هفت بنای تاریخی دیگر با مشارکت بخش خصوصی مرمت و احیا می‌شود

با اعلام نتایج تمدید فراخوان بهره برداری از بناهای تاریخی، هفت متقاضی سرمایه گذاری، امتیاز لازم را برای مرمت، احیا و حق بهره برداری مدت معین برخی بناهای تاریخی کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، با پایان یافتن مهلت تمدید فراخوان عمومی واگذاری مرمت، احیا و حق بهره برداری مدت معین برخی بناهای تاریخی فرهنگی، پاکت‌های ارسالی به دبیرخانه فراخوان، با حضور نماینده بازرسی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری صنایع دستی و اعضای کمیسیون مزایدات صندوق احیا بازگشایی و نتایج این فراخوان اعلام شد.

بعد از ارزیابی فنی و اقتصادی پاکت‌های ارسال شده به دبیرخانه فراخوان، هفت متقاضی سرمایه گذاری، امتیاز لازم را برای مرمت، احیا و حق بهره برداری مدت معین برخی بناهای تاریخی کسب کردند. با توجه به واگذاری ۲۲ بنا در دور اول فراخوان، مجموعه بناهای واگذار شده به بخش خصوصی برای مرمت، احیا و حق بهره برداری مدت معین به ۲۹ بنا رسید. حجم سرمایه گذاری جذب شده در این فراخوان بالغ بر ۱.۱۱۳.۲۷۰ میلیون ریال است که در شرایط فعلی اقتصادی، می‌تواند زمینه توسعه زیرساخت‌های گردشگری در دوران پساکرونا را ایجاد نموده و اقدامی متمایز در جذب سرمایه گذاری و اعتماد به مردم محسوب می‌شود.

بنابر اعلام کمیسیون مزایده‌های صندوق احیا، ابراهیم کربلایی آقاشیرازی توانست برنده فراخوان عمومی مرمت، احیا و حق بهره برداری مدت معین از کاخ شهرستانک با کاربری فرهنگی-بهداشتی درمانی-اقامتی پذیرایی شود.

همچنین زینب صادقی موفق شد برنده فراخوان عمارت والی کهره چرداول استان ایلام با کاربری فرهنگی- هنری- پذیرایی باشد.

دانشگاه خلیج فارس نیز توانست به عنوان برنده فراخوان خانه نجفی با کاربری فرهنگی، هنری، تجاری (خانه خلاق صنایع دستی و فرش دستباف) شود و شرکت مائده نوین خوزستان نیز برنده فراخوان خانه مستوفی شوشتر با کاربری فرهنگی- هنری- پذیرایی شد.

همچنین ارگ محمد حسین خان ناروئی زهک با کاربری فرهنگی هنری- اقامتی- پذیرایی با اعلام نام مهیندخت ناروئی نژاد به نام برنده به مرحله پایانی بررسی فنی و اقتصادی شرکت کنندگان در فراخوان یاد شده رسیدند.

بنابر اعلام کمیسیون مزایدات صندوق احیا، علیرضا فرمهینی فراهانی برنده فراخوان عمارت امیر مفخم خمین استان مرکزی با کاربری فرهنگی اقامتی پذیرایی و بهزاد حیدری نیز برنده خانه حکیم باشی کاشان با کاربری بهداشتی- درمانی (مرکز طب سنتی) -فرهنگی اقامتی پذیرایی شد.

کد خبر 5107090

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =