وضعیت مسیل و کانال‌های پایتخت مناسب است

مدیر کل امور شهرداری تهران خدمات شهری گفت: خوشبختانه هیچ کدام از مسیل‌ها، کانال‌ها و انهار شهر تهران دچار بیرون زدگی آب نشده‌اند و وضعیت مناسبی دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، اصغر عطایی مدیر کل امور شهرداری تهران خدمات شهری با اشاره به آخرین وضعیت معابر تهران در پی بارش باران اظهار کرد: حجم بارش باران که از دو روز پیش آغاز شده، بر اساس آمار ارائه شده از سوی دستگاه‌های سنجش فرودگاه مهرآباد تا شب گذشته بیش از ۴٠ میلی متر تخمین زده شده و باران تا پایان امروز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه تا این لحظه هیچ مورد ویژه‌ای از آب‌گرفتگی گزارش نشده است، عنوان کرد: زمانی شهر دچار خطر می‌شود که رودخانه‌ها، مسیل‌ها و کانال‌ها سرزیر شوند اما خوشبختانه با تمهیداتی که از سوی شهرداری تهران انجام شده وضعیت کانال‌ها و مسیل‌ها ی شهر تهران مناسب است.

مدیر کل امور خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اینکه حجم بارش باران در غرب و شمال تهران بیش از سایر نقاط تهران گزارش شده است، عنوان کرد: مسیل‌هایی که در این نقاط قرار دارند خوشبختانه دچار بیرون زدگی آب نشده‌اند.

وی با اشاره به آماده باش تمامی مناطق ٢٢ گانه شهرداری تهران و استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مناسب در سطح شهر تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل‌های پیش بینی شده تمامی مسیل‌ها، کانال و انهار شهر تهران لایروبی شده‌اند. بر اساس این دستورالعمل‌ها با هماهنگی‌های انجام شده با آتش نشانی دستگاه‌های موتور پمپ و کف کش در نقاطی که احتمال آب‌گرفتگی و بیرون زدگی آب وجود دارد، مستقر شده است.

عطایی با بیان اینکه وضعیت شهر تهران مناسب گزارش شده است، اضافه کرد: وضعیت مناسب شهر تهران در پی بارش گسترده و بی سابقه باران ناشی از همدلی و همکاری تمامی مجموعه شهرداری تهران است. مدیران ارشد شهری نیز از نیمه شب گذشته تا صبح امروز وضعیت اقدامات انجام شده را رصد کرده و همگی پای کار آمده‌اند.

به گفته مدیر کل امور خدمات شهری شهرداری تهران با همکاری معاونت فنی عمران و خدمات شهری شهرداری تهران تمامی کانال و مسیل‌ها در حین بارش نیز مورد بازبینی قرار می‌گیرند تا در صورت نیاز با افزایش سطح دبی نسبت به افزایش سطح کانال اقدام کنند.

کد خبر 4863878

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =