای پرورش ماهی کوچک مقیاس در جامعه هدف به اجرا در می آید و موجب افزایش ضریب نفوذ فناوری در کشور و همچنین کاهش فقر و محرومیت در مناطق کمتر توسعه‌یافته می شود.

کد خبر 4696657

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =