واکسن موردنیاز طرح واکسیناسیون طیور تامین شده است

کرج - رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور و آبزیان دامپزشکی استان البرز گفت: واکسن مرحله سوم طرح واکسیناسیون طیور تامین شده است.

دکتر سعید حسنی انزابی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص مرحله دوم طرح واکسیناسیون طیور علیه بیماری نیوکاسل، اظهار کرد: این مرحله از چهارم اسفندماه گذشته آغاز شد و تا پایان سال گذشته حدود ۷۰ درصد به انجام رسید.

وی با بیان اینکه در ابتدای سال جاری با توجه به شیوع کرونا اجرای مرحله دوم طرح واکسیناسیون طیور استان علیه بیماری نیوکاسل به تأخیر افتاد، گفت: بعد از توقف چند روزه مجدد این طرح اجرا و در نهایت هفته نخست اردیبهشت ماه به اتمام رسید.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور و آبزیان دامپزشکی استان البرز گفت: در مجموع بیش از ۱۲۳ هزار قطعه از طیور استان در مرحله دوم طرح واکسیناسیون طیور علیه بیماری نیوکاسل واکسینه شدند.

حسنی انزابی بیان کرد: طبق برنامه ریزی های قبلی مقرر شده بود که در بازه زمانی تیرماه تا مرداد ۹۹ مرحله سوم طرح واکسیناسیون طیور علیه بیماری نیوکاسل در استان‌ها انجام شود که البته با توجه به تأخیرهای ایجاد شده در اجرای مرحله دوم این طرح، ممکن است زمان اجرای مرحله سوم آن نیز با تأخیری همراه باشد، البته این مهم به تصمیمات سازمان دامپزشکی کشور نیز بستگی دارد.

وی تاکید کرد که در تأمین واکسن مورد نیاز انجام مرحله سوم طرح واکسیناسیون طیور استان البرز علیه نیوکاسل نیز مشکلی وجود ندارد و واکسن‌ها از قبل فراهم شده است.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور و آبزیان دامپزشکی استان البرز با بیان اینکه هدف اصلی از اجرای طرح واکسیناسیون طیور علیه بیماری نیوکاسل کنترل این بیماری و جلوگیری از انتقال آن از واحدهای بومی طیور به واحدهای صنعتی است، اشاره کرد: از زمان اجرای این طرح در استان دیگر نگرانی از بابت انتقال این بیماری نداریم.

حسنی انزابی گفت: در قالب مرحله دوم این طرح بالغ بر ۲۱ هزار و ۷۰۰ قطعه از طیور شهرستان کرج علیه بیماری نیوکاسل واکسینه شدند که از این تعداد حدود ۸ هزار قطعه در سطح کرج، محمدشهر و نقاط شهری و باقی آن در سطح نقاط روستایی جاده چالوس بوده است.

وی عنوان کرد: در مرحله دوم طرح واکسیناسیون طیور استان البرز علیه بیماری نیوکاسل بیش از ۹۰ درصد طیور واکسینه شده استان در واحدهای بومی نقاط روستایی بوده است.

به گفته رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور و آبزیان دامپزشکی استان البرز از هشت ماه گذشته تاکنون، کانونی از بیماری نیوکاسل در میان طیور استان البرز ثبت نشده است.

کد خبر 4917659

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =