۵ آبان ۱۳۹۹، ۱۱:۳۴

جهت رفع ایراد شورای نگهبان؛

لایحه توقف اجرای احکام خلع ید و قلع و قمع ورزشگاه‌ها اصلاح شد

لایحه توقف اجرای احکام خلع ید و قلع و قمع ورزشگاه‌ها اصلاح شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، لایحه توقف اجرای احکام خلع ید و قلع و قمع ورزشگاه‌ها و تأسیسات و اماکن ورزشی را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز، ماده واحده لایحه توقف اجرای احکام خلع ید و قلع و قمع ورزشگاه‌ها و سایر تأسیسات و اماکن ورزشی تابع وزارت ورزش و جوانان را برای رفع ایراد شورای نگهبان اصلاح کردند.

از تاریخ تصویب این قانون اجرا احکام خلع ید و قلع و قمع ورزشگاه ها و سایر تأسیسات و اماکن ورزشی تابع سازمان تربیت بدنی که در اراضی متعلق به غیر احداث شده است برای مدت سه سال متوقف می‌شود، سازمان تربیت بدنی موظف است ظرف مدت یاد شده نسبت به توافق با مالکین اراضی یاد شده به نحو ممکن از قبیل خرید اراضی، واگذاری زمین یا ملک معوض، صدور مجوز و واگذاری سهام توافق کند.

به موجب تبصره ۱ این ماده واحده، در صورت عدم حصول توافق، بهای زمین براساس قیمت کارشناسی رسمی روز به نفع مالک، در صندوق دادگستری سپرده می‌شود و سند مالکیت به نام سازمان تربیت بدنی صادر می‌شود.

در تبصره ۲ ماده واحده این لایحه نیز آمده است: دولت موظف است اعتبارات مورد نیاز را به گونه‌ای در لوایح بودجه سالانه کل کشور پیش بینی نماید که تا پایان مدت یاد شده اجرا این قانون تحقق یابد.

کد خبر 5056423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha