تحکیم و تقویت باورهای دینی مردم اولویت متولیان تبلیغات اسلامی است

همدان - استاندار همدان گفت: تبلیغ، تحکیم و تقویت باورهای دینی مردم در شرایط کنونی اولویت متولیان تبلیغات اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدسعید شاهرخی عصر شنبه در دیدار مدیرکل و شورای مدیران تبلیغات اسلامی استان همدان با تبریک هفته تبلیغ و اطلاع‌رسانی به تلاشگران این حوزه گفت: کوشش‌های ارزشمند و بی‌وقفه روحانیون در تبلیغ و ترویج مبانی اسلام را ارج می‌نهیم.

شاهرخی با بیان اینکه مبانی دینی و اعتقادی ما ریشه در تاریخ، تمدن و معنویت دارد و همدان در این حوزه سرآمد و الگوست، گفت: اقدامات هیئت‌های مذهبی استان همدان تأثیر خوبی بر تحکیم اعتقادات دینی مردم داشته است.

وی بر تبلیغ دین در همه نقاط و همه مردم تاکید کرد و گفت: امروز جامعه بیش از هر زمان دیگری نیازمند تقویت باورهای دینی است.

وی با تاکید بر اینکه تبلیغ، تحکیم و تقویت باورهای دینی مردم، در شرایط کنونی اولویت متولیان تبلیغات اسلامی است، افزود: هرچقدر امر تبلیغ و اطلاع‌رسانی مبانی دین اسلام در بین مردم به خوبی انجام شود، به همان میزان، شاهد آسیب‌های اجتماعی و بزهکاری کمتری در اجتماع خواهیم بود.

شاهرخی با بیان اینکه مبانی دینی ریشه در تاریخ و انسانیت دارد، افزود: دین اسلام برای موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نسخه دارد به گونه‌ای که برکت روحانیت دست رژیم شاهنشاهی را از ایران کوتاه کردیم.

استاندار همدان از نتایج تبلیغ، اطلاع‌رسانی و ترویج مبانی دینی را خودسازی اجتماعی در بین آحاد جامعه برشمرد و گفت: از طرح‌ها و برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی استان همدان حمایت و پشتیبانی می‌کنیم.

وی با تاکید بر حمایت از برنامه‌های قرآنی گفت: روحانیون همواره باید با مردم به نیکی رفتار کنند و با رابطان هیئت‌های مذهبی ارتباط مناسبی داشته باشند.

شاهرخی با بیان اینکه در راستای تقویت روحانیت و برنامه‌های آن‌ها از ظرفیت و امکانات موجود بهره خواهیم برد، اضافه کرد: تا کنون در پاسداشت روحانیت و مقام علمای حوزوی از هیچ کمکی دریغ نشده است.

کد خبر 4960075

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =