سطح فعالیت‌های شهری در حوزه دفاع مقدس ارتقاء یاید

یک عضو شورای اسلامی شهر تهرن از شهرداری خواست کارهایی که در حوزه دفاع مقدسدر شهر تهران انجام می شود را ارتقاء دهد.

 به گزارش خبرنگار مهر احمد مسجد جامعی در جلسه علنی روز سه شنبه شورای شهر تهران از معاون امور برنامه ریزی شهرداری تهران درخواست کرد تذکرات اعضای شورا را پیگیری کنند و گفت: در یکی از تهران گردی ها به موضوع تغییر نام کوچه ای که به اسم شهید خواجه امیری نامگذاری شده بود اشاره کردید و در صحن به آن تذکر دادیم و توجه به این تذکر می توانست نسبت به رفع برخی از سوءتفاهمات منجر شود.

وی با اشاره به بازدیدی که اخیرا از موزه دفاع مقدس داشته است، اظهار داشت: باید سطح کارهای شهری در حوزه دفاع مقدس را ارتقاء دهیم و کیفی تر به این موضوع بپردازیم. در این راستا ایجاد موزه دفاع مقدس تهران را پیشنهاد می کنم. تهران ۲۰ هزار شهید در دفاع مقدس داشته است و باید به نقش بانوان و کودکان در دفاع مقدس، توجه شود.

عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه تهران ۴ بار مورد موشک باران قرار گرفت گفت: ۶۰ نقطه تهران در نوروز ۶۷ بمباران شده که این ۶۰ نقطه توسط وزارت راه، اطلس ش تهیه شده است. ۲۰ هزار شهید و ۶۰ نقطه ای که بمباران شده، نشان می دهد که باید در تهران سطح فعالیت های دفاع مقدس افزایش پیدا کند.

مسجد جامعی با اشاره به شناسایی ساختمانی پشت بازار شهرستانی ها در منطقه ۱۳ اظهار داشت: در این خانه پس از بمباران بچه های زیادی به شهادت رسیدند که می توانست به محل مناسبی برای نقش کودکان در دفاع مقدس تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد موزه دفاع مقدس تهران در کنار موزه دفاع مقدس کنونی می تواند اطلاعات و اسناد پراکنده مربوط به تهران را متمرکز کند.

کد خبر 4733748

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =