تولید اندام های انسانی برای درمان بیماری ها

برگزیده جایزه مصطفی(ص) گفت: در صدد هستیم که اندام های انسانی را تولید کنیم و از آنها برای درمان بیماریها و به جای دارو استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی خادم حسینی پروفسور دانشگاه ucla و برگزیده جایزه مصطفی(ص) امروز در مراسم اعطای سومین جایزه مصطفی(ص) گفت: ما همواره تحقیقاتی در دست بررسی داریم که در حوزه ساخت اندام های بدن است که به جای دارو در آینده مورد استفاده قرار می گیرد. 

وی افزود: این تحقیقات برای درمان بیماریهای مختلف با بافت های بدن انسان به جای دارو است که تاکنون مطالعات زیادی روی آن انجام داده ایم. این پروژه هنوز در مرحله کارازمایی بالینی است.

برگزیده جایزه مصطفی(ص) با تاکید بر اینکه این اندام هایی که قرار است به تولید برسانیم قلب، کلیه و کبد هستند، بیان کرد: امیدوارم در آینده بسیاری از بیماریها به واسطه این اندام ها بهبود بیابد.

خادم حسینی همچنین در مراسم خاطر نشان کرد: این اقداماتی که کردیم به عنوان یک میوه روی درخت است و شاخه های این درخت دانشجویان من هستند؛ پایه این درخت باید قوی باشد زیرا در این مسیر ممکن است با شکست مواجه شویم اما چون هدف داریم پیش می رویم و ناامید نخواهیم شد.

وی با بیان اینکه موفقیت دست انسان است، تاکید کرد: چون جوانان و دانشجوها علاقه به علم دارند می توانند پیشرفت کنند.

برگزیده جایزه مصطفی(ص)  با بیان اینکه من در زندگی دو الگو داشته ام، گفت: الگوهای من در زندگی برای پیشرفت پروفسور «رابرت لنگر» در دانشگاه MIT و «نیکلاس پَپِس» بوده اند.

کد خبر 4769311

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =