سه طرح بازآفرینی شهری در سنندج به بهره برداری رسید

سنندج - سه طرح بازآفرینی شهری در سنندج با صرف اعتباری معادل ۱۰ میلیارد تومان با حضور مدیرعامل شرکت بازآفرینی کشور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، این طرح‌ها شامل احداث بلوار ماموستا هیمن ناحیه منفصل حسن آباد، سنگ فرش و پله گذاری کوچه‌های خیابان کارگر سنندج و بهسازی معابر، پله گذاری، سنگ فرش و آسفالت معابر محلات فرجه و کانی کوزله است.

رئیس اداره بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی کردستان در حاشیه بهره‌برداری از این طرح‌ها در جمع خبرنگاران گفت: اجرای طرح بازآفرینی یکی از سیاست‌های دولت در راستای ارتقای استانداردهای لازم برای زندگی، حفظ جان و مال شهروندان، آزادسازی معابر، کاهش بار ترافیکی، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی و سلامت شهروندان است.

مصطفی رضایی اظهار داشت: برای احداث بلوار ماموستا هیمن روستای حسن آباد شش میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که شامل احداث بلوار یک کیلومتری به عرض ۲۲ متر است.

وی افزود: ۱.۶ میلیارد تومان از این اعتبار از سوی راه و شهرسازی از محل اعتبارات ستاد بازآفرینی و بقیه از سوی دستگاه‌های همکار از جمله شهرداری و شرکت گاز برای اصلاح زیرساخت‌ها هزینه شده است.

رئیس اداره بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی کردستان ادامه داد: ادامه این طرح به طول ۱.۵ کیلومتر دیگر نیز در دستور کار ستاد باز آفرینی شهری استان بوده و اتمام آن نیازمند ۸۰ میلیارد ریال اعتبار است و با توجه به توپوگرافی منطقه بروز سیلاب در فصل بارش انتظار می‌رود هرچه زودتر تأمین اعتبار و اجرا شود.

رضایی یادآور شد: سنگ فرش و پله گذاری کوچه‌های خیابان کارگر سنندج نیز شامل انجام این عملیات در سطح ۱۵ هزار متر مربع از معابر با هزینه کرد ۱.۶ میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: برای بهسازی معابر، پله گذاری، سنگ فرش و آسفالت معابر محلات فرجه و کانی کوزله نیز ۲.۴ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده تا ۱۰ هزار متر مربع از معابر به صورت سنگ فرش و پله گذاری و پنج هزار متر مربع نیز به صورت آسفالت ریزی ساماندهی شود.

رئیس اداره بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی کردستان گفت: ۳۶ درصد از مساحت هفت شهر این استان در حوزه بازآفرینی شهری شامل بافت فرسوده، بافت با پیشینه روستایی، سکونتگاه‌های غیر رسمی، بافت ناهمگون و بافت تاریخی قرار دارد و نیازمند بازآفرینی و احیا است.

رضایی اظهار داشت: ۵۰ درصد از جمعیت شهرهای کردستان در محدوده با تراکم بالا و کم برخوردار از استانداردهای زندگی شهری ساکن هستند که وزارت راه و شهرسازی برای بازآفرینی در این مناطق با نگاه ویژه، ۴۹ پروژه را با اعتباری بیش از یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در شهرهای سنندج، سقز، مریوان، قروه، بیجار، کامیاران و بانه تعریف و از سال گذشته عملیات اجرایی آنها را شروع کرده که برخی به بهره برداری رسیده و تعدادی نیز با سرعت مناسب در حال انجام است.

مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری در جریان سفر یک روزه خود از طرح‌های بازآفرینی سنندج شامل مرکز محله نایسر، مدرسه ۹ کلاسه و بلوار دو کیلومتری این ناحیه منفصل شهری و مطالعات طرح هفت باغ سنندج و پیاده راه فرهنگی تاریخی خیابان فردوسی بازدید کرده و پس آن در ستاد بازآفرینی استان شرکت می‌کند.

کد خبر 4989959

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =