لزوم مقابله جدی با گرانی کالاها/ انجام بازرسی های دقیق و جدی

زنجان-با افزایش نرخ بنزین، نگرانی هایی بابت افزایش نرخ سایر اقلام و کالاها ایجاد شده و اگرچه این اقدام غیرقانونی اعلام شده، اما مقابله با آن نیازمند عزم و پیگیری جدی مسئولان است.

خبرگزاری مهر-گروه استان ها: با افزایش نرخ بنزین برخی افراد با ایجاد شایعه مبنی بر گران شدن نرخ خدمات و کالاهای اساسی سعی در ایجاد التهاب در استان زنجان را داشتند که تلاش های آنها نتیجه ای نداشت و مردم فهیم و آگاه ایران، همچون گذشته با بصیرت با موضوع برخورد کردند.

برخی اصناف و بازاریان همواره به دنبال بهانه هایی برای بالا بردن قیمت اجناس هستند

یک شهروند زنجانی با انتقاد از گران شدن یک شبه بنزین، پرهیز از افزایش خودسر قیمت ها توسط اصناف را خواستار شد و گفت: افزایش قیمت بنزین نباید بستر را برای سودجویان و برخی اصناف غیرمنصف برای بالان بردن قیمت کالاها ایجاد کند.

احمدی با بیان اینکه برخی اصناف و بازاریان همواره به دنبال بهانه هایی برای بالا بردن قیمت اجناس هستند، افزود:  نظارت کم بر بازار همواره باعث شده که گرانی قیمت کالاها موقعیت را برای این افراد فراهم می کند.

وی ادامه داد: مسئولان نباید به طرح ها و اقدامات سطحی و مقطعی برای کنترل بازار اکتفا کنند، بلکه باید تلاش کنند که قیمت کالا و خدمات در استان بالا نرود.

احمدی با بیان اینکه در جریمه گرانفروشان و کم فروشان نباید به اقدمات سطحی و کم اثر اکتفا شود، گفت: برخورد جدی با گرانفروشان و کم فروشان و براساس شرع اسلام باعث می شود بسیاری از سودجویان جرات انجام اینکار را نداشته باشند.

بازار و واحدهای صنفی استان زنجان به شدت رصد می‌شو0د

رئیس اتاق اصناف استان زنجان گفت: بازار و واحدهای صنفی استان زنجان به شدت رصد می‌شود و با هرگونه افزایش غیرقانونی قیمت اقلام و کالاها برخورد خواهد شد.

سید محمود موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین به عنوان یکی از حامل‌های انرژی نباید تاثیری در قیمت اقلام و کالاها داشته باشد، افزود: به اصناف اطلاع رسانی شده که در زمینه کنترل قیمت‌ها و پرهیز از افزایش قیمت‌ها  تلاش کنند.

وی ادامه داد: واحد بازرسی اتاق اصناف به صورت محسوس و غیر محسوس بازار را رصد می‌کند و در صورت گران‌فروشی و یا کم فروشی  با متخلفین برخورد می کند.

موسوی افزود: پرونده متخلفین به تعزیرات ارجاع شده و جرائم سنگین برای این افراد در نظر گرفته خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان گفت: بازرسین اصناف استان زنجان به شدت اقدام به رصد  بازار و واحدهای صنفی کرده و نسبت به جریمه و ابطال  مجوز فعالیت واحدهای متخلف اقدام می کنند.

هیچ گونه افزایش قیمت در بخش حمل و نقل مسافربری بین شهری نداریم

مدیرکل راهداری استان زنجان گفت: با توجه به افزایش قیمت بنزین هیچ گونه افزایش قیمت در بخش حمل و نقل مسافربری بین شهری نداریم.

عبدالحسین علی اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سهمیه سوخت تاکسی های بین شهری ۷۵۰ لیتر اعلام شده است، گفت: در آبان ماه و ابتدای آذرماه به اندازه ۱۰۰ لیتر به حساب تاکسی ها واریز خواهد شد. 

وی اظهار کرد: ماه های آینده که پایش انجام می گیرد سهمیه سوخت به حسب رانندگان واریز می شود. 

مدیرکل راهداری استان زنجان گفت: با توجه به افزایش قیمت بنزین هیچ گونه افزایش قیمت در بخش حمل و نقل مسافربری بین شهری نداریم. 

علی اکبری ابراز کرد: براین اساس صورت وضعیت از شرکت های حمل و نقل اخذ خواهد شد و  متناسب با فاصله طی شده سامانه ما با سامانه شرکت نفت لینک خواهد شد و بنزین محاسبه شده و به حساب رانندگان تاکسی واریز می شود. 

وی افزود: در حال حاضر امنیت و آرامش بسیار خوبی در بخش حمل و نقل بین شهری استان حاکم است. 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی و بازار توسط تعزیرات حکومتی استان  زنجان تشدید می شود.

مرتضی ممیزی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه با توجه به افزایش  قیمت بنزین، افزایشی در قیمت کالاها و حمل و نقل نقلیه عمومی نداریم، گفت: در این میان نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی و بازار توسط تعزیرات حکومتی استان  زنجان تشدید می شود. 

وی اظهار کرد: تمام بازرسین و روسای شعب تعزیرات حکومتی استان زنجان در آماده باش هستند و هر گونه افزایش قیمت ممنوع بوده و تخلف است و با سودجویان برخورد قانونی صورت می گیرد. 

تمام بازرسین و روسای شعب تعزیرات حکومتی استان زنجان در آماده باش هستند و هر گونه افزایش قیمت ممنوع بوده و تخلف است و با سودجویان برخورد قانونی صورت می گیردمدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: تعزیرات حکومتی استان زنجان از چند روز گذشته بازدیدهای سر زده خود را با قوت بیشتری انجام می دهد و با هر گونه گرانفروشی و افزایش قیمت کالا و حمل و نقل عمومی  مقابله می شود. 

ممیزی ابراز کرد: طی چند روز گذشته افزایش قیمت در بخش های کالا و خدمات در استان زنجان انجام نگرفته است و از شهروندان تقاضا می شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف با سامانه ۱۲۴ تماس بگیرند. 

وی افزود: تعزیرات حکومتی استان زنجان با همکاری سازمان صنعت و معدن، اتاق اصناف و دانشگاه علوم پزشکی به جد نظارت و بازرسی از بازار را دنبال می کند. 

به هر حال شهروندان زنجانی انتظار دارند قصه گرانی بنزین، به فرجام گرانی های گذشته تکرار نشود و بهانه ای برای گران شدن قیمت سایر کالا و خدمات نشود.  مردم  قبل از افزایش قیمت بنزین از گرانی کالا و خدمات گلایه داشتند و وجود مشکلات معیشتی و کمبودها آنها را با مشکل مواجه کرده بود.

مردم از دستگاه های نظارتی انتظار دارند به دقت بازار را رصد کرده و به طرح های مقطعی برای تنظیم  بازار اکتفا نکنند و رصد مداوم بازار  را صورت دهند.

کد خبر 4774685

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 2 + 7 =

  نظرات

  • مهرزاد IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
   0 0
   چرا افزایش 200 درصدی قیمت بنزین توسط روسای قوای سه گانه برخلاف نظر مجلس قانونی است ولی افزایش قیمت کالاها توسط بازار غیر قانونی است . از روسای قوای سه گانه درخواست ارائه پاسخ قانع کننده را داریم .