سیاست یک بام و دو هوای فدراسیون کشتی/ چه کسی سرپرست اصلی است؟

صدور حکم سرپرست جدید تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی که هفته گذشته از سوی رئیس فدراسیون صادر شد، ابهامات فراوانی را بوجود آورده است.

به گزارش خبرنگار مهر، روز سه شنبه هفته گذشته بود که علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی با صدور حکمی، سید حجت کریمی را به عنوان سرپرست تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان منصوب کرد. صدور این حکم آن هم برای چنین مسئولیت مهم و پرکاری در عرصه تیم های ملی در همان ابتدا با ابهامات فراوانی از سوی اهالی کشتی مواجه شد. تا جائیکه این جماعت گوش‌شکسته مدام از هم می پرسیدند این فرد با چه پیشینه و کارنامه ای در این پست قرار گرفته و اصلاً کسی او را می شناسد یا خیر؟

از لزوم بررسی سوابق و توانایی سرپرست جدید تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی که بگذریم باید به احتمال برخی تداخل و موازی‌کاری در امور سرپرستی این تیمها اشاره کرد، چرا که حکم سرپرست جدید در حالی از سوی رئیس فدراسیون صادر شده که کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی مدتهاست از حسام الدین جعفری به عنوان سرپرست بهره می برد. فردی که سالهاست در کنار محمد بنا به هماهنگی و تجربه بالایی دست یافته و به جرات می توان او را یکی از مسئولان همیشه پاسخگو و باتجربه تیم ملی کشتی فرنگی خواند.

حال مشخص نیست حکم جدید با چه دلیل و منطقی برای فردی صادر شده که هیچکدام از اهالی کشتی او را نمی شناسند و بعید به نظر می رسد وی تجربه کافی در عرصه مدیریت در کشتی داشته باشد.

البته حضور سید حجت کریمی به عنوان سرپرست جدید در تیم ملی کشتی آزاد می تواند توجیه و دلیل منطقی داشته باشد، چرا که تیم ملی کشتی آزاد مدتهاست از حضور سرپرست بی بهره است. اما این ابهام همچنان در تیم ملی کشتی فرنگی وجود دارد که به واقع چه کسی سرپرست اصلی تیم ملی است؛ جعفری یا کریمی؟!

در همین راستا حسام الدین جعفری در واکنش به این موضوع در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: من هم در جریان صدور حکم برای سرپرست جدید تیم های ملی قرار دارم. گویا سرپرست جدید مسئولیت امور تمامی رده های ملی را بر عهده دارد. به هر حال به من هم اعلام شده در همین مسئولیت بمانم و کار کنم!

البته بر خلاف گفته حسام الدین جعفری که معتقد است سرپرست جدید، مسئولیت تمامی تیم های ملی در رده های مختلف را دارد، باید به این نکته اشاره کرد که در حکم حجت کریمی آمده وی فقط سرپرستی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان را بر عهده خواهد داشت.

به هر حال از زمانی که علیرضا دبیر به عنوان رئیس فدراسیون کشتی انتخاب شده بارها شاهد صدور احکام مختلف برای سرپرست های جدید تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بودیم. افرادی مثل افشین بیابانگرد و اصغر قیطاسی و برخی چهره های دیگر که بصورت ادواری، آمدند و رفتند و حالا هم نوبت به سید حجت کریمی رسیده تا سرپرستی هر دو تیم ملی بزرگسالان را بر عهده گرفته است.

کد خبر 4828145

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha