مرکز ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش در بندرعباس مستقر شد

بندرعباس - با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش انتقال اولیه هسته مرکزی ستاد فرماندهی کل نیروی دریایی ارتش به بندرعباس انجام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار حسین خانزادی صبح پنجشنبه در مراسم انتقال ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش به بندرعباس با اشاره به جابجایی هسته اولیه ستاد نیروی دریایی به بندرعباس، گفت: از امروز توجه بیشتری به سواحل دریای مکران، تنگه هرمز، خلیج‌فارس و دریای عمان خواهد شد و در کانون توجهات مسئولان نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی قرار خواهد گرفت.

امیر دریادار خانزادی عنوان کرد: کشور جمهوری اسلامی ایران از مرزهای دریایی و آبی بسیار وسیعی برخوردار است که بخش‌های زیادی از آن در سواحل مکران، کشورمان را بلا واسطه به آب‌های آزاد متصل می‌کند.

وی با بیان اینکه از سال‌های گذشته با هدایت‌های مدبرانه مقام معظم رهبری موضوع جابجایی ستاد نیروی دریایی از تهران به بندرعباس و قرار گرفتن در نزدیکی منطقه عملیاتی در دستور کار قرار گرفت، اظهار کرد: امروز در آستانه هفتم آذرماه روز نیروی دریایی تصمیم گرفته شد که هسته اولیه ستاد نیروی دریایی به بندرعباس منتقل شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: این به معنا است که از امروز توجه بیشتری به سواحل دریای مکران، تنگه هرمز، خلیج‌فارس و دریای عمان خواهد شد و در کانون توجهات مسئولان نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه با این اقدام بخش قابل‌توجهی از هسته اولیه ستاد نیروی دریایی به بندرعباس جابجا خواهند شد، خاطرنشان کرد: هدایت نیروها در منطقه با کنترل و تمرکز بیشتری از سوی ستاد صورت خواهد گرفت و سرعت عملیات ستادی افزایش خواهد یافت.

امیر دریادار خانزادی با بیان اینکه این موضوع به ناوگان نیروی دریایی این اجازه را می‌دهد تمرکز بیشتری بر روی دریا داشته باشد، عنوان کرد: به‌نوعی در آینده بازدارندگی گسترش‌یافتگی از نیروی دریایی در دریا را شاهد خواهیم بود.

با حضور فرماندهان نظامی و مسئولان کشوری ساختمان مرکز فرماندهی ستاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی‌ایران در بندرعباس افتتاح شد. این مرکز با مساحت ۸.۵ هکتار تمامی معاونت‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را در خود جای خواهد داد.

ستاد فرماندهی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس دارای چهار ساختمان است که یک ساختمان چهار طبقه، یک ساختمان سه طبقه و دو ساختمان نیز دو طبقه هستند. زیر بنای تمام این ساختمان‌ها ۲۶ هزار و ۴۳۲ متر است.

کد خبر 4777383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =