معامله قرن اقدامی خصمانه علیه جهان اسلام است/ تجلیل از امام خمینی

قم - رهبر نهضت اسلامی بحرین معامله قرن را اقدامی خصمانه علیه جهان اسلام دانست و گفت: برخی نظام‌های عربی منطقه دست به خیانتی بزرگ زدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله شیخ عیسی قاسم در مراسم بزرگداشت سالگرد انقلاب مردم بحرین در شهر مقدس قم، انقلاب ۱۴ فوریه مردم بحرین را برای مطالبه حقوق‌شان دانست و تصریح کرد: آل خلیفه به گونه‌ای عمل کرده است که مخالفین این رژیم  بر ادامه انقلاب تا تحقق تمامی مطالبات عادلانه خود مصمم شدند.

وی ادامه داد: دلیل وقوع انقلاب ۱۴ فوریه، سلب حقوق سیاسی ملت بحرین و به تبع آن سلب باقی حقوق این ملت بود، ملت بحرین بر مسالمت آمیز بودن انقلاب خود تأکید دارد و با وجود به کارگیری خشونت از سوی رژیم آل خلیفه، روند مسالمت آمیز بودن انقلاب بحرین تغییر پیدا نکرد.

رهبر شیعیان بحرین با اشاره به معامله شوم ترامپ موسوم به معامله قرن، آن را اقدامی خصمانه علیه جهان اسلام دانست که به سود آمریکا و اسرائیل و هم پیمانان آنان است؛ زیرا آنها دشمن ما هستند و از آنها انتظاری جز دشمنی هم نمی‌رود.

وی ادامه داد: این خود ما مسلمانان هستیم که برخی از ما خیانت می‌کنند و متأسفانه برخی نظام‌های عربی منطقه دست به خیانتی بزرگ زدند و برخی از آنها در مراسم اعلام معامله قرن مشارکت کردند و نمایندگان آنها در این مراسم در کنار آمریکا و صهیونیست‌ها حضور یافتند.

معامله قرن آزمونی برای اراده امت اسلام است

شیخ عیسی قاسم افزود: معامله قرن آزمونی برای اراده امت اسلام و در پیشاپیش آنها مردم فلسطین است تا معلوم شود چه کسانی در این زمینه کوتاهی می‌کنند و البته هیچ توجیهی در این کوتاهی پذیرفته نیست و به نظر ما باید موضعی قاطع و محکم در برابر آن اتخاذ شود و این معامله پلید و ملعون سرنگون شود.

وی اولین وظیفه امت اسلام را در برابر معاهده قرن بی‌اعتنایی و ابطال این معامله دانست و گفت: این معامله اگر با موضع گیری و واکنش دینی و عقلی و عقلایی جهان اسلام روبرو شود، موجب رحمت خواهد بود، اما اگر با موضع قاطع و شرافتمندانه مسلمانان روبرو نشود، موجب عذاب و نقمت ما خواهد بود.

امام خمینی (ره) اعجوبه دوران بود

رهبر نهضت اسلامی بحرین در ادامه سخنان خود با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی و انقلاب اسلامی همچون آتشفشانی در برابر استکبار جهانی و جاهلیت نوین بود.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی انقلابی بر اساس مبانی و ارزش‌های اسلامی بود که رهبر آن اعجوبه دوران در رهبری بود که فرزند اسلام بود و در کنار او مردمی دست به انقلاب زدند که از ظلم و ستم طاغوت به ستوه آمده بودند اما رابطه آنها با اسلام برقرار بود و آتش اسلام در دل آنها شعله ور بود و مردان مؤمن و فقها و علمای شجاع و متقی در میان آنها حضور داشتند و اینها سرمایه و بستر مناسب انقلاب بود و مردم ایران به زودی به ندای فقیه عارف و الهی خود امام خمینی پاسخ دادند.

شیخ عیسی قاسم خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی پیروزی اسلام و پیروزی اسلام نیز همان پیروزی انسان است، زیرا تمام پیروزی‌ها و موفقیت‌های اسلام در واقع منجر به موفقیت و تعالی انسان می‌شود و این واقعیتی است که اگر مسلمانان به آن اعتقاد داشته باشند و عمل کنند پیروزی آنها حتمی است اما اگر حرکت آنها در بستر اسلام و برای اسلام نباشد، پیروزی آنها با شکست فرقی ندارد.

وی ادامه داد: و چه بزرگ بود سخنی که امام خمینی آن رهبر عارف و الهی ایران زمانی که خدای متعال تاج موفقیت بر سر انقلاب او نهاد بر زبان جاری کرد و شعار خود را در برابر تمام جهان و مستکبران اعلام کرد و این شعار تا به امروز دشمنان انقلاب و مستکبران را به خشم می‌آورد و آن شعار این بود که جمهوری اسلامی از نظر مصالح ضد نظام‌های استکباری است و هویت آن نیز به گونه‌ای است که آمده تا از آن پیروی شود و بنا ندارد پیرو مستکبران و نظام‌های جاهلی و زمینی باشد.

شیخ عیسی قاسم افزود: زمانی که امام خمینی رهبر و مؤسس انقلاب اسلام ندای حق را لبیک گفت، رهبری دیگر از کارگاه تربیت اسلامی و ربانی اسلام با شایستگی‌های فراوان و ابعاد شخصیتی روی کار آمد تا با رهبری خود موجب وحشت و هراس طاغوتیان و اصحاب جاهلیت باشد و انقلاب ایران بدون توقف همچنان ادامه دارد.

کد خبر 4852400

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha