آمریکاحامی هوادارانش در۱۴۰۰است/دولتی‌ها برای مذاکره ذوق‌زده نشوند

دبیرکل جمعیت ایثارگران با بیان اینکه من از دولتمردان خواهش می‌کنم آنقدر ذوق زدگی در مذاکره نشان ندهند، گفت: ارسال پالس‌های مثبت به آمریکایی‌ها مصداق خیانت است.

جواد عامری دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تأثیر روی کار آمدن جو بایدن بر قدرت گرفتن اصلاح‌طلبان در کشور، اظهار داشت: آمریکا هیچگاه دوست ما نخواهد شد و هر فردی رئیس‌جمهور این کشور شود قطعاً با ایران جنگ دارد و تنها نوع خصومتش تغییر می‌کند.

عامری افزود: آیا یزید و معاویه مثل همدیگر بودند؟ خیر، یکی‌شان با حیله و ترفند کار می‌کرد و دیگری با قلدری و بی‌عقلی اما هیچکدام دوست شیعیان نبودند.

وی ادامه داد: ترامپ کسی بود که با کارهای خشن و تند فکر می‌کرد انقلاب ما را می‌تواند از بین ببرد یعنی به این جمع‌بندی رسیده بود که انقلاب اسلامی از طریق برخورد مستقیم و تند نابود می‌شود بنابراین هیچکدام از گروه های داخلی تفاوتی برای او نداشت و همواره می‌گفت ما می‌خواهیم کل نظام ایران را از بین ببریم.

دبیرکل جمعیت ایثارگران، افزود: امروز آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که چنین موقعیتی برایشان وجود ندارد. گروه دموکرات‌ها نیز شیوه‌ای را قرار است در پیش بگیرند که اوباما در قبال ایران داشت. در این شیوه هیچ کمکی به ملت ایران نشد و خصومت سردمداران آمریکا سر جای خود باقی ماند.

عامری گفت: اینکه عده‌ای به دشمن دل ببندند که او می‌تواند نحوه کار آنها را عوض بکند، غلط است. جو بایدن همان کسی است که بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی، ایشان را مستحق مرگ دانست و از اقدام ترامپ دفاع کرد. جو بایدن معاون همان دولتی است که هنوز یک روز از برجام نگذشته بود که ۲۰ نفر از افراد حقیقی و حقوقی ما را تحریم کرد.

وی ادامه داد: ممکن است عده‌ای از برخی جریانات سیاسی، پالس‌های مثبتی به آمریکایی‌ها بدهند که این مصداق خیانت است. برخی به این فکر افتادند که مردم را فریب دهند و اعلام کنند اگر جو بایدن بیاید، همه تحریم‌ها حل و مشکلات اقتصادی برطرف می‌شود و ما باید دوباره بر سر میز مذاکره بنشینیم بنابراین کسی باید در ۱۴۰۰ انتخاب شود که بتواند مذاکرات را پیش ببرد.

دبیرکل جمعیت ایثارگران گفت: اگر کسی دنبال این نگاه باشد، اسم دیگری جز خیانت روی آن نمی‌توان گذاشت. اگر واقعاً جو بایدن دنبال مذاکره باشد باید در لحظه اول تمام تحریم‌ها را حذف کند و کل خسارت‌های تحریمی ایران را بدهد. اگر این کار را کرد، می‌توان قدم‌های بعدی را جلو برد اما یقیناً آمریکا این کار را نمی‌کند.

عامری افزود: دموکرات‌ها در راستای شیوه‌های خبیثانه خود، ممکن است اقداماتی که برای معیشت مردم تأثیر چندانی هم ندارد انجام دهند تا بتوانند برخی هواداران داخلی خود را حمایت کنند تا در انتخابات توفیقاتی داشته باشند.

وی افزود: عملکرد دولت روحانی آنقدر خراب است که اگر آمریکایی‌ها از جریان منتسب به دولت حمایت نکنند، مطمئناً در ۱۴۰۰ شکست می‌خورند ولی مردم هم می‌دانند که هرکدام از تیم فعلی دولت برسر کار بیایند، همین رویه را تکرار می‌کنند یعنی به جای اینکه به توان داخلی بپردازند و از جوانان استفاده کنند باز هم دنبال این هستند که ۸ سال سرنوشت کشور را به تصمیم مردم آمریکا گره بزنند.

دبیرکل جمعیت ایثارگران گفت: متأسفانه برخی دولتمردان برای دفاع از خود می‌گفتند ما خوب عمل کردیم اما مردم آمریکا بد تصمیم گرفتند! این یک فضاحت است که دولتمردان ما طوری معاهده امضا کنند که سرنوشت مردم ما در گرو رأی مردم آمریکا باشد.

عامری تصریح کرد: مردم قطعاً نمی‌خواهند مذاکرات بی‌فرجام داشته باشند؛ مذاکراتی که این همه صدمه به کشور بزند. وضعیت اقتصادی که این روزها شاهد آن هستیم، نتیجه این است که ما به دشمن دلخوش کردیم.

وی تصریح کرد: من از دولتمردان خواهش می‌کنم آنقدر ذوق زدگی در مذاکره نشان ندهند یعنی اگر آمریکا یک کشور خائن و خبیث هم نبود و یک کشور عادی بود، این میزان ذوق‌زدگی باعث می‌شد که بگویند این‌ها خیلی به من نیاز دارند پس باید بیشترین امتیاز را از آنها بگیرم.

دبیرکل جمعیت ایثارگران اظهار کرد: دولت باید حداقل یک مقدار تدبیر از خودش نشان بدهد و اینقدر شتاب زدگی نداشته باشد.

عامری اظهار کرد: امروز آمریکایی‌ها به این جمع‌بندی رسیده‌اند که چون ما نمی‌توانیم اصل نظام را براندازی کنیم، طمع کرده‌اند که به برخی عناصر داخلی طرفدار آمریکا، انگیزه بدهند به همین دلیل ممکن است به برخی دانشجویان ویزا بدهند یا مثلاً اجازه فروش برخی داروهای تحریمی را به ایران صادر کنند یا امکان دارد یک مقدار کمی از پول‌های بلوکه شده ما را آزاد کنند اما قطعاً تحریم‌ها را از بین نمی‌برند.

کد خبر 5074114

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =