۳محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافتند

کرمان - رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمان گفت: طی امسال ۳ فقره پرونده قتل عمد با ورود شوراهای حل اختلاف کرمان منجر به جلب رضایت از اولیای دم و رهایی محکومان به قصاص از مجازات اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان مهدی تقی زاده از آزادی ۶۰۰ زندانی در پنج ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: در پنج ماهه اول سال جاری بیش از ۱۵ هزار  پرونده وارده به شعب شورا منجر به سازش شده است.

وی اظهار داشت: در پنج ماهه اول سال جاری تعداد سه فقره پرونده قتل عمد با همت و تلاش اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف استان منجر به جلب رضایت از اولیای دم و رهایی محکومان به قصاص از مجازات اعدام شده است.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری عنوان کرد: از ابتدای  سال جاری ۱۵هزار و ۹۶۳ فقره از پرونده های قابل مصالحه، پس از پا در میانی اعضا و کارکنان شعب، به سازش منتهی شده است.

وی افزود: شوراهای حل اختلاف استان کرمان معادل ۳۷ هزار و ۹۳۶ فقره از پرونده هارا به صورت حکمی رسیدگی کردند و همچنین از تعداد ۶۳هزار و ۱۰۲ فقره پرونده وارده به شوراهای حل اختلاف استان تعداد ۶۲هزار و ۴۲ فقره مختومه شده است.

وی با بیان اینکه هم اینک ۳۱۵ شورای حل اختلاف در ۳۱ حوزه قضائی مشغول فعالیت هستند، افزود: از این تعداد ۲۲۶ شورا شهری و ۸۹ شورا نیز روستایی است.

تقی زاده بیان کرد: بالغ بر ۷۸ درصد از اوراق قضایی در پنج ماهه اول سال جاری در شوراهای حل اختلاف به صورت الکترونیکی به مخاطبین ابلاغ شده است.

وی همچنین با اشاره به منویات و تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت ترویج فرهنگ صلح و سازش و تقویت شوراهای حل اختلاف در جهت افزایش نیافتن تعداد زندانیان در جامعه گفت: شوراهای حل اختلاف ویژه زندان موفق شدند در پنج ماهه اول سال ۹۸ از یک هزار و ۹۱۶ فقره پرونده وارده به شعب یک هزار و ۸۱۷ فقره پرونده را مختومه کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: شعب شوراهای حل اختلاف ویژه زندانیان نقش بسیار مهمی در اخذ رضایت از شاکی، ایجاد صلح و سازش و حل و فصل پرونده های مدد جویان ایفا میکند فلذا در این راستا شوراها توانستند مشکلات بیش از هزار و ۳۰ نفر زندانی را با صلح و سازش فی مابین طرفین اختلاف برطرف کرده و ۶۰۰ زندانی از زندان های این استان رهایی یابند.

کد خبر 4725749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =