حوزه‌های علوم انسانی و فنی مهندسی با علوم پزشکی همکاری کنند

رئیس کمیسیون رهیافت همگرایی معاونت آموزشی وزارت بهداشت بر همکاری حوزه‌های علوم انسانی و فنی مهندسی با علوم پزشکی در حوزه توانبخشی و رفاه اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، جلسه مشترک روسای دانشگاه های تربیت مدرس و علوم بهزیستی و توانبخشی، با حضور رئیس کمیسیون رهیافت همگرایی معاونت آموزشی وزارت بهداشت و معاونان و مدیران دانشگاه ها برگزار شد.

در این جلسه طرفین ضمن معرفی ظرفیت ها و محورهای مورد علاقه برای همکاری، تصمیماتی در خصوص عناوین و نحوه پیگیری توافقات اتخاذ کردند.

دکتر محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به تاکید معاونت آموزشی وزارت بهداشت مبنی بر توجه به همگرایی علوم و با توجه به ظرفیت های این دانشگاه در بخش های علوم زیستی، مهندسی، فنی، علوم انسانی، علوم پزشکی و همچنین وجود پارک و مراکز رشد فناوری، آمادگی خود را برای همکاری به ویژه در زمینه های همگرایی در علوم و فناوری اعلام کرد.

در ادامه دکتر حمیدرضا خانکه رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با تاکید بر وجود ظرفیت‌های حوزه توانبخشی، پزشکی اجتماعی حرفه ای، سلامت اجتماعی و روانی این دانشگاه گفت: وجود مراکز مهم درمانی و تحقیقاتی این دانشگاه در بخش‌های رفاه اجتماعی، سالمندی و روانپزشکی، ظرفیت‌های خوبی برای همکاری بین دو دانشگاه ایجاد کرده است.

سپس دکتر مهدی رضایت رئیس کمیسیون رهیافت همگرایی معاونت آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: انتظار می‌رود در همکاری بین دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با دانشگاه تربیت مدرس، محورهای ویژه که هم اکنون مغفول مانده اند مدنظر قرار گیرد.

رضایت تاکید کرد: همکاری حوزه‌های علوم انسانی و رفاه اجتماعی و سالمندی و بخش های فنی مهندسی با عرصه‌های توانبخشی در بخش‌های آموزش و پژوهش در فناوری به صورت ملموس لازم و مد نظر است. 

وی افزود: استفاده از ظرفیت های موجود در پارک و مراکز رشد علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان دو دانشگاه از دیگر محورهای مورد توجه طرفین است که معاونت آموزشی و معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در صورت به نتیجه رسیدن همکاری طرفین، حمایت و مساعدت لازم را خواهند داشت.

پس از هم‌اندیشی و تبادل نقطه نظرات معاونین و مدیران ارشد ۲ دانشگاه تربیت مدرس و علوم بهزیستی و توانبخشی،  مقرر شد در قالب کمیته تخصصی و با معرفی نمایندگان دو دانشگاه، محورهای مورد توجه طرفین در قالب تفاهم نامه تنظیم شده و برنامه‌های اجرایی آن مشخص شود.

کد خبر 5135288

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =