آخرین وضعیت استقلال، شکایت جانواریو، طلب پادوانی و یک چک برگشتی!

معاون باشگاه استقلال آخرین وضعیت این تیم را تشریح کرد و درباره شکایت رابسون جانواریو از این تیم به فیفا و مطالبات لئوناردو پادوانی توضیحاتی داد.

به گزارش خبرنگار مهر، کامران منزوی درباره تعطیلی لیگ برتر و احتمال خارج شدن استقلال از نوار پیروزی، گفت: هنوز استقلال به هدفی که می خواهد نرسیده است و این تازه شروع کار است. تا جلب رضایت هواداران خیلی راه است. در این خصوص هم باید کادر فنی جواب بدهد. مربیان ما حتما برنامه ریزی لازم را داشته اند. این برنامه تیم ملی هم از مدت ها قبل اعلام شده بود. فقط فاصله کم بازی با نساجی و سپاهان کمی باعث دلهره و دغدغه است که آن هم با تدابیر مربیان حل و فصل می شود.

وی درباره پرداخت مطالبات بازیکنان به رادیو تهران گفت: در مورد مسائل مالی کمی گلایه دارم. حتی بعضی ها تعقیب می کنند پول در حساب بازیکن نشست یا خیر و با بازیکن تماس می گیرند. در این شرایط اقتصادی کشور، خیلی از باشگاه ها که حتی به جاهایی وابسته هستند و یا بدهی های آنچنانی دارند چرا اینقدر روی استقلال و پرسپولیس حساسیت دارند. تیم هایی هستند که از سال های قبل چیزی نگرفته اند. یا تیم های نفتی گرفتاری هایی دارند ولی نمی دانم این حساسیت و تعقیب لحظه به لحظه شرایط استقلال و پرسپولیس چه تاثیری دارد.

معاون باشگاه استقلال ادامه داد: درباره پرداخت های مالی یکسری اختلافات حسابی با حامیان مالی داریم که به مرور حل می شود و وصول مطالبات صورت می گیرد و آرام آرام به حساب بازیکنان و کادر فنی تزریق می شود. یک بخشی دو سه روز گذشته در خزانه باشگاه نشست که بین چند بازیکن توزیع شد. یک بخشی هم این روزها در خزانه باشگاه می نشیند و به حساب بقیه که در لیست اولیه نبودند واریز می شود. از باشگاه عجمان امارات به خاطر انتقال تیام طلب دلاری داریم. در حال پیگیری هستیم و به زودی وصول و به حساب کادر فنی واریز می شود. همه عوامل تیم و حتی پرسنل باشگاه به زودی دریافتی خواهند داشت. خدا را شکر این مسئله مالی به کنار می رود.

منزوی درباره برگشت خوردن چک باشگاه استقلال از سوی باشگاه ماشین سازی به خاطر انتقال داریوش شجاعیان گفت: شجاعیان از بازیکنان بسیار خوب ما است. این طلب برای دو، سه سال پیش است و تا الان کشیده شده. این آخرین مرحله پرداخت است. بنده با آقای نصیرزاده صحبت کردم. حساب ما باید به خزانه برود و سپس برگردد. مطمئنا با وصولی که این روزها از خزانه خواهیم داشت به باشگاه ماشین سازی ادای دین می کنیم. می توانیم این مسائل را بین خودمان حل و فصل کنیم و مراعات هم را داشته باشیم. افکار عمومی گرفتار مسائل مالی بین دو باشگاه نشود بهتر است.

وی در خصوص اینکه نصیرزاده مدعی شده بود هیچکس در باشگاه استقلال پاسخ تماس هایش را نداده است، یادآور شد: من اولین بار با ایشان صحبت کردم. روز گذشته هم تا آمدم تماس بگیرم مصاحبه اش را دیدم. البته حق با نصیرزاده است و طلبشان باید پرداخت شود ولی باید یک مقدار همدیگر را تحمل کنیم. اکثر مسئولان باشگاه استقلال روز شنبه به خاطر بارندگی برف نتوانستند به باشگاه بیایند. روز شنبه روز عادی نبود. ان شاءالله این انجام می شود و دوست خوب ما آقای نصیرزاده کماکان دوست خوب ما باقی می ماند.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون باشگاه استقلال در ادامه گفتگوی خود درباره پرونده های خارجی باشگاه یادآور شد:  آقای رابسون جانواریو تنها کسی است که پرونده اش رسیده و داریم از مسیری که قبلا برای پرداخت مطالبات خارجی رفتیم، اقدام می کنیم. هنوز طلب ۴۰۰، ۵۰۰ هزار دلاری از فیفا داریم و می خواهیم با گرفتن یک نامه دیگر از فیفا پول رابسون را بدهیم تا این خطر هم رفع شود.

منزوی درباره وضعیت پادوانی مدافع سابق استقلال که در این تیم مصدوم شد، گفت: آقای پادوانی بازیکن عزیزی است ولی در این بحث یک گرفتاری داریم. در قرارداد ایشان پرداخت مالیات بر عهده خود بازیکن است. جایی که خانواده شهدا و ایثارگران هم دارند مالیات می دهند نمی توان گفت پادوانی استثنا است. پرداخت مالیات بر عهده این بازیکن است و رقم مالیاتش هم اندک نیست.

وی در خصوص اینکه آیا امکان ندارد رقم قرارداد مالیات پادوانی پرداخت شود و مابقی را به این بازیکن به عنوان طلب قراردادش بدهند؟ گفت: بعید می دانم در این صورت چیزی گیر این بازیکن بیاید. باید مراجع ذی صلاح در باشگاه بررسی کنند. در جریان جزئیات نیستم. می دانم که پادوانی طلب هایی دارد ولی بدهی مالیاتی را باید بررسی کنند. پادوانی بازیکن متعصبی بوده و وظیفه انسانی است که هم مطالباتش را بدهیم و هم رضایتش را جلب کنیم. باید موانع را یکی، یکی برطرف کنیم.

منزوی در پاسخ به این سئوال که چرا بازیکنان فوتبال بیمه نمی شوند؟ تاکید کرد: بیمه هستند ولی پوشش بیمه ای پایین است. بازیکن تا کارت بیمه نداشته باشد نمی تواند بازی کند. پوشش بیمه ای عدد قابل توجهی نیست. باشگاه دغدغه دارد که ستاره هایش را بیمه کند ولی این مسائل، بحث بودجه ای است.

وی در ادامه با بیان اینکه اولین کاری که در استقلال دنبال کرده، بحث بیمه و حفظ سرمایه ها و بازیکنان بوده است، یادآور شد: رقم بیمه کل تیم به اندازه رقم قرارداد دو بازیکن گران قیمت می شود. اینها اصول است و باید اجرا شود ولی موانع مالی باعث می شود نتوانیم به این سمت برویم. حق بیمه هنوز جا نیفتاده است. برای بیمه کردن بازیکنان حتی با یک شرکت خیلی جلو رفتیم ولی تنگناهای مالی هرگونه ابتکار عمل را از مدیران می گیرد و باعث می شود به روزمرگی بیافتیم. تازگی ها پدیده نامیمون اعتصاب هم راه افتاده است.

معاون باشگاه استقلال درباره احتمال لغو دیدارهای هفته یازدهم  لیگ برتر فوتبال، گفت: تا این لحظه آقای فتحی چیزی به بنده نگفته است. تمام برنامه ما این است برای بازی با نساجی حرکت کنیم.

کد خبر 4775793

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =