افتتاح و کلنگ‌زنی۲۲پروژه عمرانی شهرداری علی‌آبادکتول در هفته دولت

علی‌آبادکتول- شهردار علی‌آبادکتول از افتتاح و کلنگ‌زنی ۲۲ پروژه عمرانی در هفته دولت با اعتباری بالغ بر ۷.۵ میلیارد تومان در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوذر اسفندیاری پور عصر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: اهمیت رسانه و خبر بر کسی پوشیده نیست و خبرنگاران زبان گویای مردم برای بیان انتقادات، پیشنهادات، معضلات و مشکلات و پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران وظیفه خطیر حفظ امانت و صداقت را بر عهده دارند، افزود: اعتقاد داریم وظیفه ما مسئولان پذیرش انتقادات خبرنگاران و تلاش برای رفع مشکلات و معضلات است.

شهردار علی‌آبادکتول به عملکرد شورای دوره پنجم و شهرداری این شهر در سه سال گذشته هم اشاره و بیان کرد: در سه سال گذشته (از سال ۹۶ به بعد) هر ساله بودجه شهرداری افزایش یافته است.

وی با یادآوری اینکه بودجه شهرداری علی‌آبادکتول در سالجاری ۳۰ میلیارد تومان است که ۵۱ درصد آن جاری و مابقی عمرانی است از افتتاح و کلنگ‌زنی ۲۲ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۷.۵ میلیارد تومان خبر داد.

اسفندیاری پور افتتاح و کلنگ‌زنی این تعداد پروژه را در تاریخ شهرداری علی‌آباد بی سابقه دانست و تأکید کرد: اجرای پروژه‌های فرهنگی و عمرانی در این دوره همراه با توزیع متوازن امکانات به فراخور نیاز منطقه در حال انجام است.

توزیع متوازن خدمات شهری

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر علی‌آبادکتول هم به نقش و جایگاه رسانه در توسعه شهری اشاره کرد و گفت: در این دوره شورا تلاش بر این بود بر اساس ظرفیت‌سنجی‌های انجام شده از نقاط مختلف شهر، خدمات شهری در محلات مختلف علی‌آباد متوازن توزیع شود.

غلامرضا حاتمی با بیان اینکه شاخصه عملکرد شورای پنجم شاخصه فرهنگی است، ادامه داد: یکی از ظرفیت‌های اصلی توسعه علی‌آباد گردشگری است و در کنار توزیع متوازن امکانات و خدمات شهری تلاش کردیم نگاه ویژه‌ای به توسعه گردشگردی و ایجاد زیرساخت‌ها با حمایت از بخش خصوصی و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری داشته باشیم.

همچنین سخنگوی شورای اسلامی شهر علی‌آبادکتول به نقش و جایگاه رسانه در توسعه اشاره و تصریح کرد: اگر قرار است شاهد رشد و توسعه در کشور و شهر علی‌آبادکتول باشیم باید نقاط ضعف و قدرت آسیب‌شناسی شده و زوایای پنهان مباحث به نقد گذاشته شود و خبرنگاران دریچه ورودی به این مبحث هستند.

مهدی شکی با اشاره به اینکه شهر علی‌آبادکتول زیرساخت کافی در حوزه گردشگری ندارد، توضیح داد: بعد از ۵۳ که شهرداری متولی پارک جنگلی کبودوال بود قرار بود این پارک جنگلی از طریق مزایده به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شود؛ بسیار انرژی صرف شد و هزینه دادیم تا پارک جنگلی کبودوال و منافع آن برای شهروندان حفظ شود.

کد خبر 4997370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =