سهم حمل و نقل عمومی از افزایش درآمدهای دولت در نظر گرفته شود

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: سهم حمل و نقل عمومی از افزایش درآمدهای دولت درنظر گرفته شود در غیر صورت مردم ضرر می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علیخانی امروز در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره افزایش قیمت بنزین و تأثیر آن بر روی نرخ کرایه‌های تاکسی اظهار کرد: در مورد رانندگان وسایل نقلیه عمومی که تاکسی‌ها نیز جزو آن هستند در مورد این شرایط حق دارند چرا که ما همیشه در مورد افزایش قیمت‌ها، شرایط رانندگان تاکسی را در نظر نمی‌گیریم و همه قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند به جز افزایش کرایه‌ها.

وی تصریح کرد: متأسفانه محدودیت‌های زیادی برای رانندگان اعمال می‌شود و شورا نیز در تصمیم نرخ کرایه‌ها نمی‌تواند بیش از حد معمول و تعیین شده، نرخ کرایه‌ها را افزایش دهد و نرخ کرایه‌ها باید براساس سند قوانین بالادستی باشد و ۱۵ تا ۲۰ درصد کرایه‌ها افزایش پیدا می‌کند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: پس از افزایش کرایه‌ها این مصوبه نیز باید به هیئت تطبیق فرمانداری ارجاع داده شود و در این بحث نیز براساس قوانین بالادستی اقدام می‌کنند و نرخ‌های تعیین شده نباید بیش از حد باشد.

علیخانی با اشاره به افزایش قیمت بنزین و تمهیدات در نظر گرفته شده برای رانندگان تاکسی گفت: هم‌اکنون برنامه‌ای برای افزایش کرایه‌های تاکسی نداریم و اگر بخواهیم در این زمینه نیز اقدام کنیم قاعدتاً شهرداری تهران باید لایحه‌ای در ارتباط با افزایش کرایه‌ها به هنگام ارائه لایحه بودجه ۹۹ به شورا ارائه کند و در مورد آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی یادآور شد: ما از دولت انتظار داریم بخشی از درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین را به حمل و نقل عمومی اختصاص دهد و این کار می‌تواند بخشی از مشکلات موضوع حمل و نقل را رفع کند.

او افزود: اینکه هیچ پولی از محل افزایش قیمت بنزین به حمل و نقل عمومی اختصاص نیابد اشتباه است و یکی از راه‌های کمک دولت به مردم توسعه حمل و نقل عمومی آسان، ارزان و در دسترس است و به نظر من کسانی که این کار را نمی‌کنند درک درستی از حمل و نقل عمومی ندارند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران ادامه داد: همان طور که در مورد نیازهای عمومی مثل ارزاق ضروری دولت اقداماتی می‌کند در دنیا حمل و نقل عمومی هم به همان اندازه ضروری است، اما در کشور ما این گونه نیست.

علیخانی با تأکید بر اینکه بخشی از درآمد دولت از این محل افزایش می‌یابد و باید به حمل و نقل عمومی هم برسد، اظهار کرد: اگر این اتفاق رخ ندهد به ضرر مردم است.

کد خبر 4774460

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =