مراجعه ۱.۲ میلیون نفر برای بیمه رایگان سلامت

مدیرعامل بیمه سلامت گفت: تا کنون یک میلیون و دویست هزار نفر برای بیمه رایگان سلامت به دفاتر پیشخوان مراجعه کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، طاهر موهبتی با بیان اینکه تا امروز حدود یک میلیون و دویست هزار نفر برای بیمه رایگان سلامت مراجعه کرده‌اند، افزود: این افراد در قالب ۴۰۵ هزار خانواده هستند از این تعداد، تقریباً نزدیک به سیصد و هفده هزار خانوار و حدود نهصد هزار نفر اطلاعاتشان تکمیل و تعیین تکلیف شده است؛ نزدیک به ۵۵ درصد از کسانی‌که درخواست ارزیابی وسع داده بودند مشمول بیمه رایگان قرار گرفتند و عدد قابل توجه و خوبی است.

وی عنوان کرد: از این تعداد حدود ۵۰ درصد، بعد از اینکه ارزیابی وسع شدند دفترچه بیمه رایگان برای آنها صادر شد.

موهبتی ادامه داد: کسانی‌که اعتراض داشتند و درخواست تجدید نظر در نتیجه آزمون وسع داشتند، کمتر از ۳ درصد بوده و این نشان دهنده این است که اطلاعاتی که پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان در اختیار ما قرار می‌دهد اطلاعاتی است که از صحت و قوت برخوردار است.

وی از مردم خواست در بازه زمانی ۶ ماهه مراجعه کنند تا بتوانند از تسهیلاتی که برایشان در این آئین نامه در نظر گرفته شده است نظیر بیمه رایگان و تخفیف ۵۰ درصدی، استفاده کنند.

موهبتی گفت: صدور دفترچه ٢٠ دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد اما برای افراد بیمار ١٠ روز دوره انتظار وجود دارد تا بتوانند برای دریافت دفترچه اقدام کنند اما این بیماران غیر اورژانسی باید هزینه‌های بیمارستانی را خودشان پرداخت کنند. چون در گذشته مردم ما هرگاه بیمار می‌شدند در بستر بیماری قرار می‌گرفتند، تازه به فکر بیمه می‌افتادند و ما این دوره انتظار حدود ده روز را در نظر گرفته‌ایم تا زودتر مردم خود را بیمه کنند.

وی در پایان ادغام بیمه تأمین اجتماعی و بیمه سلامت را تکذیب کرد و بیان کرد: بیمه تأمین اجتماعی بخشی مستقل است و در حال حاضر تصمیمی برای ادغام بیمه‌ها وجود ندارد.

کد خبر 4823366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =