کمیته ملی المپیک سقف پرداختی به فدراسیون‌ها را صد درصد کرد

کمیته ملی المپیک بودجه لازم برای تخصیص ۱۰ درصد بودجه باقی مانده فدراسیون‌ها در سال جاری را دریافت کرد تا سقف پرداختی به آنها در سال جاری را صد درصد کند.

به گزارش خبرنگار مهر، از مجموع بودجه ای که کمیته ملی المپیک برای هر یک از فدراسیون های ورزشی در سال جاری مصوب کرد، تا به امروز ۹۰ درصد پرداخت شده است. این میزان تخصیص تا چند روز دیگر با پرداخت ۱۰ درصد باقی مانده بودجه فدراسیون ها به صد درصد می رسد.

در این مرحله از تخصیص، کمیته ملی المپیک در مجموع ۲.۵ میلیارد تومان در اختیار ۴۷ فدراسیون قرار می دهد. این کمیته اعتبار مالی لازم برای این تخصیص را از خزانه دولت دریافت کرده و در حال انجام اقدامات لازم برای ابلاغ و واریز آن به حساب فدراسیون ها است.

بدین ترتیب در فاصله سه ماه مانده تا پایان سال جاری پرونده تخصیص بودجه به هر ۴۷ فدراسیونی که در فهرست کمیته ملی المپیک برای دریافت کمک مالی هستند، در این کمیته بسته خواهد شد.

علاوه بر این کمیته ملی المپیک کمک های میلیاردی جداگانه ای را هم برای فدراسیون های المپیکی مصوب و بعضا به حسابشان واریز کرده این در حالی است که وزارت ورزش تا به امروز تنها ۵۴ درصد بودجه فدراسیون ها را در اختیار آنها گذاشته است و در مورد پرداخت حقوق مصوب به دارندگان سهمیه المپیک هم هنوز اقدامی انجام نداده است.

کد خبر 4792757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =