بیانیه اولین مجمع فناوری و نوآوری استان تهران منتشر شد

جمعی از مدیران مراکز نوآوری در استان تهران بیانیه ای در خصوص مجمع فناوری و نوآوری ارائه کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز اولین نشست مجمع فناوری و نوآوری استان تهران در کارخانه نوآوری آزادی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، پیروز حناچی شهردار تهران، محسنی بند پی استاندار تهران و مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس برگزار شد.

در این مراسم جمعی از مدیران نهادهای فعال زیست بوم فناوری و نوآوری بیانیه ای در خصوص مجمع اکوسیستم فناوری و نوآوری ارائه کردند.

این مجمع برای حل مشکلات استان تهران با استفاده از توانمندی فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری و نیز همدلی اعضای این اکوسیستم از قبیل پارک های علم وفناوری با سایر دستگاه های دولتی برای حل مشکلات استان تهران تشکیل شده است.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«لزوم همکاری و هم افزایی مستمر: با توجه به استقرار تعداد کثیری از نقش آفرینان حوزه فناوری و نوآوری و تحقق بیش از نیمی از اقتصاد دانش بنیان کشور در استان تهران، این استان پرچمدار توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری کشور محسوب شده و همکاری و شبکه سازی میان ذینفعان در قالب مجمع فناوری و نوآوری استان ضروری است؛ لذا بر تداوم برگزاری مجمع به عنوان ابزاری برای همکاری و هم افزایی اعضا به صورت حداقل هر 6 ماه یکبار تاکید داریم.

بهره برداری از فرصتها و رفع چالشها: مجمع، از «ستاد هماهنگی امور فناوری و نوآوری استان» انتظار دارد فرصتها و موانع رشد زیست‌بوم فناوری و نوآوری استان و مشکلات فعالیت استارت آپها، کارآفرینان، شرکتهای دانش بنیان و فناور، سرمایه‌گذاران و سایر فعالان در استان را با همفکری و استفاده از نظر خبرگان و ذینفعان استخراج و پیشنهادات خود را به «کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان» ارائه و پیگیری نماید.

محور قراردادن اقتصاد دانش بنیان/اقتصاد دانش بنیان؛ محور توسعه: از آنجا که اقتصاد دانش بنیان، مسیر مهمی برای رونق اشتغال و جهش تولید است؛ از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری و شهرداری تهران انتظار داریم گفتمان نوآوری و فناوری را در استان حاکم کنند و دستگاههای اجرایی را به همکاری با عناصر این زیست بوم تشویق نمایند و نیز در کوتاهترین زمان مصوبات کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان را در هیأت دولت، شورای برنامه ریزی و توسعه استان یا شورای شهر طرح نمایند و در اولویت تأیید و اجرا گذارند.»

کد خبر 5022722

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =