بیش از ۹۶ درصد جمعیت استان زنجان باسواد هستند

زنجان-مدیرکل آموزش وپرورش استان زنجان گفت: میانگین باسوادی استان زنجان ۳۰. ۹۶ درصد بوده که در این زمینه باسوادی مردان ۷۴. ۹۷ درصد و میانگین باسوادی زنان ۹۵ درصد است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن مظفری ظهر دوشنبه در سومین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان زنجان، افزود: میانگین باسوادی استان زنجان در سال گذشته بر اساس برآورد استان ۳۰. ۹۶ درصد بوده که در این زمینه باسوادی مردان ۷۴. ۹۷ درصد و میانگین باسوادی زنان ۹۵ درصد است که در این خصوص شهرستان ابهر با میانگین ۵. ۹۸ درصد بالاترین نرخ باسوادی استان را دارد.

وی با اشاره به طرحهای اجرایی حوزه سوادآموزی در استان، اظهار کرد: طرح‌های آموزش اولیای بی‌سواد، آموزش زنان و دختران بی‌سواد عشایر، پیوند سواد و زندگی، حلقه‌های کتابخوانی، خواندن با خانواده و طرح نماز کلید بهشت، از جمله طرح‌های اجرایی در سال‌جاری است.

مظفری ادامه داد: در حوزه سوادآموزی، ادارات مختلف و نیز شرکت‌ها، فرمانداری‌ها، شوراهای محلی مراکز بهداشت و درمان، کمیته امداد، اداره تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی و بهزیستی زنجان کمک‌های بسیار خوبی را داشته‌اند، به همین خاطر همکاری ارگان‌های مختلف باعث پویاتر شدن سوادآموزی در استان می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان با بیان اینکه همکاری ارگان‌های مختلف باعث پویاتر شدن سوادآموزی در استان می‌شود، افزود: حوزه سوادآموزی استان با محوریت شورای پشتیبانی در سال گذشته رتبه بسیار خوب و قابل تقدیر را در کشور کسب کرد.

وی ادامه داد: همچنین تقدیر سازمانی در راستای برگزاری مسابقات کتابخوانی در سال گذشته و تقدیر سازمانی به خاطر برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس در حوزه سوادآموزی، از دیگر افتخارات آموزش‌وپرورش استان زنجان است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان در ادامه به حجم ابلاغی از سوی سازمان نهضت سوادآموزی اشاره کرد و گفت: سازمان نهضت سوادآموزی ۴۶۰۰ نفر حجم ابلاغی برای سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم در نظر گرفته است.

کد خبر 5106741

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha