بهره برداری از پنجمین بوستان ویژه بانوان در تهران

بوستان «مرضیه حدیدچی»، پنجمین بوستان ویژه بانوان در تهران است که به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر،  بوستان مرضیه حدیدچی صبح دوشنبه با حضور شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری افتتاح شد.

این بوستان پنجمین بوستان مخصوص بانوان در تهران است که در حاشیه بزرگراه بابایی قرار دارد.

زهرا صدراعظم نوری در حاشیه افتتاح بوستان «مرضیه حدیدچی» در جمع خبرنگاران، گفت: این بوستان در راستای ایجاد عدالت و برقراری امکانات برابر برای تمامی شهروندان، به منظور استفاده زنان و دختران از فضاهای عمومی احداث شده است. به علت ارزش‌هایی که باید در جامعه رعایت شود، زنان با لحاظ شرایطی می توانند از فضاهای عمومی استفاده کنند. این موضوع موجب بروز مشکلات جسمی و تحت تأثیرقرار دادن سلامتی زنان ما می‌شود. به همین علت در  شهرداری تهران براساس سیاست‌های شورای اسلامی شهر تهران مقرر شده که بوستان‌های ویژه زنان در مناطق احداث شود.

وی با اشاره به اینکه زنان می‌توانند آزادانه در این بوستان‌ها به فعالیت ورزشی بپردازند و از نورخورشید برای سلامتی خود استفاده کنند، افزود: با افزایش و توسعه این بوستان‌ها سلامت زنان افزایش پیدا خواهد کرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: درحال حاضر بوستان مرضیه حدیدچی پنجمین بوستان زنان موجود در تهران است.

به گفته‌ صدراعظم نوری، بوستان مرضیه حدیدچی بزرگ‌ترین بوستان زنان به مساحت ۳۵ هکتار مترمربع است که امروز مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه امروز ۸ بوستان در ۸ منطقه شهر وجود دارد، اظهار داشت: باید با توجه به شرایط مناطق، در هر منطقه یک بوستان مختص زنان احداث شود تا تمامی زنان بتوانند از این بوستان‌ها بهره برداری کنند.

صدراعظم نوری افزود: در بودجه‌ سال ۹۷ و ۹۸ مصوب شده که تمامی عوارض و جرایمی که از قطع درختان بدست می‌آید، برای تملک باغات و فضاهایی که می‌تواند به کاربری باغات تبدیل پیدا کند تخصیص یابد.

به گفته‌ عضو شورای اسلامی شهر تهران، برنامه ریزی شده که در مناطق مرکزی و کم برخوردار تهران فضاهایی برای تبدیل به باغ و فضای سبز تملک شود.

کد خبر 4739509

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =