باید نظارت ویژه‌ای بر صادرات زعفران داشته باشیم

تربت حیدریه - نماینده منتخب مردم تربت حیدریه ، زاوه و مه ولات در مجلس گفت: باید نظارت ویژه ای بر صادرات زعفران داشته باشیم چرا که اختلاف قیمت بین مرکز صادراتی و داخل فاحش است.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن زنگنه، شب گذشته در نخستین نشست خبری خود اظهار کرد: جریان انقلابی شیفته خدمت و خادم ملت است که برای رسیدن به جایگاه، اخلاق را زیر پا نمی‌گذارد و مردم را محرم خود می‌داند و اهل جناح بندی نیست و نگاهش به مستضعفین و فرا منطقه‌ای است.

منتخب مردم تربت حیدریه با تاکید بر اینکه وارد جناح بندی‌های سیاسی نمی‌شود، افزود: در موضوع عزل و نصب مدیران هرگز وارد جناح‌بندی های سیاسی نمی‌شویم و مبنای ما براساس شایسته سالاری است اما در مقابل مدیری که شایستگی ندارد، تمام قد می‌ایستیم.

زنگنه به برنامه‌های خود در منطقه اشاره کرد و گفت: بی عدالتی از تمام جهات، از جمله تقسیم منابع انسانی، اداری، آب و سایر منابع در منطقه محسوس است لذا در قدم اول باید عدالت را در حوزه‌های مختلف اجرا کنیم.

وی بیان کرد: در خصوص شفافیت هیچ نکته پنهانی با مردم نداریم و از رسانه‌ها می‌خواهم با رویکرد شفافیت و نقد آگاهانه حرکت کنند و من از آنها حمایت خواهم کرد.

این نماینده منتخب، اولویت نخست تولید در منطقه را با محوریت کشاورزی و دامداری عنوان کرد و گفت: البته این بدان معنا نیست که با صنعت مخالفیم اما ظرفیت منطقه خیلی فراتر از آن است که بخواهیم از حوزه کشاورزی و دامداری بخصوص صنایع تبدیلی آن غفلت کنیم.

زنگنه به تولید انبوه پسته در شهرستان مه ولات اشاره کرد و افزود: باید جلوی خام فروشی پسته را بگیریم و آن را به یک ضد ارزش تبدیل کنیم و چنانچه بتوانیم حداقل نصف این سرمایه‌ها را در مه ولات نگه داریم، شاهد پیشرفت این منطقه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بورس زعفران شاخصه‌های لازم را ندارد، گفت: با توجه به اینکه قطب تولید زعفران در ایران و جهان هستیم، باید اصلاح بورس زعفران در اولویت قرار بگیرد چرا که شاخصه‌های لازم را ندارد و با توجه به افزایش شاخص بورس و طلا، زعفران در بورس همچنان در رکود است.

این نماینده منتخب اظهار کرد: باید نظارت ویژه ای بر خروج و صادرات زعفران داشته باشیم چرا که اختلاف قیمت بین مرکز صادراتی و داخل فاحش است و این تعارض به وجود می‌آید و رقبا در خارج از کشور برای اینکه بتوانند رقابت کنند، قیمت را دائم کاهش می‌دهند.

زنگنه گفت: باید از اردیبهشت ماه کمیته زعفران را تشکیل دهیم که شامل آموزش مردم در تمام مراحل کاشت، داشت و برداشت است و در این بین نیازمند بسیج نیروی مردمی هستیم.

نماینده منتخب مردم تربت حیدریه تصریح کرد: معتقدم سن مدیران حداکثر باید ۵۰ سال و بومی منطقه باشد و از طرفی یک مدیر بومی ضعیف‌تر بهتر از یک مدیر مجرب و غیربومی است و همچنین از جوانی که برای دریافت منصبی که توان آن را در خود می بیند اعلام آمادگی کند، استقبال می‌کنیم.

کد خبر 4863658

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =